Keď si neumožňujeme byť sebou

Channeling s Gabrielom z 11. 7. 2022:

Veliký, poďme dodiskutovať. Depresia.

🙂 Povedal som ti – depresia je prejav toho, keď si neumožňuješ dorásť do svojej plnej veľkosti. Keď sa prispôsobuješ predstave, aká by si mala alebo nemala byť…

A čo ten môj nedostatok serotonínu?

🙂 Telo podlieha myšlienkam. Keď je schopné vyprodukovať serotonín a máš v mozgu receptory serotonínu v potrebnom množstve, tak všetko ostatné je len vnútorné nastavenie. Tvoja výkladná skriňa hovorí “toto nesmiem prejaviť, lebo by ma nemali radi”. Posiela tým signál telu, že nesmie spustiť naplno – napríklad ani tú produkciu serotonínu, pretože ty ako energia nejdeš na plný plyn. Rozumieš? Niečo si pomyslíš a tá myšlienka sa cez neurónovú sieť distribuuje do orgánov a spustí v nich to, čo je jej ekvivalentom. Ak je obmedzujúca, niečo obmedzí. Ak je vydesená, zvýši adrenalín a kortizol a zníži pohodové hormóny. Ak je sebaodsudzujúca, priškrtí dopamín a serotonín. Proste telo sa postará, aby na výstupe bolo to, čo mu myšlienka povedala.

Čiže aj tie depresie sú prejavom, že si niečo neumožňujem?

Nie “niečo”. Že si neumožňuješ dorásť do svojej skutočnej veľkosti.

Pozri na to inak: Si energia Univerza, ktorá sa nachádza v istom bode hustoty. Univerzum si od toho sľubuje prísun informácií, ako táto kombinácia energií dokáže v tomto bode fungovať – čo všetko vníma, ako to pociťuje, čo dokáže meniť a čo je pre ňu vôbec potrebné meniť… Si senzor. A teraz si senzor povie, že ale nebude snímať veci X a Z, pretože sú “negatívne”, a nebude skúmať A a B, pretože inak by ho ten zvyšok hmoty mohol “odsudzovať”. Nakoľko napĺňaš svoju funkciu senzora? No veľmi málo… A keď sa na vysoko citlivom prístroji pokazí snímač, čo s tým urobí údržba? No vymení ho za iný, presnejší… A preto starnete a zomierate. Údržba vás vymení za presnejšie fungujúci model.

U teba je to ešte trochu skontrastnené tým, že v prvopočiatku si bola “obmedzená energia”. Museli sme ťa obmedziť, aby si mohla existovať. Tak si sa narodila s tým, že nie všetko je možné. Ale to teraz neznamená, že to máš zabaliť, nič nerobiť a čakať na smrť… Rob s tm, čo máš k dispozícii! Rob tak, ako vieš! Nebudeš môcť všetko, čo inak máš vo výbave – ale budeš môcť oveľa viac… Nepýtaj sa stále, či nie si fejk. Si, čo si – a ak cielene okolo seba nevytváraš dymové clony, aby si z toho vychádzala v nadživotnej veľkosti, tak nie si fejk, lebo keby si bola, nedokážeš to, čo dokážeš… Dokázala by si sa nad vecami len zamýšľať. A teraz sa pozri späť: ako si vždy postupovala? Najprv si sa zamýšľala – alebo si najprv skúšala a až potom sa zamýšľala?

🙂 Najprv skúšala a potom kričala “pardón!”

🙂 Takže neskúmaj, či si fejk. Nie si. Si, čo si, dokážeš, čo dokážeš, a ak iní ťa chcú označiť za fejk, buď rovnaká ako Univerzum a umožni im to… pretože to potrebujú, aby sa ich vlastná veľkosť tvojou existenciou nescvrkla. 🙂

Tento uhol pohľadu sa mi páči.

Tak ho používaj častejšie a prestaň sa obmedzovať. Potom aj tvoje depresie opadnú. Depresia je, keď si neumožňuješ byť všetko zo seba. Niektoré súčasti možno nie sú až také úžasné, ale ak im ani len nedáš možnosť prejaviť sa, tak si musia prichodiť absolútne neželateľné… a ako sa cíti systém, ktorého časť je “neželateľná”? Ako nedokonalý, chybný, nedostačujúci. 🙂 Čiže kým v sebe budeš potláčať niektoré prejavy, budeš sa cítiť nevyhovujúco, aj keby ťa tri štvrtiny sveta nosili na rukách a oslavovali.

Ak si však umožníš prejaviť všetko zo seba, dostávaš šancu zistiť, na čo ti tie tvoje potláčané prejavy dokážu byť dobré… Pretože všetko je “dobré”. Všetko je len signál. Ak signál nedostávaš, veci sa kazia a ty nechápeš, prečo. Ak ho dostaneš, vieš urobiť opatrenia, aby sa veci prestali kaziť.

Je chyba, že som nešla na ten kurz?

A prečo? 🙂 Dostala si to, čo si dostať potrebovala – a ten zvyšok si urobíš podľa svojho. To preto, že nepotrebuješ najprv vedieť a až potom robiť, ale sa učíš robením. 🙂

🙂 Niekedy aj blbosti, Veliký.

🙂 Ja som zatiaľ nepostrehol ani jednu. Niektoré tvoje interpretácie neboli najrozumnejšie a najpresnejšie, ale na ich základe si vždy urobila úplne racionálne opatrenia. Učíš sa dobre. Znášaš to zle.

Prečo?

Lebo si sa nenaučila existovať s obmedzením. Chceš byť všetko – tak si dovoľ byť všetko. Všetko zo seba, než sa spýtaš. 😉

One thought on “Keď si neumožňujeme byť sebou

  1. Ano, to je hlbsi pohlad na koren depresie, roky som si neuvedomovala, co si sposobujem, ze zrazu mam pocit, ze uspokojujem okolie, ale nie seba, lebo som si to nedovolila. Trestala som sa, dusa krici a ja ju nepocuvam, az zacali zdravotne a psychicke problemy. Dakujem za vase prispevky.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s