Gabrielov prechod 29. 7. – 4. 8. 2019: prestavujeme výhybky

Istá etapa v našom živote, nad ktorou sme dlho “makali”, sa pomaly a úspešne uzatvára. Možno sme sa snažili odpustiť, možno sme sami hľadali odpustenie, možno sme chceli zabudnúť alebo vyštartovať niečo nové – teraz nastáva obdobie, kedy to konečne zvládneme. Nie preto, že by sme mali nejaké “šťastie zhora”, ale jednoducho sme urobili všetko, čo bolo treba, a tak sa výsledok nutne dostaví. Zozbierali sme dostatok energie na to, aby sme prelomili reťaze z minulosti.

V poslednej dobe sme už možno strácali nádej a vieru… Keď potrebujeme na niečo čakať príliš dlho, niekedy to vzdáme tesne pred koncom. Ale my sme vydržali – a teraz nastáva doba, kedy potrebujeme do svojho života dostať znova viac radosti, aby sme vyvážili tú úpornú doterajšiu snahu.

Niekedy si myslíme, že po dlhom snažení, len čo obruč praskne a situácia sa zmení, okamžite začne sladký, bezstarostný život. Lenže… z minulosti si do nového obdobia prenášame rutiny, ktoré sa zakladajú na vzdorovaní, nepoddávaní sa, ochote strádať. Aby sme ich zrušili a umožnili si vnímať nové možnosti ako šance, nie ako príkoria, že sa zas raz treba rozhodovať, potrebujeme začať snívať s otvorenými očami: dychtivo ako malé dieťa a približne aj s rovnakým ohľadom na fádnu “realitu”. Pamätajte si: ak budete myslieť stále tie myšlienky čo včera, nemáte šancu, že sa ten život, čo ste mali včera, pohne k lepšiemu. 🙂 Otvorte oči, využite moment a snívajte na plné pecky! Či sa už niečo z toho vyplní alebo nie – vychutnávajte si to snívanie, nie ten výsledok!

Každý sen, aj ten nemožný, nás obohacuje o nový zážitok. Takže dajte dušičke prázdniny, do kufra zbaľte fantáziu a dychtivé očakávanie niečoho úžasného a ide sa na vec!

One thought on “Gabrielov prechod 29. 7. – 4. 8. 2019: prestavujeme výhybky

  1. prave som sa zahladela na sefleru, ktoru mam na stole v praci. Posledne mesiace rasili rychlo za sebou mlade vyhonky, na ktore som casto upierala zrak a dychtivo skumala, ci uz ide dalsi. Hoci ten posledny bol iba “babatko”. Tesila ma a zaroven ma “jej zelena” ma hnala dopredu cez tie huste tyzdne, ktore som mala v praci. Potom sa spomalil jej divoky rast. Ustala.
    Dnes som opat zbadala novy prirastok. Svetlo presvita cez mlady zeleny vyhonok a ja si uvedomujem, ako malo staci na dobitie bateriek.. Tesim, ked tu v piatok zatvorim dvere, zbalim auto, bicykel a vypadnem na cesty. No zaroven som zvedava o kolko vyrastie, ked sa vratim.

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s