Čo môžeš urobiť zajtra, urob zajtra

Môj dnešný raňajší channeling má správu, ktorá možno pomôže viacerým – zvážte svoj podiel vychutnávania si života, aby ste neskĺzli do mrzkého, nepriateľského sveta, plného príkorí a priekov!

Čo potrebujem práve dnes vedieť?

Žiješ podľa plánu – a to ťa oberá o radosť z okamihu. Keď žiješ podľa plánu, večne sa naháňaš za niečím. Miesto toho, aby si si vychutnala, čo práve máš, už si na najbližšej minúte, piatich minútach, hodine… Takýmto spôsobom na jednej strane veľa dosahuješ, na strane druhej však uberáš životu to najdôležitejšie – spokojnosť… Pretože len čo dosiahneš cieľ, pocítiš záblesk spokojnosti a tvoja pozornosť sa okamžite preladí do budúcnosti, kde ešte žiadna spokojnosť nečaká! Kým keď si vychutnávaš, tak zažívaš spokojnosť priebežne a máš zo života lepší pocit.

Z nepriateľského sveta nedostatku sa nedostaneš dosahovaním… Dosahovanie ťa v ňom len udržiava, pretože posilňuje tvoju orientáciu na “ešte nemám” a “ešte treba niečo”! Je to ale skutočne tvoj cieľ? Chceš sa skutočne cítiť, ako že niečo ešte stále chýba?

Ale ani opak nie je riešením… Nemôžeš trčať večne v okamihu a vychutnávať si ho, pretože to predefinuješ na svoj nový “normál” a prestaneš cítiť tú radosť! Takže máš na výber – koľko času venuješ dosahovaniu, naháňaniu sa za cieľmi s pocitom “ešte nemám”, a koľko venuješ vychutnávaniu si? Potrebuje to byť vyvážené, s ľahkou prevahou vychutnávania. Potom aj okamihy odriekania sú kratšie, pretože vychutnávaním sa zvyšuje tvoja energia, odolnosť voči príkoriam a optimizmus. Optimizmus nie je o tom, že by si nevnímala prekážky, ale prestanú ti vadiť, prestanú ťa ubíjať.

A to je to, čo dnes potrebuješ vedieť – dole nohu z plynu a viac si vychutnávať. Čo môžeš urobiť zajtra, urob zajtra. Tam vonku je úžasný svet plný vôní a zvukov, tak mu venuj pozornosť, aby si ho nepremeškala.

Toto môže byť aj tvoj posledný deň… tak zvýš podiel vychutnávania. Už dnes.

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s