Intuitívne stredy

Ako som vyrábala novšiu, dynamickejšiu verziu kurzu Krok vpred, časť z neho som vynechala – cvičenia na prácu s vlastnou intuíciou. Zaviedla som ich kedysi v pathworkingovom kurze Rok pre seba a tam sa tešili veľkej obľube (vlastne sa jej tešili zakaždým, preto som sa nad tým vôbec začala zamýšľať). No a tak vznikla otázka, čo s nimi… Rozhodla som sa, že cvičenia tohto typu prenesiem sem a vytvorím čosi ako “intuitívne stredy”. Dnešná je ochutnávková, od februára sa pofrčí naostro a pathworkuje sa o dušu spasenú 😛 .

Ako to bude vyzerať? Vždy zverejním nejaký obrázok a na vás zostane, aby ste pustili fantáziu z reťaze a voľne asociovali – a keďže ide o pathworking (síce a la Helar, ale predsa len pathworking 😉 ), teda prácu na sebe, pri každom obrázku si budeme klásť otázky:

 • aké pocity vo mne obrázok vyvoláva a prečo? čo je zdroj/príčina týchto pocitov?
 • pripomína mi nejaké situácie z môjho života?
 • čo sa vtedy dialo? ako som reagoval? k akým reakciám okolia to viedlo? bolo to to, čo som chcel?
 • ak situácia nebola priaznivá, čím som prispel ja k tomu, že sa vyvíjala nepriaznivo? čo by bolo zmenilo jej priebeh, keby som bol ja urobil inak? (tu je dobré vymyslieť čo najviac možných vývojov)
 • ako by som vedel danú situáciu dnes preinterpretovať tak, aby nebola nepríjemná, ale sa premenila na lekciu?
 • čo som sa cez túto asociáciu dozvedel o sebe?

Niekedy pomôže aj, keď si zapíšete tok myšlienok, keď na daný obrázok pozeráte. Pomôže vám to uvedomiť si cestičky, ktorými tečie vaša pozornosť, keď ju vedome neusmerňujete. 🙂

A teraz cvičenie:

Pozrite si nasledovný obrázok a v maximálne troch vetách povedzte, aké asociácie alebo pocity vo vás vyvoláva:

Zapíšte si svoje asociácie a budem rada, ak ich hodíte do komentárov, a keď ich už budete mať pohromade,  tak si ich rozoberte. 🙂

One thought on “Intuitívne stredy

 1. Dobrý deň,
  obrázok vo mne vyvoláva pocity slobody (letiaci vták) a neobmedzených možností – ako fyzických (šíre pole), tak aj duchovných (nekonečná obloha). Vták letí približne v strede, nachádza balans medzi obomi oblasťami. O to isté sa snažím aj ja, asi preto mi napadla práve takáto interpretácia obrázku.

  Majte pekný zvyšok týždňa.

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s