Gabrielov prechod 7. – 13. 1. 2019: nastal čas nastaviť slnku tvár

Pusté, dezorientované obdobie končí. Dostávame silu hýbať sa a konať. To, že sme doteraz posedávali a preberali v hlave, ako vyzerá náš život a naše budúce možnosti, bola potrebná, aj keď menej príjemná fáza – s tou hlavou, s ktorou sme vymysleli dnešok, len ťažko vymyslíme niečo priepastne nové! A dokonca ani doterajšie skúsenosti nám nepomôžu. Ak sa nimi budeme riadiť a na ich základe sa budeme snažiť odhadovať budúcnosť, vytvoríme si okolo seba zas len to staré, dobre známe…

Potrebujeme si pripomenúť, že na čo sústredíme pozornosť, to vo všetkom uvidíme. Nepotrebujeme súhlas iných. Nepotrebujeme silu. Nepotrebujeme prehľad. Nepotrebujeme istotu. Postačí nám naša pružnosť, ktorá nám pomohla prežiť dodnes. S tou si okolo seba dokážeme z tých dobrých kúskov nášho života poskladať svet, v akom sa budeme cítiť komfortne. Potrebujeme si ho poskladať tak, aby život cez nás tiekol bez zábran. Ak potečie ťažký, nebudeme tú ťažobu v sebe zadržiavať len preto, že náš vnútorný odpor jej neumožní odtiecť. Ak potečie dobrý, nebudeme to dobro nasilu v sebe uzatvárať. Zadržaná, stojatá voda po čase začína kvasiť… a to nepotrebujeme.

Potrebujeme jediné: uvedomiť si, že ulita, čo nás kedysi chránila, nám rovnako bráni rásť. A tak sme si možno o sebe mysleli, že sme slimák, kým v skutočnosti sme po celý čas boli drak! 😉 Aby sme zistili, čo sme, potrebujeme našu mentálnu, emocionálnu a spirituálnu ulitu konečne opustiť.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.