6 chýb nášho vnútorného programovania

Vždy kódujte tak, akoby ten, čo bude kód po vás kontrolovať, bol šialený psychopat, ktorý celkom presne vie, kde bývate…

Toto je kópia článku z Rok pre seba a je to výber z prednášky Suzanny Kennedyovej s názvom Cesta do Raja, ktorá hovorí o prirodzenej, nenásilnej transformácii.

Ako Kennedyová rozpráva o svojom detstve, spomína príbeh, kedy sa stratila, matka ju v panike bežala hľadať, našla a pritisla si ju – a vtedy sa časť energie jej matky dostala do jej vlastnej energie, ale telo nevedelo ten nápor spracovať. Odvtedy dlho nosila so sebou energetickú záťaž, ktorá sa vtedy preniesla – traumatické spomienky jej matky na obdobie, kedy sa jej v detstve niečo prihodilo a ona si v tom okamihu na to spomenula.

To značí, že trauma sa môže takto odovzdávať z jednej generácie na druhú. Vtedy to u Kennedyovej celkom odstavilo jej vrodenú schopnosť vnímať mimofyzickú realitu. Navyše ako rástla, začala sa jej chrbtica kriviť do nahrbenia – podľa Kennedyovej signál, že sa snažila ochrániť svoje srdce.

Prvých 7 rokov nášho života sa všetko, čo niekde pochytíme, dostáva do nášho vedomia/podvedomia nefiltrované, bez overovania správnosti.

Všetci máme identity, s ktorými sa identifikujeme – svoj výzor, svoju prácu, svoj okruh priateľov, svoj životný štýl… Naše Vyššie ja chce, aby sme sa tohto obmedzenia zbavili a vnímali, kto skutočne sme v celej našej šírke.

Všetci dostávame isté usmernenia – náhle myšlienky alebo pocity; ale väčšina z nás sa nenaučila im načúvať. Univerzum nám ukazuje nenásilnú cestu “do Raja”, ale my málokedy venujeme pozornosť týmto “udičkám”. A ak sa nedokáže Univerzum dostať k nám s týmito informáciami a vyprovokovať nás pustiť sa tou správnou cestou, tak urobí potrebné zmeny za nás – a vtedy ich vnímame ako príkoria a reagujeme na ne obvykle nepriazňou. Jednoducho prídeme o tú prácu alebo sociálnu vrstvu, s ktorými sme sa doteraz tak identifikovali. Nastane transformácia -a rýchla a drastická – a postupom času možno zistíme, že pre nás bola “darom z Nebies”… len nebude nenásilná.

Nenásilná transformácia nastáva, keď si sami zvolíme, že stačilo a že sa chceme zmeniť, a začneme aktívne vytvárať pre zmenu priestor a vyhľadávať zdroje.

Keď sa chceme nenásilne transformovať a vytvoriť si našu verziu “Raja na Zemi”, potrebujeme sa držať troch krokov:

  1. reprogramovať svoje podvedomie a detoxikovať svoje emočné telo, aby sme zvýšili svoju vibráciu
  2. začať vyjadrovať svoju skutočnú podstatu: naučiť sa využívať nové schopnosti, ktoré sa vynoria po absolvovaní prvého kroku
  3. začať vedome spoluutvárať svoju osobnú verziu “Raja” – prenášať našu predstavu Raja do nášho okolia a prostredia.

Začať treba tým, že sa zbavíme 6 “chýb programovania”, ktoré v podvedomí obvykle nosievame. Nastáva útok Kennedyovej na vedu (veď ako aj inak 😕 ), ale jej výhrady sú také, že sa stojí za to nad nimi zamyslieť. Kennedyová vraví, že veda z nás urobila bezvýznamné bytosti, ktoré sa všelijakými pokusmi a omylmi prírody vyvinuli na čosi, čo bolo schopné prežiť, ale v podstate je v ekosystéme len bezvýznamným kolieskom v súkolí. Tieto postuláty vedy trvajú celé generácie a viac-menej presiakli do každého ľudského podvedomia cez školstvo, vieru a pod. Stalo sa z nich “výrobné nastavenie” nášho podvedomia:

  1. Mužský aspekt.  – hnev a nedôvera k mužom a mužskej energii
  2. Ženský aspekt. – hnev a nedôvera k ženám a ženskej energii
  3. Strach. – nervozita, starosti, hrôza, panika
  4. Bolesť. – smútok, žialenie, strata
  5. Vina. – posudzovanie, obviňovanie, zahanbovanie
  6. Niečo chýba. – obmedzenia, nedostatok, rozdelenie/separácia

Každý z nás tieto “programové chyby” dramatizuje a zhmotňuje svojím vlastným, jedinečným spôsobom.

Kennedyová urobila krátky workshop k dekódovaniu vlastného programovania, ktorý som prehovorila do slovenčiny. Za kvalitu sa ospravedlňujem, pretože je to zostrih konzekutívneho tlmočenia (miestami ešte počuť aj vstup zo slúchadiel), z ktorého som vystrihla len tie trápne pauzy 😉 , jachtanie a nekonečné “eeeee” 😛 :

 

One thought on “6 chýb nášho vnútorného programovania

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s