Rok 2012 a veky Barana, Rýb a Vodnára

Práve čítam Caroline Myss: Why people don’t heal and how they can a v knihe som narazila na čosi, čo je pre mňa nové (nemusí byť pre vás 😛 ).

Caroline Myss vyvinula koncepciu prepojenia čakier, kresťanských požehnaní a kabalistického Stromu života. Keďže som len v úvode, neviem o tom nič, ale dočítala som sa niečo, čo mi zarezonovalo k roku 2012. Takže ideme na spracovanie (krátim):

Vidím históriu nášho spirituálneho rozvoja ako po sebe idúce silové (alebo energetické) kultúry, ktoré zhruba zodpovedajú viacerým astrologickým vekom. Astrologický vek trvá asi 2000 rokov a počas tohto obdobia sa ľudské vedomie rozvíja novým spôsobom. Počas týchto “vekov” je dominantný istý typ energie a ovplyvňuje ľudské životy, zdravie a spirituálne možnosti.

Vek Barana trval od približne 2000 p.n.l. až po narodenie Krista, ktoré začalo vek Rýb. Teraz vstupujeme do veku Vodnára. Baran, znamenie Ohňa, predstavuje zážeh počiatku, počiatočného stvorenia, začiatku samotného zverokruhu a […] rozmachu mnohých kultúr a civilizácií. V tomto období začalo spojenie kmeňovej kultúry, myslenia a zákona, ktoré predčilo primitívnejšiu kmeňovosť predošlého veku – veku Býka. Baran bol obdobím, v ktorom dominovalo fyzické prostredie, v ktorom sa kládli základy sociálnych a kultúrnych systémov, na ktorých sa zakladal emocionálny, psychologický a spirituálny rozvoj ďalšieho veku.

Vek Rýb bol obdobím dualizmu, keď sa ľudské vedomie rozštiepilo na polarity ako Západ a Východ, vo vede magnetizmus a v politike póly ako pravica a ľavica. Súčasne sme sa odtrhli od kmeňového myslenia a vytvorili sme si jasnejší pocit vlastného “ja”: renesancia oslavovala jedinca, umelci začali podpisovať svoje diela a ľudia si začali viesť denníky. Právo poskočilo od kmeňových zákonov k zákonom na ochranu jedinca.

Ako vstupujeme do veku Vodnára na konci 20. storočia, prechádzame od astrologických vekov symbolizovaných zvieratami (býk, baran, ryby) k  veku, ktorý je symbolizovaný človekom – nosičom vody. Ak témou Rýb bolo rozdelenie, témou Vodnára je celistvosť, čo pre nás značí snahu znovuobjaviť spirituálnu jednotu. Svetové náboženstvá sa začali zbližovať, vytvorili sme globálny trh, globálne technológie, globálne povedomie o sociálnej spravodlivosti alebo o ochrane prírody (a globálny dopad ozónovej diery – pozn. prekl. 😛 ). Tento nový duch celosvetovej “kmeňovej jednoty” nahradí lokálnu deľbu na kmene z doby Barana.

S každým astrologickým vekom spirituálne vedomie vyspievalo a dávalo nám dokonalejší pohľad na seba a na väčšie sily okolo nás. Veky predstavujú rôzne nastavenia mysle a rôzne psychické a spirituálne schopnosti – kmeňové, individuálne a symbolické.

Kmeňové vnímanie je výsostne zmyslové, individuálne vnímanie zahŕňa aj emocionálne a psychologické interpretácie, ktoré relativizujú zmyslové vnímanie – a symbolické vnímanie siaha do nadosobnej roviny, na úroveň archetypov. Kmeňová sila, charakteristická pre vek Barana, je v svojej podstate skupinové vedomie, kde sa ľudia najsilnejšie identifikujú s príslušnosťou k rodu, rodine, etnickej skupine, náboženstvu a národu. Sila kmeňového vnímania – istota, poriadok, lojalita, pocit identity – sa ľahko môže zmeniť na jeho nevýhodu: nepružnosť, konformnosť, patriarchalizmus a xenofóbiu. Kmeňové vedomie sa sústreďuje na externé prejavy a neumožňuje alebo dokonca potláča individuálne a spirituálne potreby, pretože je svojím spôsobom “vekom piatich zmyslov”.

Sila individualizmu sa naopak viaže na našu emocionálnu a psychologickú identitu veku Rýb. Počas tejto doby prekvitala veda a umenie a cena jednotlivca závratne vzrástla. Slabou stránkou veku Rýb bola prílišná koncentrácia na ego, narcizmus a tendencia polarizovať dobro a zlo, mužské a ženské, Východ a Západ, poznatky a intuíciu, ľavú a pravú polovicu mozgu.

Sila symbolického vnímania nám umožňuje vidieť veci neosobne, z vyššej pozície, spájať zdanlivo nesúvisiace udalosti do zmysluplných celkov. Vek Vodnára nás núti zapodievať sa vnútornou silou nášho vedomia. Vedie nás k vytvoreniu kultúry, kde energia a spiritualita majú vyššiu hodnotu ako veci materiálne a fyzické, a k porozumeniu, že naše telo, myseľ a duch sú súčasťou toho, čo nazývame Bohom – a teda sme všetci navzájom “v Bohu” spojení. Tak ako predchádzajúce veky, aj vek Vodnára buduje na tom, čo sme dosiahli v minulých vekoch.

