Dostávame to, čo vysielame

Či sa nám to páči alebo nie, sme ako rozhlasová či televízna stanica v stave nepretržitého vysielania. Všetko, čo sme a čo si myslíme, cítime, hovoríme a robíme, má istú vibráciu. Niektoré vibrácie sú menej viditeľné a citeľné ako iné, ale nabaľujú sa na tie citeľnejšie a skresľujú ich. Takže aj naše myšlienky (a v tom aj všetky naše predsudky, strachy a nevraživosti), ktoré považujeme za “nepostrehnuteľné”, sa nabalia na niečo oveľa postrehnuteľnejšie – naše slová a skutky – a svet to pocíti. Lujan Matus tomu hovorí, že myšlienky sú nehmotné a cestujú na chrbte našich slov. Alebo tak nejak 😉 ; pamäť už celkom neslúži.

Ak my sami seba nemáme radi, vchádza to do všetkého, čo svet z nás zažíva – cez zhmotňovaciu slučku:

  1. to, čo si myslíme, podmieni to, ako sa budeme cítiť
  2. to, ako sa cítime, podmieni to, aké rozhodnutia urobíme
  3. to, aké rozhodnutia sme urobili, podmieni to, ako budeme konať
  4. to, ako konáme, podmieni to, aký výsledok dostaneme
  5. to, aký výsledok dostaneme, podmieni to, čo si o podobných situáciách budeme myslieť v budúcnosti.

Napríklad stretneme princa na bielom mercedese a s tučným bankovým kontom, sen našich bezosných nocí. Ak sa však necítime ako dosť dobrý partner pre princa na bielom… atď. (tzv. komplex “druhej voľby” – pre tých dobrých som druhá voľba a tí správni pre mňa by boli len druhá voľba pre niekoho úžasnejšieho), budeme sa v situácii cítiť neprirodzene, zraniteľne a nepatrične – podarilo sa niečo, na čo v svojom presvedčení nemáme. A presne tento signál – “ja na teba nemám” – sa bude nabaľovať na všetko, čo urobíme, povieme a dosiahneme… a výsledkom bude, že princ odcupká inam a náš komplex “na takých ja nemám” sa prehĺbi.

Čiže ak chceme vysielať niečo iné, potrebujeme si najprv uvedomiť, kde máme nevhodné myšlienky, a potom tieto myšlienky zmeniť. Aby som sa vrátila k tomu citátu z Elvíry: Smrť bosorky, tak voľba našich partnerov k nám pritiahne (a “pripustí” 😉 ) len tých, ktorí nám potvrdia sebaobraz, s ktorým do kontaktu s nimi vstupujeme, pretože človek radšej pravdu než zistí pravdu. 🙂 Teda vaše vstupné filtre skreslení k vám prednostne pustia len tie informácie, ktoré vám potvrdia, že ste pre niekoho “druhá voľba” a nie ste dosť dobrí – ak s týmto pocitom do kontaktu vchádzate. (Tu by mala prísť časť o tom, že na to mám projekty na svojej stránke: kurzy Ako si zhmotniť sen, Rok pre seba alebo Krok vpred, a že sa pripravuje nový šesťtýždňový kurz s pracovným názvom 6x ja, ktorý by som chcela spustiť na jeseň. Ak vás reklamy otravujú, tak túto časť jednoducho preskočte. 🙂 )

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s