Prečo sa nevieme dopracovať k nášmu snu: myseľ obvyklá a myseľ neobvyklá

Dnes dostanete ochutnávku priamo z materiálu kurzu Ako si zhmotniť sen. Bude o našej mysli a ako nás vedie k životu “obvyklému” či k životu “výnimočnému” – teda ako dosahujeme buď to, čo všetci ostatní, alebo dokážeme snívať odvážne sny a premieňať ich na realitu.

Obvykle myseľ funguje v rozpätí toho, čo sme naučení pozorovať, vnímať a vyhodnocovať. Teda ak si chcete kúpiť dom, začnete hospodárskou situáciou, vašimi finančnými možnosťami, polohou nehnuteľnosti a cenou kreditu. Všetko toto predstavuje pre vás obmedzenia, ktoré orezávajú to, na čo si trúfnete. Hovorili sme si o tom už pri predstavivosti.

Obvyklá myseľ vám dáva logické a rozumné riešenia: zostať v práci, ktorú neznášate, ale plat je skutočne monumentálny a už máte tesne pred dôchodkom, takže radšej len neposkakovať… Začínať teraz novú kariéru by bolo vrcholne nerozumné! Obvyklá myseľ nám diktuje mieru slobody, ktorú máme; určuje nám, nakoľko sami sebe umožníme vychutnávať si život ešte kým ho žijeme. Boli sme do nej vovychovávaní tým, že nás naučili, že veci potrebujú byť „rozumné“ a trúfať si nie je „opatrné“ a „podložené“. Je postavená naplno na bezpečí a uzatváraní sa pred ohrozeniami.

Neobvyklá myseľ je postavená na predstavivosti a otvorenosti voči novým možnostiam. Nepýtate sa, či si niečo viete predstaviť alebo čo súčasné možnosti umožňujú, ale sa pýtate, čo by to chcelo, aby sa niečo udialo: ako sa potrebujú zmeniť možnosti, aby sa to dalo?

Ľudia s neobvyklým myslením sú často označovaní ako „tvrdohlaví“ alebo „nerozumní“, pretože naša obvyklá myseľ je obmedzená predchádzajúcimi výsledkami. Je obmedzená obvyklým rozmýšľaním a obvyklými predstavami. Je obmedzená tým, čo väčšina ľudí považuje za rozumné alebo možné.

Ale z pohľadu zhmotňovania to značí jedno: keby vaša obvyklá myseľ stačila na zhmotnenie vášho sna, už by ste ho dávno mali. Takže ak ho nemáte, potrebujete prejsť do svojej “neobvyklej” mysle a snívať odtiaľ.

Lenže len čo začnete snívať zo svojej neobvyklej mysle, začne sa vaša neobvyklá myseľ biť s obvyklými názormi prostredia na to, čo je možné… Takže o svojom sne chvíľu nehovorte. Ak sa oň podelíte s inými, dožijete sa nejedného komentára, že sa správate nerozumne a ako to urobíte a kde to získate… Je veľmi ľahké spadnúť do ich negativity. Takže… nechajte si to chvíľku pre seba. Sny sú v začiatkoch veľmi krehké. Navyše keď začnete o nejakom cieli rečniť, vaša myseľ nerozlišuje medzi urobeným a povedaným, čiže si mentálne urobí fajočku, že toto ste už zabsolvovali, a vykašle sa na zhmotňovanie.

Viac k projektu Ako si zhmotniť sen a prihláška

Projekt začína 9. 9. 2020

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s