Vnútorný monológ alebo Univerzum?

Nedávno som sa Gabriela pýtala, ako odlíšim jeho hlas od svojho vnútorného monológu. Už som spomínala, že som sa naučila na nich napájať zo svojho bežného vedomia a v tom je vnútorný džavot doma 😕 … Nevýhodu som si uvedomila, až keď nás Jeffrey Allen učil channelovať z vyššej mysle, v ktorej sa už náš vnútorný džavot nepremáva.

Nuž ale keď ja to zas robím inak, po svojom… Tak som si povedala, že by bolo jednoduchšie spýtať sa Gabriela, ako to urobiť nabudúce. A dostala som vysvetlenie:

Tým, že ja som  taká tá “ťažká, viskózna energia”, je pre mňa už dosť veľké umenie pohybovať sa bez problémov v bežnom svete. (Až keď to povedal, uvedomila som si, akú obrovskú pravdu má. 😕 ) Potrebujem mať veci “hmotné”, aby som s nimi vedela dobre narábať, pretože (pravdepodobne) sú už na hranici mojich schopností. A tak je pre nich lepšie držať ma v hmote a blízko pri hmote, teda spájať sa so mnou z hmoty. Vtedy si aj vzdychol, že ešte nikdy a u nikoho sa “nezdržiaval tak dlho tak blízko hmoty” (nech už to znamená čokoľvek).

Preto aj teraz, keď už sa viem napájať z vyššej mysle, je pre nich lepšie, keď s nimi budem komunikovať z hmoty.

Lenže potom platí to, čo som povedala – v hmotnom vedomí sa mi rozťahuje vnútorný monológ. Ako teda rozlíšim, čo je Gabriel a čo som len ja džavotajúca sama sebe?

Zdvihol obočie, akoby som bola dement: “Tvoj vnútorný monológ kritizuje; ja nie.”

Klesla mi sánka. Tak môj vnútorný monológ dokáže oveľa viac než len báť sa, odrádzať, posudzovať, nevražiť a kritizovať; môj vnútorný monológ je múdry a dokáže ma podržať a poradiť mi a usmerniť ma!

Ibaže… ibaže… čo ak to potom nebol môj múdry vnútorný monológ?

Takže poučenie pre všetkých, čo to potrebujú z nejakého dôvodu odlíšiť: kým porovnávate, potrebujete mať “dobré” a “zlé”, dostávate upozornenia, ako niekde nevyhovujete alebo niečo nezvládnete, a zavzdušňujete sa nad tým, že sa vám veci dejú, je to váš vnútorný monológ.

A ak dostávate rady, porozumenie a iné uhly pohľadu na vec, je to hlas vašej duše. 🙂

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s