Celestit – "anjelská komunikácia"

celestite.jpg

AJ: celestite, celestine, NJ: Coelestin

Niekedy sa označuje aj ako belasý barit.

Stronciumsulfát (SrSO4), najčastejšie pochádza z Madagaskaru (ako napr. tento môj) alebo z USA, Anglicka alebo Mexika. Tvrdosť 3 – 3,5 (Mohs); špecifická hustota 3,9-4; ortokombický kryštálový systém; index lomu svetla 1,62. Farbu má bielu, priesvitnú alebo svetlomodrú a je krehký, takže s ním treba zaobchádzať opatrne. Na slnku vraj vybledne.

Celestit lieči auru a astrálne telo a obnovuje ich rovnováhu. Vyrovnáva mužskú (projektívnu) a ženskú (receptívnu) energiu (alebo jin a jang). Jeho energia je receptívna, jeho planéty sú Venuša a Neptún a jeho element je Voda. Stabilizuje všetky čakry, podľa iného zdroja zodpovedá za čakry 5 až 7 (od hrdelnej po korunnú). V numerológii sa spája s číslami 2 (kooperácia a partnerstvo) a 11, podľa iného zdroja s číslom 33. Pripisuje sa astrologickému znameniu Blížencov, niekde aj Strelcovi.

Mystické vlastnosti: Celestit naladí myseľ na vyššie frekvencie, čím umožňuje vnímať dovtedy nevnímané. Pozdvihuje spiritualitu, ale aj náladu. Prináša harmóniu, vyváženosť a pokoj duše a pomáha rozohnať obavy a starosti.

Pomáha s komunikáciou: podporuje jasné vyjadrovanie a kreativitu. Výborný kameň pre umelcov. Zvyšuje našu úroveň intuitívnosti, pomáha nám s analýzou komplexných problémov a podporuje náš racionálny prístup k nim.

Prináša šťastie tým, že nás vyrovnáva s realitou a pomáha nám hľadať v nej nové príležitosti. Udržiava nás na správnej ceste aj v nejasných časoch.

Uľahčuje channeling a kontaktuje nás s informáciami vyššieho rádu. Používa sa pri meditáciách (podporuje vizualizáciu, ako elixír 5 kvapiek pred meditáciou), pomáha zapamätať si sny a podporuje astrálne cesty. Na to stačí položiť si celestit večer k posteli.

Podporuje osobný rast a zmieruje nás so životom. Je to kameň, ktorý aj neposednému človeku pomôže “obsedieť” a prijímať veci, ako prichádzajú.

Liečiace vlastnosti: Pomáha so zrakom, sluchom a duševným zdravím. Podporuje funkciu štítnej žľazy. Znižuje stres a pomáha relaxovať. Odstraňuje z tela toxíny a dáva do poriadku bunkovú štruktúru. Ukľudňuje nervy, znižuje únavu, zlepšuje trávenie (použiť ako elixír, 5-15 kvapiek 3-krát denne).

Použitie: Na vyčistenie negativity sa umiestňuje v spálni alebo v meditačnom priestore. Vyžaruje do všetkých smerov, ale má veľmi mäkké vyžarovanie.

Na hara línii zodpovedá celestit za čakru kauzálneho tela:

 • lieči auru, astrálne telo a svetelné telo a zosúlaďuje ich
 • podporuje schopnosť pracovať s vyššími bytosťami
 • pomáha pri channelingu a psychickom rozvoji
 • vyvoláva pocit mieru, zastupuje prvok vody a prináša so sebou schopnosť “tiecť” so životom.

Doplnkové info:

Reklamy

14 thoughts on “Celestit – "anjelská komunikácia"

 1. Zaujímalo by ma- či je celestit a celestín to isté. Chcela by som si celestit kúpiť a jedine v jednom českom e- shope majú “celestín”- takže neviem, či ide o to isté. ale sú to priesvitné trochu namodralé kryštály…

