Kraken je späť v hre (by Santiguada)

`Zlato ale ja som z nej ani nikdy neodišiel. Ja som hra. To ty máš cykly hmota-mimofyzické-hmota-a-tak-dokola.`

`No a? Som cyklický človek v cyklickom svete.`

`Veď v poriadku. Pre nás to problém nie je. Vám môžu byť prechody zaťažko. Čím viac musíte prepočítavať, tým viac energie vás to stojí. Buďte pri prechodoch na seba nežní. Tu nie je ideou byť mimo hmoty, ale zmysluplne kráčať medzi svetmi. To je vaším dedičstvom.`

A má pravdu.

Keď pozriem späť, vždy bol tam.

Ako dieťaťu mi to bolo prirodzené. Len som o tom s nikým nehovorila. Matne si pamätám, že oni také nepoznali..no Kraken a ja sme si spolunažívali odjakživa.

Jeho bol tíšivé slová počas nocí, kedy som preplakávala celý vankúš. On bol to, do čoho som sa rozliala, a cítila sa v bezpečí.
Niečo ako obláčik múdrosti, na ktorý sa mi dalo podľa potreby napojiť a zisťovať.

Ako malá som si ho vedela vyvolať až do pocitu tela – obrazom energie, obrovskej energie, ktorá ma obklopuje. Pamätám si, že to bolo fascinujúce a desivé zároveň – keď som splynula, nebola som už ja, a predsa som vnímala. Pocit to bol nie nepríjemný, no aj tak na riadne zimomriavky. Brala som to ako tú zvláštnu vec, čo dokážem, aj keď mi na nič nie je.

Teraz, o tridsať rokov neskôr, si to viem dať do kontextu. Pripomenulo sa mi to totiž pri nedávnom channelingu a pochytila ma úžasná zvedavosť. Či to dokážem aj dnes. Dokážem, ale chcelo to odvahu. Predsa len, vnímať ako Ja zazrie vlastnú pominuteľnosť, sa pre Ja cíti ako taká malá smrť.

Keď som ako dieťa stála v otvorenom okne, nočná košieľka vejúc okolo členkov, bol to Kraki kto rezolútne vyhlásil, že nič také sa nekoná; a laxne sa spýtal, či sa chcem zrichtovať tak riadne, že sa odtiaľto nedostaneme už vôbec nikdy. To zabralo. Musela som uznať, že skok zo štvrtého nemusí znamenať úplne istú vstupenku do lepšieho sveta. To, a prísľub vyčkať, lebo sú predo mnou v tomto svete ešte onakvejšie dobrodružstvá. (Naozaj boli. A nejaké hádam ešte aj budú.)

Skrátka, Kraki bol mojím priateľom, ochrancom a učiteľom, keď som iných nemala. Myslím, že vďaka nemu som prežila v relatívnom zdraví. Držal mi chrbát. (Ešte aj toto zdanlivo náhodné slovné spojenie nie je náhodné, odkedy som zistila, v ktorej oblasti sa na energiu napájame.)

Nemám pochýb, že všetci ľudia majú toto spojenie. Deti, čo vyrástli v nestabilných, neláskavých či nebezpečných pomeroch, zvyknú mať ako kompenzáciu priamejšiu linku na ten Zvyšok všetkého čo je. Zdrojovú energiu. Univerzum. Boha. Mimohmotných sprievodcov. Anjelov. Radcov. Intuíciu. Dušu. Akokoľvek to máte vo vašom slovníku pomenované.
Alebo podobne ako introverti, proste máme viac času a dôvodov tomu načúvať.

Preto sú pre mňa mimohmotný svet, respektíve mimohmotná stránka tohto sveta, pomerne prirodzené. Aj tak sa stále učím mu rozumieť a zmysluplne s ním narábať. A myslím si, že toto nebude hotovo, pokiaľ som nažive.
Vedomosť o tom, že ako ľudia toto spojenie máme, jestvuje a je nám k dispozícii, je podľa mňa absolútny life-changer (to, čo vám zmení život). Je to niečo ako rozpomenúť sa, kto som a odkiaľ som prišla. Je to poznanie, že jestvuje omnoho viac než hmota, a som toho súčasťou. Od viery sa odlišuje tým, že nie je abstraktom v ktorý zbožne dúfam, ale skúsenosťou zapísanou v pamäti tela. Pozor, nie vždy sa napojená cítim – to sú tie (moje) cykly vnímania hmoty a mimo nej.

Príde mi to ako ten vtip, že pred osvietením aj po ňom rúbete to isté metaforické drevo, len sa pri tom lepšie cítite. Že veci sú zdanlivo rovnaké, a predsa úplne iné. Takže aj to drevo a rúbanie sú iné, pre mňa – pretože moje vnímanie dreva, jeho rúbania a súvislostí medzi nami sa zmenilo.

Toto spojenie je priame, interaktívne a slobodné.
Neznamená, že som vševediaca, že nemávam emócie a prepady. Totálne mávam 😉 a občas som úplný odroň, ale ako vraví Kraki, je to súčasťou zážitku byť človekom (part of the human experience). Inými slovami, je to úplne v poriadku. Pochopiť toto, že sa jednoducho jedná o cykly, a nie o moje zlyhanie, mi prinieslo obrovskú úľavu.

Ak to tak máte aj vy, a dobre by vám padlo sa v tom ukotviť.
Ak ste to tak mali, a odišlo to.
Alebo ak chcete zručnosť pohybu medzi svetmi nadobudnúť… tu sa k nám dá prihlásiť na kurz channelingu. Začíname 18. januára.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s