Gabrielov prechod 9. – 15. 12. 2019: dôverujme a zbierajme drobné úspechy

Veľa z našich problémov spočíva v našom pocite oddelenosti – a s ním súvisiacich pocitov zraniteľnosti, výnimočnosti, nadradenosti/podradenosti, nedostatku, strachu či príkorí. Keď sme oddelení, veci sa nám dejú. Keby sme sa vnímali ako súčasť celku, tak sa veci len dejú a my sa náhodou nachádzame tam, odkiaľ energia odteká – aby mohla pritiecť nová… Ak sa tomuto “pretekaniu energie” otvoríme a prestaneme sa upínať na to, čo odteká, odrazu sa náš svet dostane do rovnováhy.

Keď sa neupíname, ale pristupujeme k veciam s dychtivým očakávaním, prestáva byť svet nepriateľský a my prestávame byť jeho obeťou. Je to ako keď ideme do kina – vo filme sú tiež pasáže, ktoré sa nám možno až tak nepáčia, ale čakáme na záver a nerobíme si úsudky v strede filmu, či je niečo “strašné” alebo “úžasné”! Preto aj v terajšom období by sme sa mali pozerať na to, čo sa deje, len ako na scény filmu, z ktorých vylezie možno celkom nečakaný záver! (A druhý diel. A tretí. 🙂 )

To preto, že ak sa upíname na niečo konkrétne, zabúdame si všímať všetko ostatné a máme pocit, akoby sme nenapredovali! Ale veci sa dejú aj vtedy, ak na ne nepozeráme. Niekedy sa nedejú v tých obrovských skokoch, ktoré by sme si priali, ale aj množstvo malých skokov nás dokáže dostať presne tam, kde jeden obrovský… tak dôverujme a zbierajme drobné úspechy, pretože z nich vyrastie ten obrovský, o ktorý nám po celý čas išlo!

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s