Kavansit – kameň psychických schopností

kavansit-na-bielom.jpg

Už niekoľko rokov som zháňala do svojej ezoterickej zbierky kavansit. Dnes som ho konečne dostala… Moje kavansity nie sú také belasé ako ten na obrázku, majú skôr petrolejovú farbu, ale sú úchvatné… A tak staviam kavansitu pomník 😛 :

AJ: cavansite, NJ: Cavansit, ŠpaJ: cavansita

Kavansit je relatívne nový minerál (objavený okolo roku 1967) a je relatívne vzácny. Tvorí malé modré guľky tenkých kryštálov a je priehľadný až priesvitný. Chemický vzorec: Ca(VO)Si4O10.4(H2O), kryštálový systém ortokombický, tvrdosť podľa Mohsa 3-4 (ako kalcit alebo fluorit), špecifická hustota 2.21 – 2.31 (priemer 2.25), náleziská: Puna v Indii a okolie jazera Owyhee v USA. Meno má z minerálov, ktoré ho tvoria: kalcium, vanádium a silikón.

Mystické vlastnosti: Hviezdičky kavansitu nám ukazujú, že každý z nás je svoja vlastná hviezda – perfektná a čistá v očiach Univerza.

Kavansit pomáha v mnohých psychických oblastiach, pretože zvyšuje našu úroveň energetickej vibrácie. Tým výrazne stimuluje intuíciu a predtuchy, zvyšuje našu prístupnosť pre vyššie vibrácie, stimuluje Tretie oko a tak zlepšuje našu schopnosť channelovať. Otvára naše srdcové centrum a utlmuje náš sústavný vnútorný monológ, čím umožňuje informáciám tiecť bez skreslenia a rušenia.

Pomáha nám vysporiadať sa a zbaviť sa negatívnych presvedčení a otvára nás pre nové myšlienky. Pomáha nám vidieť tie časti nášho života, ktoré si zasluhujú práve teraz pozornosť.

Pomáha relaxovať, uvoľniť sa a nebrať svet až tak tragicky. Pomáha nám jasne a presne formulovať, čo máme na srdci a ako cítime.

Zlepšuje naše schopnosti psychickej liečby a liečenia na diaľku a počas liečenia ochraňuje liečiteľa od všetkých negatívnych vibrácií. Okrem toho sa výborne hodí pre učiteľov a trénerov a všetkých, ktorí sa musia postaviť pred iných, pretože dodáva kľud a robí naše správanie uvážlivým.

Guličky kavansitu vysielajú vďaka svojmu tvaru energiu do všetkých strán, preto sú mimoriadne vhodné na pokladanie a mriežkovanie a na liečenie na diaľku.

Spája sa s hrdelnou čakrou a Tretím okom. Jeho znamením je Vodnár.

Liečiace vlastnosti: Pomáha pri bolesti v hrdle, pri všeobecnom liečení (napríklad pri podpore imunitného systému) a zabraňuje chorobám, aby sa vracali.

Zvyšuje produkciu endorfínov, čím nás robí šťastnejšími a pokojnejšími. Pomáha pri bolestiach hlavy, pri úsade, pri poruchách zraku a je dobrý na zuby.

4 thoughts on “Kavansit – kameň psychických schopností

  • Mam pekny privesok , so striebornou obrubou , momentalne je reservovany pre zakaznika ale da sa zohnat aj ako privesok aj ako mineral.

   Jedine na co by som upozornil Helar ze spravne sa pise Cavansit.

   Páči sa mi

 1. dnes mi prišiel poštou kavansit, je krásny, tiež nie je taký ako na obrázku, no je taký sivobiely, s tyrkysovými fliačikmi, chcela by som sa opýtať, či ho tiež trebba poumývať ako ostatné tromlované kamienky a dať nabiť na krištáľovú drúzu? Myslím, že mi prišiel práve vhod 🙂

  Páči sa mi

 2. Dostala som kamen, ktory vyzera ako cavansit, ale vsade je popisovany – zobrazovany ako tyrkysovy na bielom “zaklade”. Moj je vsak na uplne tmavom podklade (tmavom kameni), tak teraz neviem, ci to moze byt cavansit, alebo je to nieco podobne. Vie mi niekto poradit? Dakujem 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s