Shattuckit – kameň vyhojenia minulosti

AJ: Shattuckite, NJ: Shattuckit, ŠpaJ: Shattuckita, FraJ: Shattuckite

Shattuckit (číta sa šatukit alebo šetukit) je relatívne vzácny silikát medi, ktorý bol objavený po prvýkrát v meďných baniach v Bisbee, Arizona, USA (v bani Shattuck, odkiaľ je aj jeho pomenovanie). Tvorí pseudomorfy (teda nahrádza pôvodnú kryštálovú štruktúru novou pri minimálnej zmene vonkajšieho vzhľadu kryštálu) po iných mineráloch, v bani Shattuck po malachite.

Shattuckit je tmavomodrej farby, ale obsahuje aj belasú (plancheit) a červenkastý alebo čierny kuprit. Býva priesvitný alebo nepriesvitný. Chemický vzorec je Cu5(SiO3)4(OH)2. Kryštálová štruktúra je ortokombická, tvrdosť podľa Mohsa je 3.5, špecifická váha je približne 4.1 (pomerne ťažký na nekovový minerál). Miesta výskytu sú Shattuck Mine, Bisbee, Arizona, USA and Kongo (Shaba Crescent Region).

Často sa nachádza spolu s inými minerálmi, napr. azuritom, ajoitom, chryzokolom, cerusitom, malachitom a limonitom.

Mystické vlastnosti: Shattuckit sa obvykle nazýva kameňom uzmierenia, vyrovnania a vyhojenia starých rán. Pomáha nám uzavrieť staré traumy a minulosť a obnoviť sa.

Je to vysoko spirituálny kameň, ktorý zvyšuje našu vibráciu. Zlepšuje naše intuitívne schopnosti, vyjasňuje psychické videnie a zlepšuje porozumenie a komunikáciu toho, čo sme videli. Mimoriadne pomáha pri spracovávaní minulých životov, najmä ak sme v nich nadobudli blokádu našich metafyzických schopností. Shattuckit túto blokádu odstraňuje, čím ruší „prekliatia“ a príkazy z minulých životov.

Podporuje našu silu a odvahu a výdrž v ťažkých časoch.

Používa sa pri channelovaní informácií, hlavne od mimozemšťanov. Má vysokú vibráciu, pomocou ktorej zabezpečuje, že kontaktujeme najčistejší možný zdroj, čím ochraňuje naše fyzické telo pred posadnutím. Navyše pomáha počas channelingu udržať silný a nerušený kontakt so zdrojom energie.

Podporuje automatické písanie a rozvoj telepatie.

Upokojuje myseľ a vytvára harmóniu.

Primárne sa spája s hrdelnou čakrou, ale stimuluje aj Tretie oko a vyvažuje tok energie medzi nimi, čím napomáha jasne verbalizovať psychické vízie.

Spája sa so znameniami Vodnára a Strelca.

Liečiace vlastnosti: Shattuckit pomáha pri liečbe cukrovky a hypoglykémie, problémoch s absorpciou vápnika a horčíka, problémoch s prištítnou žľazou, pri roztočoch a podobných napadnutiach organizmu a pri zápale mandlí. Pomáha však pri väčšine malých problémov tým, že obnovuje rovnováhu v tele.

Zlepšuje zrážanlivosť krvi a napráva škody na medzibunkovej úrovni.

Používa sa ako elixír pre pevné zdravie, ale pre obsah medi je lepšie vyrábať ho nepriamou metódou. Výborne tonizuje organizmus po zime.

Upozornenia:

  • Ak neviete, či bol váš shattuckit stabilizovaný alebo nie, radšej ho neponárajte do soli ani (slanej) vody.

 

2 thoughts on “Shattuckit – kameň vyhojenia minulosti

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s