Úroveň kanalizácie je úrovňou civilizácie (by Santiguada)

`Kraki, čo im mám napísať, na čo je im ten channeling dobrý?`´Napíš, na čo je dobrý tebe.´

(Santi a Kraken, rozhovory.)

*

O mojom channelingu som už niečo písala tu.

Ak to nie je pre vás bežným výrazom, je aj tak všetko v poriadku. Je pravdepodobné, že channeling – komunikáciu s tou nehmotnou časťou seba – poznáte ako predtuchu, intuíciu, či nadvedomie.

Tu máte môj necenzurovaný pohľad na to, prečo je channeling fajn zručnosť do života. Z  nepreberného množstva dôvodov vyberám pre tentokrát nasledovné.  

 

Je to praktické.

Channeling je zároveň jednou z ciest, ako pustiť svoje podvedomie k reči konštruktívnym a príjemným spôsobom. Ak sa tomu vyhýbate, podvedomie bude síce naďaľej konštruktívne, no môže siahnuť po menej príjemných vyjadrovacích prostriedkoch, napríklad nočných morách. To sme proste my, ľudia – niekedy sa musíme riadne vydesiť na to, aby sme začali niečo robiť.

Zároveň je to praktické v takých každodenných maličkostiach. Napríklad práve teraz. Píšem túto sériu článkov spoločne s Krakim. (..ktorý práve podotkol, že ktorú sériu som nepísala s ním.)

Potrebovala som dobrý nadpis, a nemala som šajnu. Môj jediný pokus `Prečo je channeling dobrá vec` mi prišiel tak nezáživný, že uspával ešte aj mňa.

Spýtala som sa Krakiho, či niečo má. Zachytila som obraz, ale nie konkrétnu vetu. Vyskúšala som z toho vyrobiť rôzne verzie, no žiadna sa necítila ako ono. Tak ma poslal gugliť dve kľúčové slová, a trefa priamo do čierneho. Tretí výsledok na prvej stránke bol môj nadpis.

Channeling je niečo ako mať fakt hlasnú intuíciu a rozumieť jej reči.

 

 

Všetci channelujeme. Prečo to nevyužiť?

Neustále. Otázkou je, nakoľko o tom vieme, a čo to je. (Ja viem napríklad channelovat bárčo – anjelské chóry aj štyroch jazdcov apokalypsy.)

Možno to poznáte, ako idú niekedy z vašich úst múdrosti, až máte chuť si sami robiť poznámky?

Alebo tie momenty, kedy máte pocit, že rozumiete a cítite súzvuk so svetom?

Akési všetko je ako má byť, a nič už ani netreba. Iba ak sa radovať a si to vychutnávať. Pretože aj táto schopnosť cítiť sa zajedno so zvyškom života, tak bežne, každodenne, je channeling. Jedna z neho najpríjemnejších podôb. Totižto, channeling vysokých energií má vždy jednu a to túto spoločnú črtu – spája. Nikdy nie ´my a oni´, pretože v rámci tohto Univerza sme len ´my´, a žiadni ´oni´.

Nerozdeľuje, ale spája, a to aj vtedy, keď sa vám spojenie daných dvoch vecí javí ako nemožné. A to máva za následok mierumilovné spolužitie. Zlepšenie vzťahov. Skrášlenie vnútorného sveta.

Pre toto je úroveň kanalizácie – teda koľko a ako sú ľudia danej spoločnosti zvyknutí napájať sa na svoju vnútornú múdrosť – priamo súvisiaca s úrovňou civilizácie.

Som toho presvedčenia, že keby ľudia dokázali channelovať – počuť a viesť dialóg s energiami tvoriacimi toto Univerzum, boje rôzneho druhu by prestali byť nutné.

Rovnako ako žiadna matka nechce vidieť svoje dieťa odchádzať, a preto ho nikdy nepošle dobrovoľne bojovať, tak žiaden systém nechce vidieť žiadnu zo svojich častí v suboptimálnom stave  – a preto, ak sa ho spýtate na názor, ju nebude posielať do žiadnych svätých vojen. Voči nikomu.

 

 

Ponechajte si moc vo vlastných rukách.

Čomu načúvam? Čím sa nechám viest? Čo je mojím kompasom?

Tento môj kompas ma zatiaľ nikdy nenechal v štichu. A tak prirodzene ma smeroval k tomu, aby dobre bolo.

Na to, aby tieto `konzultačné vstupy` boli častejšie, im treba a) venovať pozornosť a b) brať ich na vedomie ako skutočnú vec, to značí nie ako niečo, čo si len vymýšľam, ale ako druh extra vhľadu, ku ktorému máte prístup.

Kto číta moje články vie, že channeling je pre mňa nádherným spôsobom, ako si nárokovať späť vlastnú moc nad svojím životom. Spôsobom, ako nasledovať svoje predstavy, nie predstavy niekoho iného. Dodáva mi dôveru, že sa môžem na seba spoľahnúť, pretože som súčasťou celku. (Dobrý paradox, ja ho tam počujem tiež, dlho som sedela, no nič iné nevymyslela.)

Kym som si nebola vedomá svojho kanálu, robila som to aj ja – odovzdávala moc lunám v škorpiónoch, numerologičkám a miestami prakticky komukoľvek, kto mi prichodil múdrejší, napojenejší a vôbec viac v poriadku než ja.

Dnes rozumiem, že toto spojenie mám ja, rovnako ako ho máte vy a každá bytosť. Stačí si znovu zvyknúť ho používať.

Považujem za výborné, že máme jeden druhého a s tým možnosť zdieľať skúsenosti a umožňovať si navzájom rásť. No moc, naša osobná moc a zodpovednosť za to, čo tvoríme zo života, ktorý žijeme, je a v konečnom dôsledku aj bude vždy naša.

Channeling je skvelý učiteľ, ako s ňou narábať.

***

 

Ak vás to zaujalo a chcete sa naučiť channeling používať aj vy, prídite na najbližší Kurz Channelingu.

Štartujeme 26. apríla a prihlášku máte priamo tu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s