Potiaľto Myssová. A v tomto bode ma napadlo, že ono vlastne prechod medzi dvoma vekmi nebýva presne vymedzený ako “v stredu o 10:15 stredoeurópskeho času”, ale istý čas existujú oba veky vedľa seba a postupne ten predošlý slabne, “vymiera”, kým ten nový silnie. Ak je to tak, tak potom je dosť dobre možné, že ten desivý rok 2012 je približné obdobie, keď prevládnu charakteristiky veku Vodnára nad charakteristikami veku Rýb. Zdá sa mi to logickejšie ako kuvikania, podľa ktorých k niečomu dôjde a bude to náhly zlom… Táto Príroda nemá veľmi rada náhle zlomy, i keď ich vie spracovať, ako už niekoľkokrát dokázala. Takže postupný prechod k spiritualite, silnenie našej citlivosti na rôzne vibrácie a množenie sa ezoterických poznatkov by nasvedčovali, že 2012 je prah, keď začneme vnímať niečo iné ako dominantné – ale to staré ešte bude existovať a aj my, “starí” ľudia, si ešte chvíľu požijeme… 😛

A tu sú články, ktoré túto tému dopĺňajú:

29 thoughts on “Rok 2012 a veky Barana, Rýb a Vodnára

 1. Rok 2012… ked som zazrel toto cislo tak som to hned zacal citat no ale
  SRY ak je to tu pisane ja som cital len kusok..
  ale rok 2012 je podla azteckeho kalendara rok konca sveta … citujem : z oblohy budu lietat demoni, a vela potop……..
  to bude fakt v tedy koniec sveta ?? lebo aztecy boly velmy mudra civilizacia…..

  Páči sa mi

 2. áno je pravda ze Aztékovia boli veľmi ……..
  V slovesach sa vzdy dava i
  a velmi koncovky mi a ami nic nehovoria?
  Ja tiez neviem pravopis ale toto……

  Páči sa mi

  • Atlantída je na všetkých úrovniach asi a jedna fyzická časť je v bermudskom trojuholníku.
   Kebyže to viem kde šangrila je, už tam dávno som 😀 .
   My sme Tretia ale v roku 2012 prestúpime do 4 tej

   Páči sa mi

 3. Ako tak pocuvam tak niektori z vas sem prisli z inich duchovnich sfer a prisli sem na zem pomoct ostatnim,tie vedomosti uz mali podvedome v sebe preto sa s tim lahko oboznamili. To je ich misia ^^

  Páči sa mi

 4. “”… Ak nebudeme schopní naladiť sa na Plán a neuvidíme ho, žiaľ, objaví sa bolesť, utrpenie, sklamanie, osamelosť. Posilňujúce prúdenie lásky prinesie osvietenie. K tomu je veľmi potrebné otvoriť čakry. Pootvárajme na nohách energetické centrá, aby mohla prúdiť energia našim telom zhora nadol, do Zeme – aj so Zemou si musíme rozdeliť našu energiu. Ak je našim želaním rozširovanie svetla a lásky, stali sme sa súčasťou Plánu.

  …Tvorivé Centrum Galaktického Sektora sa približuje k Zemi. Plán Novej Éry už bol odsúhlasený, a jeho vplyv už pociťujeme.

  Páči sa mi

  • Vážený Danieli,

   obdobie Bliženců – je důležité pro tento svět – avšak musí tam být správné rozložení a konstalace……………jestli potom ano…je…..tak tu určitá osoba plní úkol vyššího rázu pro tuto planetu………….

   Mary Love

   Páči sa mi

 5. Ahojte. V článku je napísané, že ta premena vekov nebude rýchla a radikálna. No aká vlastnosť vodnárov je? No že su radikálny. A vek vodnára sa blíži, takže je aj dosť možné, že to bude radikálna premena, ktorá nastane 21.12. 2012. Čo myslíte?

  Páči sa mi

 6. Môžme sa len dohadovať čo sa stane, ci pride 3.svetova, ci pridu velke katastrofy, ci odletime do inej dymenzie, ci nastane uplna kataklizma, alebo len postupna evolucia luskej mysle, moze sa stat cokolvek.
  Ved nieje to tak daleko pred namy, uvidime co sa stane a ako to s nami pôjde dalej, zaklad je nebyt zamerany na hmotu, pomahat druhym, mysliet na dobro,lasku,mier a byt pripraveny na akukolvek zmenu .
  toď môj nazor 🙂

  Páči sa mi

 7. Mnohí vravia že nastanu veľke potopy alebo búrky…. Ja tomu rozumiem tak, že naša krásna matka Zem sa potrebuje pri prechode do vyššej dimenzie očistiť od všetkého negatívneho. Smutná pravda je že za všetkým negatívnym v konečnom dôsledku može len a len človek sám svojimi myšlienkami(ego, chamtivosť, nenávisť, závisť,atď) . V dôsledku toho, nieje vylúčené, že nastanú hromadné odchody ľudi z planety. Búrky, zemetrasenia, pohromy, katastrofy, aj to je spôsob akým sa planétka Zem očistuje. Necítim však strach, teším sa a pracujem na sebe aby som sa raz, keď nastane “Boží súd” , nemusel za seba hanbiť a povedať si že som spravil pre seba, ostatních a planétu Zem maximum 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s