Gabrielov prechod 10. – 16. 1. 2022: naše nastavenie nám zhmotní svet

Náš najväčší nepriateľ v živote i v spokojnosti sú pochybnosti. Pochybnosti znamenajú pohľad večne upretý na zajtrajšok a jedno oko otočené do minulosti, na minulé príkoria, len aby sa nezopakovali… Takéto vnútorné nastavenie nás však oberá o to jediné, čo zodpovedá za šťastný a spokojný život – o reťaz prítomných okamihov, v ktorých sme sa cítili dobre. 🙂

Je načase začať dôsledne uplatňovať pravidlo “energia nasleduje pozornosť” a začať si dávať pozor, do čoho našu pozornosť (a tým aj energiu) usmerníme… Po čase nastavovania si cieľa a predstavovania si budúcnosti nastáva okamih, kedy sa potrebujeme vrátiť pozornosťou späť do prítomnosti a začať si vychutnávať každý jeden okamih natoľko, nakoľko to len ide. Tým vychutnávaním totiž zvyšujeme našu vibráciu a približujeme ju aspoň trošku vibrácii nášho sna. Zvyšujeme tým šancu robiť iné rozhodnutia, konať inak a spôsobom, ktorý nám prinesie viac toho, po čom túžime.

Niekde som sa stretla s tým, že “ak to chceš dostať, najprv sa tým musíš stať” – vo význame, že ak chceš dostať do života vibráciu 1000, najprv potrebuješ sám vibrovať na 1000.

A tak úloha najbližšieho obdobia je nájsť v sebe a v svete okolo nás to dobré – a potom to ešte trošku zlepšiť a tešiť sa, že sa zadarilo. Reťaz týchto “jednodňových krokov” nás dokáže postupom času vyniesť do vibračných výšok, kam by sme sa len tak nedostali, pretože od určitého bodu začína naša vibrácia narastať (alebo znižovať sa) exponenciálne.

6 thoughts on “Gabrielov prechod 10. – 16. 1. 2022: naše nastavenie nám zhmotní svet

 1. “Naše nastavenie nám zhmotní svet.
  “Milá a pre mňa určite aj vzácna pani Helar Sun Belangelo. Určite musím povedať ,že sa to neskutočne príjemne číta až som uvažoval ,že sa k Vám prihlásim na kurz sebarozvoja osobnosti ,alebo niečo podobné. Viete ,jedným okom sa človek často pozerá do minulosti ,niekedy oboma očami. Niekedy je človek otočený smerom do minulosti a iba pozerá na to čo už bolo, lebo budúcnosť je tak nejasná (niekedy). A nie len preto ale preto lebo minulosť bola krajšia a prítomnosť sa jej nedokáže vyrovnať a očakávať krajšiu budúcnosť bez spomienok to predsa nejde. Čítal som tu viac krát “predstavte si ,nejakú peknú emóciu, pekný zážitok najmä pri sústredení sa a meditácií a vchádzaní do svojho vnútra ” no a vtedy čerpáme z minulosti. Horšie je keď nám “zastane čas” v nejakom bode ,keď zapalujeme jednu sviečku za druhou a myslíme na toho koho sme mali radi ,niekoho kto sa ale rozhodol inak.Nie pre nás. Vtedy je minulosť (ktorá bola nádherná) ,vtedy je minulosť náš kabát ktorý si obliekame ,ktorým sa na noc zakrývame a ešte veľa iného….Pre mňa osobne ,ste pani Helar Sun Belangelo ,veľmi vzácny človek. Chcel by som aspoň mať jednu pätinu vedomostí čo máte ,čím disponujete. A to by teda ozaj nebolo málo ,ani neviem či by som to uniesol ,život by bol celkom iný ,určite iný ľahší a krajší.
  S pozdravom Richard

  Liked by 1 person

  • Dobrý deň Rchard, ja nie som Helrale na tej stránke nájdete dobré članky aj úvahy.
   Ja sem chodím cca 10 rokov, mám toho veľa prečítaného.Nútilo ma to pozerať na svet inak.Dokonca mám založený šanon,ktorý je skoro plný článkov, ktoré som musela mať.

   Liked by 1 person

   • Dobrý deň pani XARA ,,,
    nemôžem inak ako s Vami súhlasiť ,táto stránka a myšlienky tu popísané a všetko čo tu čítam -teda zväčša všetko ,je to taká “vyššia škola života”
    A teším sa ,že som to tu našiel a “že som sa tu našiel” aj keď nie všetkému ešte chápem .

    Liked by 1 person

 2. Ja to mám podobne, Eprakone ma sprevádza životom už približne desať rokov.
  Doteraz si pamätám, ako som jedného dňa odrazu pocítila silný ťah ísť opäť…skúmať mimofyzično? Narábať inak a lepšie s fyzičnom? Zistiť, kto som? Expandovať? Sama neviem, čo je trefnejšie, azda všetko z toho.
  Tak som šla online pre informácie.
  Vtedy ten Zvyšok-mňa zaujúkal, že no konečne, schmatol ma za pomyselný golier a zaparkoval ma sem. Že tu to máš všetko, relevantne, neskreslene, a priamo na zdroji.
  A ja som okamžite pochopila, že tu som doma.
  Že toto je môj biely tiger.
  Stále je to pre mňa rovnako platné ako pred tými desiatimi rokmi. Dnes si myslím, že všetci tu, čo im môj opis pripomína seba lebo ich sem podobná ruka pritiahla, sme slobodná družina bielych tigrov.

  Liked by 1 person

  • Milá pani Santiguada a myslím teda, ale aj pani Xaru ,keby som tu bol 10rokov možno ,teda nie možno ,ale celkom určite by som v živote nebojoval s toľkými prekážkami, teda najmä tak ťažko -nebojoval . Život hádže niekdy neskutočné polená pod nohy a neraz ich nevieme preskočiť a na miesto toho ,spadnem, (ja osbne) a rozbijem si “hubu” , tak ako bolo tomu nedávno. Keby som poznal pani Helar a eprakone.org ,ale aj vás ,čo tu prispievate ,vždy sa dá len z toho vyťažiť ,chcem teda skôr povedať POUČIŤ SA a nájsť tú správnu cestu (nie prekážku preskakovať ,skôr ju iba obkľukou obísť 🙂 )
   Takže ja sa naozaj teším , na všetko čo tu čítam ,niekedy až hltám tie informácie . Tak Vám ďakujem aj pani Xare a aj pani Helar Sun Belangelo a tiež všetkým ,čo sa najprv hlboko zamyslia a potom píšu. Vďaka….

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s