Gabrielov prechod 16. – 22. 1. 2023: radikálny rez

Niekedy, keď všetky naše snahy nepomáhajú, potrebujeme zmeniť uhol pohľadu na veci. Potrebujeme urobiť radikálny rez. Nejaké naše obvyklé presvedčenie alebo spomienka nám stoja v ceste a neumožňujú nám vyťažiť zo situácie to, čo potrebujeme. V takýchto prípadoch nestačí len navigovať, nechať sa viesť znameniami, pretože v poslednom kroku nám bude aj tak chýbať odvaha alebo energia… Treba si urobiť vnútornú bilanciu, čo nás zadržiava v starom živote, a predstavu, ako z toho von. Nestačí presvedčenie len zahodiť alebo spomienku vyhlásiť za neplatnú; budeme potrebovať nájsť si predstavy a spomienky, ktoré umožňujú dosiahnuť to, čo dosiahnuť chceme.

A len čo také predstavy a spomienky v sebe nájdeme a začneme sa na ne upínať, dajú sa veci v našom živote do pohybu. Zavrznuté energie začnú znova tiecť, znova sa objavia signály – lenže tieto povedú k celkom novým skúsenostiam. A tam, kde sme si už takmer zúfali, sa odrazu objaví nádej a chuť pokračovať.

Nebojme sa poupratovať si naše staré presvedčenia. Nie sú my, aj keď sa to tak dnes možno cíti. Sú to len obmedzenia, čo sme na seba nabrali v minulosti a dnes nám prekážajú. Pozrime sa, aké zážitky z minulosti sme si doteraz nevšímali a dnes by nás vedeli dostať vpred – a potom si ich pripomínajme non-stop, až kým sa z nich nestanú naše nové presvedčenia.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s