  Like

 2. Cau-cau!
  K celestitu som našla aj toto: “It should not be used alongside rock crystal, azurite, or malachite. ” a tiež že “Before use, sometimes it is recommended to put celestite together with hematite for some time, so that its extensive power can be reduced.”
  -nemal by sa používať spolu s krištálom, azuritom alebo malachitom. Pred prácou s ním sa odporúča trochu ho vybiť na hematite, aby sa trochu znížila jeho intenzita.”Možno na tom čosi bude. Zavesila som si celestitové vajíčko (také ťažšie- asi 10 g.) na krk a v hlave mi hrmí riadny havald energie- až je to na scvoknutie. Uplne je hlava preťažená až ako pred bolením a spustila sa mi zase hyperaktivita (celková). Ked prívesok odstránim, o chvílu sa to dá do poriadku. Ked si ho znovu zvesím na seba, zas nával tlaku do hlavy a do očí a potreba sa hurónsky vyblázniť. Je to zaujímavé. Myslela som, že celestit prináša pokoj a klud, “anjelsky” stav ja som s ním uplne nepokojná ako rohatý čert. Chcela som ho nosiť, lebo mám teraz pred sebou závažné rozhodnutie, ktoré ovplyvní moju budúcnosť. Situácia je velmi zložitá (zdá sa mi) a potrebujem mať jasno v hlave a v srdci- potrebujem si tam poriadne upratať, ujasniť si svoje najvyššie priority (v súlade s najvyšším poslaním tejto mojej inkarnácie) aby som sa mohla správne sa rozhodnúť. Ide o spolužitie s partnerom- a nie som si istá, či práve s týmto mojím…Všetko je už dlhšie naplánované a mna začali náhle hrýzť pochybnosti a zmatok. Každopádne ma čaká zmena… Celestit vraj pomáha robiť dôležité rozhodnutia, aby boli “správne” 🙂 (ako sa to chápe, ktovie- ale mne ide o to, aby boli rozhodnutia základom pre moje trvalejšie šťastie v dôsledkoch, ktoré prinesú). Neviem, mám ho podla vás nosiť, aj ked ma z neho bolí hlava (s tým že sa časom hlava naň možno naladí), alebo ho vymeniť zase za larimar. Alebo čo by bolo ešte vhodné?
  S celestínom mám pocit, že som schopná akejkolvek hovadiny 😀 (ako napr. dnes som všetkým susedom na záchode spievala na plnú hubu parodicky Nothing Else Matters , a iné impulzy…). Každopádne je s ním sranda 🙂

  Like

 3. Dodatok- ten celestínový príveskok mám na sebe súčasne s náramkom s čírym quartzom a dvoma malými prírodnými vltavínovými kúskami. Žeby to spolu dalo taký nekludný efekt?

  Like

 4. Ahoj MONI 🙂 , ja nosim celestin na krku 5cakre a tiez nosim na krku malachit ktory siaha na 4cakru, na ruke nosim naramok z cerveneho jaspisu a naramok z brekcioveho jaspiu a tiez tigrieho oka, no necitim sa vobec nejak nekontrolovane. Co sa tyka celestinu, moje vyjadrovanie sa je pevnejsie,priamejsie a dokazem sa lepsie,rychlejsie ladit na duch.pomocnikov. Takze v podstate som chcel tym vsetkym povedat,ze kamene a kamenove kombinovanie na nosenie si musi kazdy zvolit sam svojou intuiciou, nie rozumom, pretoze kazdy je iny, na kazdeho kamen,alebo dana kombinacia kamenov posobi individualne, a vsetky texty o kamenoch treba brat zhruba, pretoze ten co napise napr: o celestine spolu s malachitom,ze nie, moze byt ciste len autora textu osobna skusenost a teda na ineho moze tato krasna kombinacia mat priaznivy vplyv atd…

  Like

 5. Marek PP, cavi!
  mas pravdu, ze popisy kamenov mozu byt scasti subjektivne ladené. Ale predsa na tom celestite niečo bude, ked spomínaš lahšie ladenie sa na duch. pomocníkov. Mne sa za nosenia celestitu snívali sny, kde sa mi zjavovala tá istá žena- neznáma v strednom veku, pôsobiaca velmi vyrovnane, múdro, žensky a s vnútornou silou. A vždy mi niečo povedala akoby v šifrách. Zakaždým takým múdrym a zároveň odľahčeným tónom. Tá hyperaktivita mi výborne pomohla cez skúškové obdobie 🙂 . A neskor som sa cítila “mimo” akoby tento svet nebol velmi doležity- iba akési teátro. Sklony k vacsej introverzii, tak som celestín prestala nosit. Ale bolo to zaujímavé, ak to bolo z neho.
  Inak, sny sa mi za nosenia celestinu (tiez na krku) velmi lahko pamatali, lebo boli výrazné a živšie, “skutočnejšie” 🙂 A pribúdalo ich 😀 Za noc aj dva- tri- každy som si rano pamatala. Skvely spinkací macík ten celestit.

  Like

 6. Tak aj mne dnes prišiel môj prvý Celestit. Je nádherný, je to drúza s hmotnosťou 650g takže nosenie na krku nehrozí. Ale teším sa z neho ako malé decko. Musím ho vyčistiť a potom keď vyskúšam napíšem svoje skúsenosti. Ak by som mala vyvádzať ako Mona, tak ho asi radšej schovám v mojom veku sa to už moc nehodí :D.

  Like

 7. Detulka,
  praveze to ma dobre vymyslene, pretoze si tu pomahame navzajom. Akurat obcas sa tu vyskytuju otazky, ktore asi viacerych privadzaju do zurivosti, lebo sa opytaju to, co je nielen na tejto stranke, ale konkretne spomenute v danom clanku, na ktory reaguju. Takze ak niekto nereaguje moze to byt tato pricina, alebo si naozaj netrufa odpovedat. A neboj, Hela nad nami bdie.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.