Mandala by Ambala: Naše dobré meno

Dnešná mandala by Ambala nás upozorňuje, že príliš často sa snažíme vytvoriť “výkladnú skriňu”, ktorú by iní obdivovali, miesto toho, aby sme sa venovali len tomu, čo z nás robí unikátnych jedincov:

Sme k tomu vedení výchovou. Od detstva do nás vštepujú, aké dôležité je byť obľúbený a napĺňať predstavy iných. Už ako malé deti kričíme, že sme sami alebo chceme papať – a ak nás nebudú mať radi, kto sa o nás postará? Ako mládežníci si hľadáme svoju skupinu, do ktorej zapadneme, aby sme nezostali “vyhnanci” a samotári. V robote sa snažíme patriť k tým “úspešným” a obľúbeným.

A to, kto skutočne sme a po čom skutočne túžime, zostáva niekedy ležať v priekope vedľa diaľnice za uznaním.

Pozrite sa na všetky aktivity, ktoré dnes robíte, a položte si pri každej z nich jednu podstatnú otázku: “Keby som bol jediný človek na svete, mala by táto vec pre mňa ešte stále význam?”

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

3 thoughts on “Mandala by Ambala: Naše dobré meno

  1. Tohle mě něčím oslovilo. Sice ještě nevím přesně na jaké úrovni se mě to dotýká, ale měla jsem u toho pocit, že jsem jako to ošklivé káčátko z pohádky. Se vzhledem to asi nesouvisí. Hmm, to není ono. Když si vezmu čím mě ta pohádka vlastně oslovuje, tak je to tím, že je kačátko SAMO na to, aby čelilo negativnímu hodnocení a ubližování, ne to furt ještě není ono. Tak tím, že  vůbec netuší kam patří, přihořívá :-), že vůbec neví kým ve OPRAVDU je. ZASE nevím kdo jsem ? A kdo tedy jsem ? NECHCI se identifikovat s tím co mě kdy tvarovalo, se svými reakcemi, postoji, přesvědčeními, myšlenkami atd. Není to ani možné, protože nikdy NEJSEM JEN TO, na co právě upřu mysl a na všechno najednou zas neumím myslet. Jsou to situace, které pomáhaly tvarovat, ale koho ? Tak kdo tedy jsem ?JSEM, KDO JSEM. Jo, to je bez té identifikace. To je ok. Kéž bych si toho byla častěji VĚDOMÁ.  SAMO, OPRAVDU, ZASE,  NECHCI, NEJSEM JEN TO, JSEM KDO JSEM , VĚDOMÁ (vědomí ?)

      

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s