Gabrielov prechod 2. – 8. 4. 2018: jasnosť prináša obnovenie radosti

Nastáva obdobie kryštalizácie. Niečo vnútorne už tušíme alebo vieme, ale ešte sme si to celkom nepripustili. Len pozorovaním diania a čakaním na signál, ktorý v nás prebudí náhle poznanie, zistíme, kde presne stojíme. Niektoré veci sú jednoznačné, ale iné potrebujú svoj čas na to, aby vykvasili.

Nebojme sa straty tváre alebo straty nádeje. Vždy je lepšie zložiť masku a byť na chvíľku svojou zraniteľnou, autentickou časťou, než sa snažiť udržať nažive niečo, čo už dávno nie je životaschopné… Možno si prichodíme momentálne bezmocne, sklamane a nahnevane, ale to prejde. Sú to len momentálne pocity. Vždy prejdú. Zmúdrenie pretrvá.

Každé precitnutie je súčasne koniec i začiatok, štart niečoho nového. Čím menej sa budeme držať pocitu zlyhania, tým viac dychtivosti dokážeme vložiť do toho, čo práve prichádza. Ak niečo neobstálo, je načase pustiť to a prestať to ťahať za sebou ako železnú guľu, ktorá nás oberie o možnosť tancovať od radosti nad tým, čo je pred nami.

5 thoughts on “Gabrielov prechod 2. – 8. 4. 2018: jasnosť prináša obnovenie radosti

  1. tá posledná veta sa do mňa vpila ako prvá kvapka dažďa do púšte….a hoci som sa necítila opustená, keď ste, Helar, odišli, teraz sa cítim obohatená týmto Vašim, či už pravidelným, alebo iba občasným, príchodom…ďakujem s vďačnosťou a pokorou

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.