Gabrielov prechod 25. – 31. 12. 2017: nastavujeme výhybku

Emocionálne obdobie okolo sviatkov je vždy spojené buď s veľkými problémami, alebo s veľkým pokrokom. Všetko závisí od toho, ako našu emóciu nasadíme – či s ohľadom na druhých, alebo len s očami pre to, čo chceme alebo potrebujeme my… Ak prestaneme brať ohľad na naše vzťahy, tak len budeme dvíhať prst a dokazovať okoliu, ako sme v práve a ako sa ono mýli. Ako my máme nárok a oni sa potrebujú prispôsobiť. Ako my pre nich robíme viac než oni pre nás… Vyberte si.

Väčšinou v zápale boja ideme z jednej šarvátky do druhej a veci odsúvame nespracované “na neskôr” – lenže neskôr nikdy nepríde… Do prelomu rokov si preto so sebou prinášame balast minulých očakávaní a predpokladov, šrámy minulých neúspechov a rán. Nastal čas opatrne sa začať rozhodovať, čo z toho je ešte stále platné a opodstatnené a čo si so sebou do nového roka nevezmeme.  Tento týždeň máme šancu rozhodnúť sa, s akou emóciou vstúpime do nového obdobia a akými očami budeme vnímať veci okolo nás. Veď to už poznáme: to, čo budeme v realite hľadať, príde zosilnené.

Ak sme boli v poslednom roku hlboko poranení, akceptujme situáciu a nerozoberajme ju. Prijmime ju, aká je. Ak ju budeme rozoberať, len v nás zosilnie pocit ukrivdenia, hnevu a bezmocnosti. Nie sme bezmocní – pokiaľ sa k bezmocnosti neodsúdime sami tým, že si budeme veci, čo sa dejú, interpretovať ako “príkoria”. Veci sa dejú a budú diať nezávisle od toho, ako si ich my budeme interpretovať… tak si ich radšej interpretujme očami pochopenia, súcitu a porozumenia voči sebe i zvyšku sveta.

 

Reklamy

3 thoughts on “Gabrielov prechod 25. – 31. 12. 2017: nastavujeme výhybku

  1. Dobrý deň, Helar, dúfam, že ste v poriadku….lebo takto neočakávane ste síce už odišli, ale predsa len to bolo vtedy Vami avízované….toto sa mi nijako nepáči – kvôli Vám, nie sebe….držím palce a verím, že všetky procesy, v ktorých ste, povedú k zdarnému výsledku…posielam veľa slnka a energie!

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s