Nedovoľ, aby sa ich názor stal tvojou pravdou

Len preto, že ťa jedna osoba zavrhne, nemusíš začať zavrhovať sám seba. Len  preto, že zopár ľudí sa rozhodne nevšímať si tvoju hodnotu a správať sa k tebe neláskavo, neznačí to,  že  tak urobia aj všetci ostatní – a rozhodne to neznačí, že by si mal začať napodobňovať ich správanie!

Pravda je taká, že spôsob, akým sa iní k nám správajú, nie je o nás – je o nich a ich vlastných vnútorných bojoch, neistotách a obmedzeniach. Nemusíš dovoliť, aby sa ich názory stali tvojou pravdou. Možno nedokážeš kontrolovať to, čo iní hovoria alebo ako sa správajú, ale vieš si vždy zvoliť, ako  sa budeš  voči sebe správať ty sám.

Môžeš si zvoliť, kým sa obklopíš a koho vypoklonkuješ. A nezávisle  od  vonkajších okolností si môžeš zvoliť, že budeš veriť  v seba a svoju hodnotu. Pretože na konci dňa  sa ukazuje, že  snažiť sa ulahodiť každému ne vyčerpávajúce a nemožné. Je jedno, ako sa zmeníš  alebo kým sa  staneš – vždy sa nájde niekto, kto s tým nebude súhlasiť.

Takže nemrhaj svojou energiou na márne pokusy stať sa tým, čo od teba  očakávajú iní ľudia. Umožni si – daj si dovolenie  – byť presne tým, čím si. A vedz, že  to, čo si, je absolútne postačujúce a dostatočne dobré.

Tí správni ľudia  si  do tvojho života cestičku nájdu. Títo ľudia ťa budú milovať a akceptovať z plného srdca a bez podmienok. A to sú ľudia, na ktorých záleží. Toho zvyšku sa zbav.

Daniell Koepke

One thought on “Nedovoľ, aby sa ich názor stal tvojou pravdou

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s