Šesťminútový proces vyliečenia skutočnej príčiny chorôb

Tento článok som kedysi naplánovala na 28. decembra 2017, ale ešte predtým som prestala uverejňovať články, tak zapadol prachom. Dnes som ho náhodou objavila a posúvam vám ho ako  prázdninové čítanie…

Včera som počúvala prednáška Dr. Alexa Loyda. Zaujal ma názov Šesťminútový proces vyliečenia skutočnej príčiny chorôb. Začal štatistikami: niekedy 1971 bola rakovina na 8. mieste chorôb, na ktoré sa v USA zomieralo. Vtedy prezident Nixon vyhlásil vojnu rakovine, ku ktorej sa pridali aj iné krajiny sveta. A tak sa bojovalo s rakovinou a čo urobila rakovina? Vyliezla v rebríčku príčin smrti z 8. na druhé miesto.

Priznávam, už tu sa vo mne ozval tichý hlások a spýtal sa, ako to vyzerá s posunom priemerného veku v tomto čase… Iste, lovci mamutov nezomierali na rakovinu. Než ju stihli dostať, zadupal ich mamut. 😕 Takisto asi nezomierali na Alzheimera. Nestihli sa dožiť veku, kedy sa zosilnene prejavuje… V tridsiatke už boli starci. Dnes sa v tridsiatke chlapci začínajú zamýšľať nad tým, či sa vysťahujú z “hotela mama” – alebo ešte počkajú…

Ale definitívne ma Dr. Loyd stratil v okamihu, kedy vyhlásil, že každá choroba má nie fyzickú, ale psychosomatickú príčinu… Neviem, ako Američania definujú “disease”, ale hneď mi napadlo, že akú psychosomatickú príčinu môže mať tak asi spavá nemoc… Tento argument by vyvrátilo jedine to, že nepatrí k “chorobám”, ale je to niečo iné – niečo, čo nemá psychosomatickú príčinu.

Lenže zaťatá, ako som, som sa chcela dozvedieť, ako vyzerá ten šesťminútový proces. I počúvalo sa naďalej:

Tak po prvé, k svojmu radikálnemu názoru dospel doktor dvoma cestami: prečítal si ho v knihe iného doktora a mal skúsenosti z vlastného manželstva. Jeho žena bola chorá. A čo jej bolo? Mala depresiu.

Ľudia, nerozumejte mi zle – sama trpím silnou depresiou, ale je rozdiel medzi depresiou a chrípkou. S chrípkou zaobchádzate oveľa bezmocnejšie, pretože vaše telo nie je na ňu nastavené. Na depresiu sa viete istým spôsobom nastaviť a viete si vytvoriť “coping mechanisms”, spôsoby, ako s ňou spoluexistovať. Doktor vypráva, ako si pozeral test, čo si jeho žena robila, a hlboko ním otriaslo jej vyjadrenie, že “každý deň cítim, že by som chcela zomrieť”.

No a? To by sa bol dočítal aj v mojom teste… Niet dňa, kedy by som necítila, že by bolo ľahšie a menej nechutné zomrieť. Ani jeden z tých dní doteraz som to ešte nedotiahla do konca. Proste je to vnútorné nastavenie, keď sa ozve, zdvihnete obočie a idete poumývať okná, povysávať podlahu alebo urobiť kávu. Pretože si to myslíte denne, je nízka šanca, že to urobíte. Pamätajte: ak je niečo denne vašou súčasťou, už ste sa medzičasom naučili s tým zaobchádzať. To, s čím zaobchádzať neviete, sú krátke prudké epizódy, ktoré majú svoj začiatok (a tým aj koniec, nech už je hocijaký).

Takže nemyslím si, že by skúsenosti s depresiou oprávňovali človeka robiť predpoklady aj o spavej nemoci.

Nuž, späť k doktorovi. Vynašiel tzv. healing codes (liečivé kódy), aplikoval to na manželku a vyliečil ju. Neskôr tým vyliečil aj sklerózu multiplex, cukrovku a rakovinu.

