Môžu byť dvaja ľudia energeticky nezlúčiteľní?

Niekedy sa v živote stretneme so situáciami, kedy s určitými ľuďmi nijako nedokážeme vyjsť. Akoby naše energie medzi sebou bojovali alebo  vyzerajú byť nezlúčiteľné. Takéto vzťahy obvykle nefungujú, alebo sa rýchlo rozpadnú.

Nuž, každý máme na svete nejaké svoje “poslanie” – niečo, pre čo sme optimálne “nakonfigurovaní”. Prišli sme do života naučiť sa rozdielne veci a získať rozdielne skúsenosti. A môže sa stať, že sa stretnú dvaja, ktorých poslanie (a teda aj energetická konfigurácia) sa hodne odlišuje. Nemajú veľa spoločného a ich energie dobre nespolupracujú. Obvykle to nie je veľká tragédia – jednoducho stretnete niekoho a nezaujme vás, prípadne medzi vami dôjde k stretu, ale niet tam nutkania vyhľadať jeho spoločnosť znova, a tak sa stretnete a rozídete a je kľud.

Iný prípad vzniká, keď dvaja ľudia spolu akosi vychádzajú, ale ich vzťah vyzerá, akoby jeden eskaloval energiu toho druhého a vyťahoval na povrch to najhoršie v ňom. V takomto prípade to pravdepodobne nie je váš prvý spoločný “zážitok”. Buď ste mali nejaký spoločný minulý život (ak veríte na minulé životy), možno zdieľate tie isté energetické vlákna (a teda aj spúšťače), ale spojené s inými motivátormi, alebo daná osoba energeticky predstavuje to, čo by ste vy chceli byť, ale nezvládate to, prípadne sa podobá na niekoho, kto vám je blízky a nemáte s ním najlepší vzťah. Napríklad býva veľmi časté, že si niekoho vezmete, len aby ste neskôr zistili, že je to len ďalšia verzia vašich rodičov alebo príbuzných.

Ak k tomuto dôjde a iskrí to medzi vami kvôli tomuto, nemusí to znamenať automaticky, že sú energie nekompatibilné a že vzťah nebude fungovať, ale môže byť hodne náročný, pretože bude večne vyťahovať na svetlo božie veci, ktoré bolia a ktorými sa nechcete zapodievať.

Keď sa dostanete do takejto situácie, buď sa rozhodnete vydržať to a popracovať na sebe (voľne podľa hesla “čo ma nezabije, to ma zocelí”), alebo zo vzťahu vycúvate, pretože si poviete, že musí existovať aj príjemnejší život.

Má to jedno obmedzenie: ak ste mali viacero  vzťahov a váš partner sa v každom z nich podobal na vašu matku či otca, tak potom vycúvať a pustiť sa do ďalšieho vzťahu nepomôže – znova by ste si pritiahli ten istý typ partnera. Vtedy nastáva čas pozrieť sa na seba a zistiť, čo z vzťahu s napr. rodičom ste ešte nespracovali, že to potrebujete premieľať vo vašich súčasných vzťahoch.

4 thoughts on “Môžu byť dvaja ľudia energeticky nezlúčiteľní?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s