Priťahujeme to, čo sme?

Toto nebude zrovna elegantný článok, pretože vychádzam z osobného výlevu niekoho iného, ale je mi natoľko dôležité povedať iný uhol pohľadu, že to risknem 😉 .

V jednej z ezo skupín som našla článok od kočky, ktorý mi pripomenul môj vlastný postoj spred pár rokov… Po viacerých pristátiach na vlastnom nose a stavaní sa znova na nohy a revidovaní svojho najsprávnejšieho svetonázoru, ktorý už všetkému porozumel a vie, ako veci majú byť, aby boli “dobré” (hehe, sorry, rehocem sa 😛 ) to dnes už vnímam inak a preto som pridala aj svoj uhol pohľadu.

Kočka napísala:

NIE NEHOVORTE MI..

“Priťahuješ to, čo si”…
Čo ak ste čestní a priťahujete klamárov?
Čo ak ste verní a priťahujete podvodníkov?
Čo ak máte dobré srdce a priťahujete ľudí, ktorí majú zlé a chladné srdce?
Čo ak ste veľkorysí a priťahujete egoistov?
Čo ak ste dobrý človek a priťahujete závistlivcov?
Nie!
Nie vždy priťahujete to, čo ste.
Niekedy priťahujete ľudí, ktorí zúfalo potrebujú naše svetlo – svetlo lásky a jasnosti.
Z lásky som sa rozhodla byť zrkadlom s vedomím, že nikto nemôže dať to, čo nemá.

Moja reakcia:

Priťahujeme to, čo obsahuje vibračné pásmo, v ktorom sami vysielame. Ak vysielame zo sveta, ktorý sa delí na čestných a klamárov, sami môžeme byť čestní, ako len chceme, furt sa nám budú pliesť pod nohy aj tí klamári. Totiž naša “čestnosť” automaticky vytvára aj ne-čestnosť, teda tých klamárov. Vždy, keď sa v dualite rozhodneme, že niečo ale vôbec NIE SME, tak si presne to v živote posilníme, lebo to potrebujeme kvôli pocitu našej identity.

Preto jediná schodná cesta, ktorú poznám, je krok von z duality – návrat späť k všetkému z nás, k akceptovaniu aj toho menej žiarivoarielovobieleho a k prestaniu posudzovať, kto je čestný a kto je klamár. Všetci sme len ľudia a máme všelijaké stránky. Ak prijmeme aj tie svoje menej príjemné, tak sa staneme tolerantnejšími aj pre tie menej príjemné u iných a kategórie ako čestný/klamár sa vymažú, pretože stratia opodstatnenie.

A ako to funguje s tým, že ste veľkorysí a priťahujete egoistov? Tak, že sa pohybujete v svete, kde existujú veľkorysí aj egoisti a vy ste sa vedome rozhodli, že nebudete egoisti – čiže si tým niečo odopriete… Ale keďže cieľom Univerza je “kompletný človek”, nie “človek, ktorý vytesňuje menej príjemné stránky zo seba”, potrebuje nás Univerzum dostať do stavu, kedy s tým konečne začneme niečo robiť – a tak nám bude strkať do cesty “egoistov”, aby nás upozornilo, že prišiel čas pohnúť sa viac ku “kompletnému sebe”!

To isté je s ľuďmi, čo nás rozčuľujú. Máme ich v živote na to, aby sme si uvedomili, že niekde okolo toho, čo nás na nich rozčuľuje, máme vytvorené samonastolené obmedzenie a je načase zrušiť ho. 🙂

Ako mi nedávno Otec s empatiou hyeny 😛 vysvetlil:

“Ak by si v živote nemanipulovala, nepoznala by si manipuláciu. Ak v živote v kuse manipuluješ, všetko ti začína vyzerať ako manipulácia.”

Ak tam máme citlivé miesto, je to pre nás téma. 🙂

One thought on “Priťahujeme to, čo sme?

  1. .. a ľahkú aplikáciu na otvorený byt – 100m2 – dve tinedžerky a partnera 🙂 niečo čo sa dá stiahnuť z google play? Ale dobrá otázka, rozhodujúca. Ako sa cíti kompletná ja? Vetu: ty nie si kompletná mám uloženú ako poklonu, značilo to pre mňa byť semenom nenormálnosti v tomto zabehanom systéme. Ale rozumiem rozdiel. Ako sa citi kompletná ja? Čoho sa zbavila, kým to pocítila?

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s