Energetický portál 27. 5. – 2. 6. 2019: využime okamih, ktorý máme

Akú energiu do situácie vlejeme, taká energia sa nám vráti zosilnená. A aj málo pozitívnej energie, ktorú sme schopní naškrabať, dokáže rozkývať zavrznutú nejasnosť a posunúť ju smerom k pohybu vpred… Pozrime do nášho vnútra. Ak nám tichý hlas duše hovorí, že napriek úžasným postojom si nerobíme dobre, nastal čas prehodnotiť svoje postoje. Do postoja vieme totiž vliať len energiu zásadovosti, vzdoru a neústupčivosti – a všetko sú to energie, ktoré nás obmedzujú a sťahujú. Potrebujeme v najbližšom čase v sebe vypátrať slabé zvyšky dôvery a nadšenia a nasadiť tie, aby sme urýchlili vývoj… Inak budeme ešte dlho čakať, až sa situácia zmení, keď jej neumožňujeme zmeniť sa!

Je otázka, čo chceme viac: mať pravdu alebo cítiť sa lepšie? Niekedy má význam aj “mať pravdu” a hľadať vysvetlenie pre to, čo sa udialo. Inokedy má väčší význam skloniť hlavu, priznať si omyl a zmeniť svoj vnútorný pocit k lepšiemu, pretože len čo dovolíme situácii zmeniť sa, vyvstanú pred nami nové a nové možnosti. Ak sme pripravení ich využiť, nebojme sa priznať chybu a cúvnuť z pozície; ak ich využiť pripravení ešte nie sme, zotrvávanie na našej pôvodnej pozícii nám vytvorí “priestor pre oddych”. Len pozor – nevlievajme do tohto priestoru emócie ako ukrivdenosť, porazeneckosť a utrpenie. Vlejme do nich odstup, relax, zvažovanie. Vtedy sa v našej porážke nebetónujeme, ale len odďaľujeme najbližší krok, až naň budeme pripravení.

Všetko je len uhol pohľadu; interpretácia. Pánmi našich interpretácií sme my sami. Našimi interpretáciami si vytvárame bojisko, na ktorom sa odohrá najbližšia bitka. Vytvorme si ho tak, aby bolo v náš prospech. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s