Gabrielov prechod 4. – 10. 9. 2017: sme už pripravení konať a meniť?

Niekedy naše očakávania a predstavy skresľujú naše vnímanie reality. Vidíme v nej to, čo by sme chceli vidieť, nie to, čo reálne aj je. Vtedy zvykneme nasadiť silu vôle a ísť si za svojím aj napriek tomu, že karty sú rozdané v náš neprospech – a potom sa čudujeme, že sa nám do života množia príkoria, oneskorenia a nečakané zmeny plánov. Je to len spôsob, akým nám život dáva najavo, že nenastal ten správny okamih.

Momentálne sa potrebujeme vyladiť na naše vnútro, našu intuíciu, a pýtať sa jej, či je ešte potrebné vyčkávať… Možno sme ešte nespracovali niektoré obmedzujúce presvedčenia. Možno sa nám ešte nepodarilo vykročiť z rámca obvyklého správania. Ak sa v takom prípade budeme hýbať a dožadovať svojho, dostaneme len to, čo dostávame bežne… So starým prístupom neočakávajte nové výsledky!

Ale ani pohyb vpred nebýva vždy jednoduchý. Nekonečné odďaľovanie dokáže byť extrémne vyčerpávajúce. Ak však budeme oddychovať, nemá prečo sa niečo v našom živote meniť… Potrebujeme začať konať – a to aj vtedy, ak neveríme na priaznivý výsledok. Ak však situácia doteraz nepriniesla plody a my ju nezmeníme, neprinesie plody ani zajtra… Konanie a drobné zmeny sú východisko z beznádeje. Nepoľavujme; je lepšie vnímať nové možnosti, ako zostať zaseknutý v tých starých, ktoré nám už nevyhovujú.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.