Granát

Do skupiny granátu patrí 12 samostatných minerálov. Tie sa prejavujú rozličnými variáciami. Za najkrajší je považovaný český granát -tzv. Pyrop. Ide o kameň, ktorý má farbu holubej krvi  a v 16 storočí sa používal hlavne kôli urieknutiu. Granátu je však najviac pripisovaná magická moc lásky! A aj keď je spájaný najviac s červenou farbou, vyskytuje sa vo všetkých farbách okrem modrej.

Granát je kameň vášne, ohňa, lásky, čistoty srdca , ale aj premeny. Je darcom životodárnej energie, ktorá podnecuje život, túžbu, fantáziu, sexuálnu vitalitu a stále nás ponúka k neochabujúcej činnosti.Podporuje v nás nadšenie a odvahu, aby sme sa vydali na cesty, ktoré predtým nikto neprebádal. Podporuje v nás rozhodnutie zmeniť prekonané a je nám silnou oporou v ťažkých chvíľach. Vtedy v nás prebúdza nikdy nezhasínajúcu nádej. Prečisťuje naše čakry od negatívnej energie a udržuje ich v rovnováhe. Podľa potreby prinesie kľud, alebo naopak túžbu a zvedavosť. Jedná sa o kameň, ktorý v čase krízy dokáže byť silným podporným prostriedkom. Posiluje pud sebazáchovy. Ak sa nám zdá že sme sa ocitli v neriešiteľnej situácií, prinesie nám odvahu a chuť zmeniť to. Súčasne sa o ňom hovorí, že v takýchto chvíľach nám aj niekoho na pomoc privolá. Zaháňa zakorenené spôsoby myslenia, ktoré už neslúžia pôvodnému účelu. Pomáha prekonať odpor a podvedomé vnútorné zábrany. Dokáže podporovať rozvoj rozšíreného vedomia a aj zpomienky na minulé životy. Súčasne dokáže zosilniť účinky iných kameňov. Jedná sa aj o kameň, ktorý podporuje vytrvalosť v začatej situácií a pomáha nám ju dokončiť. Je spojený z mozgovým príveskom.

Červený granát podporuje a kontroluje energiu kundalini. Pritom súčasne zvyšuje aj sexuálnu energiu a potenciu. Je to kameň, ktorý utužuje a podporuje pevné vzťahy. Súčasne zvyšuje záujem o druhého. Prebúdza lásku a oddanosť. Sexuálnu túžbu udržuje v rovnováhe a dokáže napraviť citovú disharmóniu. V duchovnej rovine sa jeho energia zaostruje a upresňuje schopnosť správneho náhľadu na nás samých a podporuje pomoc druhým. Traduje sa, že dokáže svojho majiteľa varovať pred nebezpečenstvom. Preto sa odporúča aj ako amulet. Brúsený granát do hranatého tvaru prináša šťastie a úspech v materiálnom svete. Na citovej úrovni rúca všetky tabu, ktoré pôsobia ako obmedzenie. Srdce otvára dokorán a podporuje lásku a zvyšuje sebadôveru.

Granát je pomerne rozšírený minerál a podľa farieb a chemického zloženia sa jeho účinky čo to líšia. Najúčinnejší sa považuje ten najohnivejší a síce Pyrop, ktorého meno je odvodené od slova oheň!

Azda najrozšírenejší druh granátu je červený granát. Symbolizuje a prináša hlbokú lásku. Je nápomocný, ak potrebujeme získať čas pre seba. Otvára našu myseľ a my sa tak môžeme stať viac nápomocným. Pomáha nám uskutočňovať všetky predsavzatia, ktoré sme si dali a sú v našom súlade. Posiluje našu vytrvalosť a začaté  nevzdávať. Granát nám však nedáva len energiu a vôľu. Každým dňom v nás prebúdza radosť žiť, tešiť sa s obyčajných vecí na Zemi, nachádzame vďaka nemu potešenie zo všetkého živého čo nás obklopuje a čoho sme súčasťou. Okrem iného, pomáha aj ovládať zlosť, ktorá je namierená proti nám samým. Červené granáty posilujú náš organizmus, podporujú činnosť srdca a upravujú krvný tlak. Podporujú aj krvné riečište a tvorbu krviniek. Je vynikajúci pri impotenci psychického pôvodu. Malým kamienkom môžeme zmierniť aj reumatické bolesti. Vnútorne vo forme elixíru zas podporujeme funkciu pečene a odstraňujeme tak aj kožné problémy zápalového charakteru.

Čierny granát Melanit patrí do čakier vedľajších na rukách a odstraňuje blokády na citovej a sexuálnej úrovni. Pomáha hovoriť pravdu a dokáže prekonávať nedostaok lásky. Bez ohľadu na to, v akom stave sa nachádza vzťah dvoch ľudí, posúva ho na ďalšiu úroveň. Lieči rakovinu, reumu a následky mozgovej príhody.

Hessonit je hnedočervený druh granátu. Je veľmi vhodný ak máme problém so sebaúctou, ak nás prepadáva pocit viny, alebo aj keď potrebujeme posmeliť. Tento kameň lieči rôzne ochromenia a nervové ochorenia. Priaznivo pôsobí aj na kĺby a aktivuje zníženú schopnosť pohybového aparátu. Posiluje  ochabnuté svalstvo. Ďalej lieči čuch, impotenciu a neplodnosť.

Zelený druh granátu nazývame Grossulár. Ide o vynikajúceho pomocníka pri súdnych procesoch, prípadne pri riešení iných sporov. Spája sa aj s peniazmi a prosperitou. Učí nás ako relaxovať, plávať s prúdom a mimoriadne dobre zvyšuje plodnosť. Vynikajúco vplýva na sliznice a pokožku. Ďalej pomáha  pri depresiách, melanchólii a celkovej vyčerpanosti. Ovplyvňuje vývoj a rast kostí a rovnako dobre sa osvedčil aj pri čistení vnútorných orgánov.

Ak položíme na srdcovú čakru zelený granát a na prvú čakru červený, prepojíme sexuálnu žiadostivosť s nadosobnou láskou srdca! Obojstranný tok energie medzi nimi zbaví túto dráhu eventuálnych blokád. Srdce prejasňuje sexuálnu aktivitu pohlavných orgánov láskou, zatiaľ čo pohlavný pud svojim energetickým potenciálom potláča zvýšenú precitlivenosť a emocionálne výkývy srdca.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.