Gabrielov prechod 27. 11.- 3. 12. 2017: miesto nútenia hľadať cestu

Niekedy sme takí upnutí na náš cieľ, že strácame z očí prítomný okamih a jeho možnosti. Všeličo si predstavujeme a hľadáme potvrdenie pre naše predstavy, nie pre to, že sa veci hýbu vpred… Tento týždeň nám hovorí, že sa máme zastaviť, započúvať do svojho vnútra, zotrvať v tu-a-teraz a vyťažiť všetko, čo nám prítomný okamih poskytuje.

Je možné, že sme v poslednom týždni narazili na prekážky, že veci nevychádzali celkom podľa našich prianí. Nič z toho, čo sa naskytlo, nebolo absolútne dobré – a my sme potrebovali voliť medzi tým, čo už dávno poznáme, a rizikom nového. Toto odďaľovanie niekedy ničí naše nervy, ale na druhej strane vynútené čakanie sprehľadňuje aj naše priority a buduje našu odolnosť voči príkoriam. Kto si zvykol na to, že nie je vždy podľa neho, nebude mať problém prispôsobiť sa situácii a využiť ju tak, aby z nej niečo dostal.

V najbližšom období si potrebujeme dať pozor na to, aby sme zbytočne neuľpievali na našich predstavách a očakávaniach, ale zúročili každú možnosť, ktorá sa nám naskytne. Keď realitu nedonútime, aby bola taká, ako si prajeme, využime ju takú, aká je!

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.