Čo ak si ma moje Vyššie Ja nikdy nenájde?

Ľudia, zasa som sa niekde potkla o vyjadrenie, nad ktorým som doslova zaúpela:

Nikdy do nás vyššie ja neskončí naraz (ak nerátame dočasný zážitok počas silnej meditácie).
Vývojom sa posúvame cez parallelné vyššie a vyššie verzie seba a teda aj svety.
Napríklad ak týždeň meditujem (ráno aj večer) na univerzálnu lásku a odpustenie, naskočím na úplne iný zážitok, áno?
Čo ak niekde takáto existujem stále?…..

Tieto “posolstvá” ma vždy dostanú. Minule nejaká dáma zverejnila výklad kariet a ja som sa len čudovala, lebo mne z toho vychádzal podstatne odlišný obraz… Upozornila som ju na to, čo v tých kartách vidím ja. Odpísala, že si môžem kukať čokoľvek, pretože toto je jej “posolstvo”… Je jedno, čo karty ukazujú, nejaké tam buchnem a napíšem si, čo sa mi práve hodí… Kde ja na týchto expertov leziem so svojím kyvadielkom, keď si prácne zisťujem, z ktorých kariet a na akej pozícii mám vykladať najbližší týždeň?!

Neviem, či dnešní ľudia v ezoterike poznajú aj niečo iné okrem sebaprezentácie formou vzletných, vysoko emotívnych vyjadrení, a vlastného záujmu! Ak týždeň meditujem, naskakujem na úplne iný zážitok? A… ako dlho to meditujú tí tibetskí mnísi? Celý život? Babráci! 👿

(Oni totiž nemeditujú preto, aby mali “zážitok”, ale aby svoje vnímanie posunuli o pár levelov inam. Lenže povedzte to dnešným ľuďom… Dnes zažiť toto, zajtra zažiť hento! Američania na to majú výraz trend-hopping, preskakovanie z trendu na trend. Slováci tomu hovoria “ezoterika” – nemusíš nič vedieť ani poznať, stačí o tom vzletne, emotívne porečniť. Pri pár skusmých otázkach som dokonca zistila, že všetci vykladajú “intuitívne” – rozložia si pár kariet a nemajú šajnu o pozíciách, teda o tom, na čo karty odpovedajú… Pani sa pýtala, že nerozumie svojmu výkladu, či je “áno” alebo “nie”, nech jej s tým pomôžeme. Tak som sa spýtala, že čo znamenajú jednotlivé pozície, na ktorých sa tie tri karty nachádzajú… Odpoveď bola “no výklad”. Okej, nie je môj svet; ja som zjavne zakysnutý tradicionalista.)

Takisto dualita – prejavy odlúčenosti… Vyššie Ja do nás musí “skončiť” (asi malo byť “skočiť”, čo však vyjadreniu neuberá nič na jeho hrôze 😛 )?! A prečo? Vyššie Ja je predsa naša nedeliteľná súčasť. Neexistuje niekde “tam vonku”, odlúčené od nás, a nepotrebuje do nás končiť ani skákať! Cez Vyššie Ja sme napojení na ten nehmotný “zvyšok z nás”. My sme jeho fyzická koncovka, Vyššie Ja je bod, kde sa stierajú hranice medzi “hmotou” a “ne-hmotou”, a ten zvyšok je čistá energia.

A potom otázka “čo ak niekde existujem takáto stále?” Yesyesyesyes! 😎 Došloooo! Áno, naša dokonalá verzia existuje stále s nami v inej našej vibračnej vrstve, pretože nie je oddelená od nás a vysunutá do nejakého paralelného Univerza. Hovorí sa jej aj “blueprint našej duše” (niečo ako stavebný nákres/modrák) a nie sme od nej oddelení. Jednoducho ju nepočúvame, pretože sme príliš natlačení do hmotnej časti našej existencie.

Nie sme oddelení. Newageáci, pochopte to konečne.

Pozérstvo nenahrádza poznanie. Ešte nikdy tak nefungovalo, tak to konečne vzdajte a aspoň okrajovo najprv preskúmajte oblasť, kde idete svoje vzletné slová použiť. Prosím.

P.S.: A tu si spomínam na jednu pani, čo viedla ezo-kurz a rozprávala nám, že každý deň hneď ráno 5 minút levituje. Ako som jej závidela! Ja by som tak chcela aspoň raz v živote dokázať levitovať – čo len na sekundu… Lenže postupne z toho vyliezlo, že si len pomýlila slová – miesto “meditujem” použila “levitujem” a levitovala sem, levitovala tam, a to denne a 5 minút. Takže skutočná výpoveď znela, že medituje – 5 minút denne. 😕

Ale znelo to dobre!

P.P.S.: A to mi zas pripomenulo jednu ženu, čo si dualitu pomýlila s 2D realitou.

P.P.P.S.: A to mi pripomenulo, že sa v poslednom čase akosi často venujem mentálnym a etickým pokleskom iných a do čoho vložím svoju pozornosť, to si púšťam do svojho príbehu… Takže idem sa vynegovať na ľudskú hlúposť a venovať sa znova veciam, ktoré ma posúvajú dopredu, nie späť so oblasti bezmocnosti a hnevu nad nedokonalosťou sveta! Skúsme to vidieť pozitívne. Keby tá hlúposť nebola takto distribuovaná, je to súčasť Univerza a musela by sa niekde zozbierať – a nemám záruku, že pri tom láskyplnom vzťahu, ktorý s Univerzom máme, by neskončila všetka u mňa… Takže vďaka za veštiace toaletárky, posolstvá prinášajúce neuznané existencie a levitujúce tanečnice!  😉 Jesssssss! 😛

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s