Gabrielov prechod 15. – 21. 8. 2022: čo hľadáš, nájdeš

Po dlhšom období bublania pod pokličkou sa energia odrazu dáva do pohybu. To, čo sme v sebe nosili a možno potláčali, nadobúda konkrétnu podobu a získava schopnosť prejaviť sa. Buď to prepukne nasilu a zruší všetky naše snahy pokračovať ako doteraz, alebo to dokážeme nasmerovať tam, kde tú energiu potrebujeme – ale v každom prípade odrazu začnú byť veci úplne jasné, viditeľné a tým aj na dosah.

Keď sme si doteraz predstavovali naše možnosti a možné cesty vpred, držali sme sa len toho, čo bolo buď podobné na minulosť, evidentné alebo presne podľa našej predstavy. Lenže pod povrchom diania sa skrýva vždy viac možností a s niektorými sme vôbec nerátali. Keďže však presne vieme, čo najbližšie potrebujeme, odrazu sa začnú vynárať a pretože sú nečakané, možno sa nebudeme vedieť v nich rýchlo zorientovať. Máme však jednu dobrú pomôcku – túžbu nášho srdca.

Vždy, keď si volíme najbližšie kroky, máme možnosť použiť buď náš rozum, ktorý nám však odporúča vždy len veci, aké pozná a považuje za schodné, alebo sa môžeme orientovať podľa srdca. Ak si trúfneme tentokrát počúvnuť srdce, môže sa stať, že sa pustíme cestičkami, ktoré nás doteraz vôbec neoslovovali alebo neprichádzali do úvahy… ale všetko nové a neobvyklé nám dáva možnosť vykĺznuť zo zabehaných rutín a miesto dosahovania toho, čo obvykle, náhle dostávame na dosah celkom nové veci!

Len na jedno si potrebujeme dať pozor: často si pre to, po čom túžime, vytvoríme nejaký hmotný symbol a potom sa ženieme za hmotným symbolom a keď ho dosiahneme, zisťujeme, že nám neprináša očakávané uspokojenie… Takže sa vopred pýtajme, či ideme za vecou alebo pocitom, ktorý nám daná vec má sprostredkovať. Ak za vecou, tak to znova zvážte! Ak však idete za pocitom, tak pridajte do kroku. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s