Oheň sebapoznania vás nespáli

“Vkroč do ohňa sebapoznania. Tento oheň ťa nespáli; spáli len to, čo nie si.”

Práve včera som sa stretla s názorom, že načo babrať svoj “tieň”, veď ľudia sa pritom cítia zle…

Predstavte si to takto: do vienka dostanete nejaké vlastnosti. Na časť z nich vaše prostredie reaguje dobre a ospevuje vás za to – tieto si napcháte do výkladnej skrine. A do temného skladiska za touto výkladnou skriňou, kam už nikto nevidí, napcháte všetky tie vlastnosti a prejavy, za ktoré vám nezatlieskali.

Ako taktika je to výborné – umožňuje vám to tu a teraz prežiť a mať svoje potreby naplnené. Ako stratégia to spôsobí, že časť z vás musí “umrieť”, aby vaša výkladná skriňa mohla prežiť, a vaše najautentickejšie potreby nikdy naplnené nebudú.

🙂

Práve ste totiž svojho “kompletného človeka” orezali na útvar “toto si ešte môžem dovoliť”. Prestali ste byť kompletným človekom a do života ste si nainštalovali zónu komfortu – miesto, ktoré je bezpečné, ale nič nové a vzrušujúce sa v ňom už nikdy viac neudeje… Najvzrušujúcejšia vec v zóne komfortu je oprašovať pavučiny na pocite, že mi niečo chýba. 🙂

Lenže zóna komfortu nie je “miesto” – je čosi ako mechanická garota, ktorá sa postupne začína sťahovať. Tým, že ste si vybrali život bez bolesti a ohrozenia, stávate sa precitlivelí na bolesť a ohrozenie a stále viac a viac vecí vás bolí – čím sa dostávajú mimo vašej zóny komfortu! Vaša zóna komfortu sa zužuje a začína vás obmedzovať v prežívaní.

A preto sa oplatí začať babrať svoj tieň.

Iste, spočiatku to nie je príjemné, pretože to, čo sme nahádzali do skladiska za výkladnou skriňou, v nás vyvoláva pocit nevyhovenia a strach. Strach, že nás nebudú mať radi. Strach, že sa od nás odvrátia. Že nebudeme akceptovaní.

Ale viete, čo? Tie pocity a strachy sú len naše interpretácie.

Kedysi na fejsbúku koloval citát, že všetko to, po čom túžiš, leží z opačnej strany tvojho strachu. Kvôli strachu si neumožňujeme o to požiadať alebo za tým ísť.

Je načase tento strach odhaliť a neutralizovať. A neutralizovať ho dokážeme len tým, že sa naň ešte raz – naposledy – pozrieme a uvedomíme si, ako vznikol a že dnes nemá opodstatnenie.

Ako, to vás túto nedeľu naučím na Masterminde k práci s vlastným tieňom. A čoskoro dostanete ešte jednu príležitosť: 25. 10. 2022 začína päťtýždňový kurz šamanského putovania, na ktorom získate podporné a láskyplné prostredie toho energetického “zvyšku z nás” (v podobe spirituálnych učiteľov, silových zvierat a šamanských pomocníkov), ktoré vám pomôže dotýkať sa svojho “tieňa” bez toho, aby ste sa spálili. Spáli sa len tá časť vo vás, ktorá vám už dnes nerobí dobre a z dlhodobého hľadiska vás bude obmedzovať. Ako to urobí, to nájdete v tomto článku.

Aby ste teda pri svojej práci s tieňom nezostali odkázaní sami na seba, máme tu kurz, čo vás napojí na ten energetický “zvyšok z vás” a poskytne vám techniky, ako aj bolestivé a nepríjemné veci svojho života ošetriť elegantne a len s malou bolesťou.

Ak sa chcete naučiť šamansky putovať a nechať si pomáhať od toho energetického “zvyšku z nás” (a.k.a. Univerzum, anjeli & Co.), tu je prihláška:

Poteší ma, ak sa na kurze stretneme. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s