Zárodok nášho energetického tela

V poslednom týždni som dostala vysvetlenie pre niečo, čo ma učili pred takmer 10 rokmi… Bol to cvik, ktorý ma naučila “moja” verzia castanedovského dona Juana s celkom iným menom. 🙂

V kurze s Anodeou Judith preberáme čakry jednu  po druhej. Na každú sú venované tri dni – najprv “všeobecná teória”, potom fyzické cvičenia (v tom aj jóga, do ktorej som sa však ešte nepustila) a potom spirituálne cvičenia.

No a keď sme preberali koreňovú čakru, v tej jógovej zostave som objavila nejaký známy cvik. Babenka sa predkloní, položí ruky na zem a hlavu zvesí na kolená. Ešte to bolo len na úrovni “aha, to mi niečo pripomína”, ale keď sme preberali sakrálnu čakru a tam sa cvik s obmenou opakoval, dostavila sa spomienka – babenka sa predklonila, ruky vedľa členkov, hlavu oprela pod kolená a zrazu sa začala vlniť, ako keby stekala na zem… a boli sme doma!

Takže začínam rozumieť tomu, čo ma vtedy učili… a je pritom zaujímavé, že tan tien, naša zásobáreň energie, leží presne v priestore sakrálnej čakry… takže tam je aj zárodok nášho energetického tela!

Hepi. Zas raz niečomu rozumiem. V posledných rokoch som mávala presne opačný pocit. 🙂

3 thoughts on “Zárodok nášho energetického tela

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s