Gabrielov prechod 20. – 26. 8. 2018: nastáva čas dôverovať

Ak chceme nahliadnuť pod vrstvu konkrétneho prejavu a pochopiť, ako veci navzájom súvisia a ako jedna vedie k druhej, potrebujeme sa niekedy odosobniť, vyprázdniť si hlavu aj srdce od predstáv a túžob a jednoducho len načúvať. Pozorovať. Nekomentovať si, len brať na vedomie. Keď to urobíme dostatočne dlho, náš hodnotiaci a interpretujúci vnútorný monológ sa vypne a v tichu, ktoré v hlave nastane, k nám začnú prichádzať útržky poznania.

V poslednom období sme sedeli na lavičke náhradníkov a sledovali sme hru z úzadia. Dostali sme množstvo vhľadov, ktoré sa teraz začnú zúročovať – ak vytvoríme priestor pre to ticho v našej hlave, v ktorom sa rodí poznanie. Urýchľovanie a silenie nepomôžu. Potrebujeme sa teraz spoľahnúť. Spoľahnúť, že poznanie príde.

Našu cestu teraz riadi iná ruka než tá naša. Odovzdajme jej opraty a ak máme obavy, zatvorme pre istotu aj oči. Počúvajme náš vnútorný pocit zo situácií. Čo v nás vyvolávajú? Obavu alebo dychtivosť? Napätie alebo zvedavosť? Uzatvárame sa pred nimi – alebo sa, naopak, otvárame?

V najbližšom období sa nehrabme za každú cenu vpred. Pozerajme na to, čo nám život prináša, a snažme sa urobiť si predstavu, kam nás táto cesta môže vziať.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.