Našťastie, neskôr počas vystúpenia sa doktor trošku znormálnil. Priznal, že CDC na svojej web-stránke uvádza, že 80-95% chorôb má svoj pôvod v strese. Keď si takto dáte nohy späť na zem, prestáva vás trápiť chrípka a spavá nemoc – už máte rámec, v ktorom môžete začať fungovať. Stresom vyvolané alebo umožnené choroby. Počas stresu ide dole imunita, pokiaľ si dobre pamätám, a niekedy imunitný systém zblbne tak, že začne požierať sám seba. U takýchto chorôb môže zabrať odstránenie stresu. Nezaberie u spavej nemoci. 😉

Takže otázka znie teraz inak: čo spôsobuje stres? Dlho sa myslelo, že to sú vonkajšie okolnosti. Lenže na vonkajšie okolnosti každý reagujeme inak – a teda nemôžu zapríčiniť stres len tak u hocikoho! To, čo stres spúšťa, je naša interpretácia vonkajších okolností. Náš interný stres kontroluje všetok náš externý stres a jeho dopady na nás. Príčinou tohto stresu je “bunková pamäť”, teda nie spomienky v mysli, ale doslova rozmiestnené po všetkých častiach tela.

Takže ak máte spomienku obsahujúcu strach či hnev či smútok či vlastnú neschopnosť či to-nedokážem či to-nebude-fungovať či nie-som-dosť-pekná či hospodárska-situácia-je-zlá či môj-otec-zomrel-na-rakovinu-aj-ja-tak-zomriem či sused-dostal-cukrovku-možno-dostanem-aj-ja… tieto všetky spomienky sedia vo vašom tele a keď na ne nemyslíte, tvária sa, že tam ani nie sú, ale len čo tým smerom pomyslíte, začnete sa cítiť zle. Takže prestanete na ne myslieť a dúfate, že keď na ne nemyslíte, ste v pohode. Ale NIE STE. Tieto spomienky fungujú ako minirádiostanice a vysielajú ten strach a hnev a čokoľvek do okolitých buniek, ktoré sa prepnú do sebaobranného módu “choroba alebo smrť”, a do hypotalamu v mozgu, ktorý prehodí výhybku na “stres”.

A čo urobí stres?

  1. potlačí váš imunitný systém (hehe, ja som to vedela! 😀 ) – odtiaľ prichádzajú tie vážne zdravotné problémy
  2. odčerpáva vám energiu
  3. ohlupuje (obmedzuje schopnosť racionálne myslieť)
  4. spôsobuje, že ku všetkému začnete pristupovať z negatívneho uhla pohľadu
  5. spôsobuje, že zlyhávate (pretože spôsobuje predošlé štyri veci).

Kým teda máme tie spomienky hnevu a strachu a ostatného, budeme zlyhávať. Ak sa nám však podarí tieto pocity vyhojiť, okolité bunky sa začnú otvárať a hypotalamus prehodí vypínač zo stresu na pohodu. Imunitný systém začne hojiť to, čo treba vyhojiť, vaša energia narastie – čo sa obvykle prejaví ako prvé – a začnete k životu pristupovať pozitívne.

Tu nastupuje doktorský marketing. Na vyhojenie spomienok potrebujeme liečiace kódy, pretože tie ošetrujú aj veci skryté hlboko v podvedomí. Ale vlastnosť týchto vecí je, že v nás vyvolávajú zlý pocit. Ako som ho počúvala, popisovaný proces mi začal veľmi silno pripomínať rekapituláciu – ešte si pamätáte, ale emócia je zneutralizovaná. A ako sa dostať k tým podvedomý, spomienkam, o ktorých neviem? Okamžite mi došlo, že cez ten pocit. Len čo zacítim, že niečo sa “cíti zle”, idem do toho a rekapitulujem to. Vyťahujem z toho emóciu a neutralizujem ju. Neviem, čo za situáciu ošetrujem, ale ak to budem robiť dostatočne poctivo, nakoniec vyhojím všetko, čo sa cítilo kedysi zle…

Doktorove liečiace kódy trvajú asi 6 minút. Netreba meditovať ani cvičiť; podľa neho ide o fyzický proces v tele. V knihe, ktorú vydal, je zoznam zlých zdravotných stavov a odkaz na liečiaci kód, ktorý s daným problémom pomáha. A keď problém ustúpi, idete na ďalší.

Liečiace kódy sa zakladajú na objavení štyroch liečiacich centier v tele (ktoré dovtedy neboli známe): ohryzok, zadná časť čeľuste, spánky a obočie. Tieto centrá aktivujete končekmi prstov v istej preddefinovanej postupnosti.

Keďže o liečiacich kódoch neviem vôbec nič, išla som na web a našla som tam manuál, návod na to, ako to robiť, zopár info-článkov a video s ukážkou. Je to všetko angličtina, ale ak vás to zaujíma a potrebujete to, cestičku si nájdete 😉 …

One thought on “Šesťminútový proces vyliečenia skutočnej príčiny chorôb

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s