Gabrielov prechod 20. – 26. 2. 2023: nastáva čas presunúť sa do srdca

Niekedy sa život vyvinie nie celkom podľa našej predstavy a nás to obvykle aspoň na chvíľku vykoľají. Pritom, ak poznáme základný zákon Univerza, že “vrana k vrane sadá, vibrácia vysoko podobnú si hľadá”, tak máme svoj kompas vždy so sebou – riaďme sa tým, čo nám pôsobí radosť a dáva nám pocit spokojnosti. Pretože vibrácia, na ktorej fungujeme dnes, k nám pritiahne vysoko podobné vibrácie zajtra a pozajtra.

Je to vždy vec toho, na čo sa sústredíme – ak na neistotu a nezvyk, cítime sa ešte nervóznejší ako obvykle. Ak sa sústredíme na náš dobrý pocit, vťahujeme si do života to, čo nám dáva okamžitú spokojnosť a vytvára základ pre budúcu spokojnosť. Cítime sa dobre aj uprostred nevykvasenej situácie a staráme sa o to, aby sa vyvinula smerom, ktorý sa nám bude hodiť.

Čo vám dáva dlhodobú radosť a spokojnosť? Toto si potrebujete vyjasniť. Potrebujete sa presunúť z hlavy a jej utkvelých predstáv do srdca a jeho pocitov. Nerobiť nasilu alebo preto, že “tak sa to má”, ale robiť preto, že nás to baví. Že dokážeme zabudnúť na svet, kým to robíme. Vtedy sa dostávame do tu-a-teraz a zhmotňujeme bez obmedzení.

A tak čo v najbližšom období príde, riešme cez okuliare toho, či nám to prináša spokojnosť. Robme to, čo okamžite dokáže zvýšiť náš dobrý pocit. Neodkladajme veci na neskôr len preto, že “potom budú lepšie podmienky”. Ak niečo odložíme na “potom”, jedného dňa zistíme, že nikdy nebolo “potom”… pretože vždy bolo len “teraz”. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s