Predsa musí byť na svete aj niečo VIAC… Kľúč ku šťastiu

Niekedy si v živote prichodíme ako v obrovskom šlapacom kole – nahodili sme cestu, dostávame výsledky, ale odrazu akoby sa stratil vietor z našich plachiet – veci nás prestávajú baviť, strácame motiváciu, začíname pochybovať o sebe a svojom mieste na svete a čoraz častejšie nás prepadá pocit, že predsa musí byť na svete aj niečo iné, niečo viac…

Prečo k tomu dochádza? Príčin môže byť niekoľko. Buď sme vyštartovali cestou, ktorá vyzerala taká úžasná pre iných, alebo sme si odžili svoje a naše priority v živote sa postupne zmenili.

Oboje je vysoko pochopiteľné. Kým sme mladí, často sa orientujeme podľa spoločenských predstáv a trendov a chceme byť to, čo iní. Marketing na to má formulku me too – “aj ja”. Vidím, ako to ide iným – tak aj ja chcem! Vidím, že niekto robí niečo, na čo si trúfam – tak aj ja chcem! Alebo mi moja rodina naplánovala, ako mám žiť svoj život, a ja z ohľadu na ich city a predstavy začnem ich plán napĺňať – a preto chcem.

Lenže v podstate nechcem. Myslím si, že chcem. A tak sa s vysokým nasadením pustím robiť veci, ktoré ma nenapĺňajú a nikdy ani napĺňať nebudú. Dostaví sa možno úspech, ale nedostaví sa spokojnosť.

A čo je horšie – neuvedomujem si to. Žijem život, priania a predstavy iných ľudí.

Mne kedysi v tomto pomohlo jedno smiešne cvičeníčko: Predstavte si, že by ste boli sami na pustom ostrove bez internetu a spojenia so svetom. Čo z toho, čo dnes robíte, by ste robili aj potom?

To, čo by ste robili, je prianie vašej duše a presne to nevyhnutné minimum, ktoré vás robí šťastnými. Ten zvyšok je tlak spoločnosti a prostredia. 🙂

Pre mňa to cvičenie bolo značne osvecujúce: Najprv by som si zabezpečila pohodu, potom by som sa vyvaľovala na pláži s pätami vo vode, kamarátila so zvieratkami, snažila sa pochopiť, ako veci okolo mňa fungujú a rozprávala by som o tom trebárs aj tým zvieratkám, ktoré by po prvej polhodine ešte nezdrhali, kade ľahšie. 🙂

Čiže pod čiarou: Porozumieť a dávať ďalej.

A keď viete o sebe toto, máte vlastne v rukách kľúč ku šťastiu. 🙂

Ak máte pocit, že v živote musí predsa byť aj niečo iné než to, čo máte denne okolo seba, pozývam vás na 5-týždenný kurz TURBO: Ako dostať svoj život na turbokoľaj, kde si nastavíme, ako to “niečo iné” má vyzerať, pozrieme sa, prečo sme to dnes ešte nedosiahli, a vytýčime si cestu, ako to urýchlene dostať do nášho života a udržať to v ňom.

Kurz bude prebiehať od 5. júna – 2. júla 2023 v čase, ktorý si pre to vytvoríte. Môžete sa prihlásiť do organizovanej skupiny (vtedy začíname 5. júna), ale môžete priskočiť aj neskôr, absolvovať kurz individuálne a aspoň čiastočne využiť energiu skupiny. Viac o tom, čo v kurze nájdete a ako to bude prebiehať, nájdete v úvodnom, privítacom videu, ktoré vám tuto sprístupňujem všetkým (účastníci si ho nájdu znova v kurzovných materiáloch v časti Privítanie a majú tým už prvú položku kurzu odškrtnutú a “odpracovanú” 🙂 ).

Cena kurzu je voliteľná, pohybuje sa v rozpätí 60-80 € (podľa vašich možností a dôvery v moje schopnosti 😉 ). V cene je aj knižka Návrat k sebe na TURBO, kde nájdete jednotlivé kroky popísané ešte do väčšej hĺbky a s doplnkovými cvičeniami. Kurz pozostáva z 5 videolekcií a množstva doplnkových neverejných materiálov z iných kurzov alebo zhmotňovacích boot-campov.

Účastníci navyše majú svoje vlastné členské fórum TURBO a prístup do spoločného diskusného fóra všetkých účastníkov mojich kurzov s názvom Kruh Svetla.

Ak máte záujem, prihláste sa teraz:

Teším sa, že sa v kurze uvidíme a spoločne odstránime to, čo vám bráni mať život vašich snov!

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s