Skreslené vnímanie

Prečo je také dôležité dávať si pozor na vibráciu a vlastné predpoklady? Záznam z channelingu s Lukoteopmonim z marca 2022 mi trochu objasnil spôsob, ako reaguje realita na naše predstavy:

Si ochotná diskutovať o skreslenom vnímaní?

To rozhodne. Viem, že ho mám skreslené. Väčšinou mi to nevyhovuje – ale niekedy áno.

Nebudeme sa baviť o „niekedy áno“. Chcem, aby si pochopila tie iné situácie. Každá tvoja akcia alebo reakcia vytvára v prostredí sieť odoziev. Je to, ako keby si každým ťahom, každou myšlienkou vnucovala prostrediu istú štruktúru. Si so mnou?

Zatiaľ áno. Rozumiem.

Tvoje prostredie sa potom môže správať dvoma spôsobmi – buď použije tú štruktúru, ale je obmedzené tým, čo si už vytvorila, alebo sa povznesie nad tvoju štruktúru a ty to vnímaš ako príkorie. Ešte stále počúvaš?

Nerozumiem tomu koncu. Myslíš, že automaticky narušenie mojej štruktúry vnímam ako príkorie? Neexistuje také, kde by to narušenie videlo k lepšiemu?

🙂

Počkaj… Sľúbil si, že nebudeš manipulovať!

Nemanipulujem. Sama si si odpovedala. Ešte ráno si špekulovala o tom, že ľudský mozog radšej má pravdu než spozná pravdu… A tak je to aj s tvojou štruktúrou. Ty ju na základe nejakej svojej interpretácie nasadíš do prostredia. Ak je tá interpretácia nepriaznivá alebo obmedzujúca, tak ťa vlastne brzdí… ale tvoj mozog sa cíti lepšie, keď pre ňu nájdeš potvrdenie, než keby mal pripustiť, že nie je rozumná! A hocijaké narušenie tejto štruktúry – aj keď lepšiemu – berie ako podraz. Ako nepriateľský akt.

Mentálnemu modelu rozumiem. Viažeš to na anjelov?

Iste… Povedal som ti, že keby si sa nebola hneď hádzala o zem, boli by sme dnes inde. A teraz Gabriel žiada o odpustenie a ty ho pošleš do čerta.

Necítilo sa to dobre, ale cítilo sa to racionálne.

A čo je rácio? Tvoj mozog, ktorý radšej má pravdu ako spozná pravdu.

Toľko Lunkoteopmoni. Jeho rada mi náramne pomohla, pretože teraz už začínam skúmať, akú štruktúru vtláča prostrediu moje súčasné vnútorné nastavenie. (A často pri tom útrpne prevraciam oči 😛 .)

A ak teraz máte pocit, že aj vy by ste radi získali múdreho a ochotného poradcu, 10. apríla 2022 o 19:00 beží na Zoome aprílový Mastermind (účasť v cene 10€), ktorý sa venuje práve téme Ako dostávať správy „zhora“. Dozviete sa na ňom, aké možnosti máte, aby ste si vedeli vybrať tú najpríjemnejšiu pre vás. Navyše sa naučíte napájať na svoj vlastný komunikačný kanál tak, aby sa do neho dostávalo čo najmenej ega a predsudkov, ktoré v sebe všetci nosíme.

Ak vás to oslovilo, tu je možnosť ešte sa prihlásiť:

Prihláška na aprílový Mastermind

 

A súčasne upozorňujem, že v apríli začína nový kurz channelingu so Santiguadou a mnou. Prihlásiť sa naň môžete takisto tu:

Prihláška na aprílový kurz channelingu

One thought on “Skreslené vnímanie

 1. vymakaný rozhovor
  pred pár dňami sa mi v hlave objavila veta “ja som sen, zapíš si” a aj vtedy som už tušil kam smeruje, a pri tomto článku mám pocit že to s tým súvisí rovnako
  je na nás aby sme si modelovali čo bude ďalej a akým smerom chceme aby sa to vyvíjalo. možno to v minulosti nebolo celkom takto možné, ale čo ak “nastala” nejaká deliaca čiara za minulými možnosťami, niečo ako zmena názoru, a už sa práve môže začať bezostyšne snívať 🙂
  kedysi dávno som mal takú myšlienkovú fantáziu, že planetárium je malý strojček imitujúci, alebo odrážajúci chovanie a pohyby Vesmíru, čo keby sa to celé dalo otočiť? že by sme hýbaním so strojčekom (podobne ako prstom v ručičkách hodín) dokázali meniť pohyby a polohy ozajstných planét a hviezd Vesmíru?
  nešlo mi o to či to reálne je možné, ale aby som objavil princíp otočiť smer zámeru, že nie ja som dôsledok následností, ale aby som mohol byť zdrojom kauzality. tým som myslel, že ak Vesmír očakáva od nás reakciu, tak nemôžeme len chodiť so sklonenými hlavami a príjmať “lebo je to tak dané” alebo “čo sa má stať sa stane” 🙂
  niečo v zmysle: “nemému dieťaťu ani vlastná mama dobre nerozumie”, vy by ste radšej hladkali plyšovú hračku mačaťa než to ozajstné malé skackavé živé striebro?
  mne sa zdá že Vesmír chce, aby sme sa už zobudili z toho frfľania nad jeho tvorením, a aj sami začali tvoriť, nech je tu lepšie

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s