Čo chceš a kde práve vieš dať svoje najlepšie?

Channeling s mojou dušou z 20. 7. 2022:

Pozri, zasa ľahko spadáš do depresie. Si znechutená, že sa veci nevyvíjajú podľa tvojej predstavy. Ale je načase svoju predstavu uvoľniť, aby sa do nej mohli dostať aj predstavy iných ľudí… ich miera zaangažovania, ich vlastné tempo. Možno žiješ príliš rýchlo. Možno žiješ príliš stroho. Možno si veľa neumožňuješ, pretože si svoj život okresala na podstatné minimum. To je dobré v korporátnom svete, ale nezabúdaš, že si už na dôchodku? Prečo sa cítiš previnilo, keď ideš do záhrady a nesedíš a nehráš sa s mačkami? Bolo by pre mačky lepšie, keby si sedela s nimi, ale vnútorne ťa to ťahalo preč od nich?

Ži okamih od okamihu. V každom okamihu skontroluj, čo presne práve chceš, a skontroluj, kde momentálne leží tvoje najlepšie. Kde dokážeš dávať maximum. Podľa toho si veci zoraď. Ak chceš byť na záhrade, ale mačky sa dožadujú tvojej pozornosti a tebe je ich ľúto, tvoje maximum bude zostať sa hrať s nimi. Dať im pocit, že nie sú samé a na konci všetkých potrieb. To dá dobrý pocit tebe. Ak však potrebuješ oddych od potrieb iných, choď von a necíť sa previnilo. Tá previnilosť ti znižuje totiž tvoje vychutnávanie – a to je, ako keby si si ani nevychutnávala!

Nauč sa ísť na plné pecky bez stáleho rozmýšľania, čo všetko tým práve nerobíš. Tá vnútorná rozorvanosť nikam nevedie. Iba čo rastie tvoja sebakritika – a sebakritika zhmotňuje len ďalšie príčiny na sebakritiku. Chceš to?

Takže: čo chceš a kde práve vieš dať svoje najlepšie? Oboje ti totiž prinesie pôžitok. Len si nezabudni klásť otázku na svoje najlepšie. Keď si ju nepoložíš, často svoje konanie nevidíš v tomto svetle a uberáš sa o spokojnosť.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s