Gabrielov prechod 24. – 30. 7. 2017: premeniť všetko na výhru

Máme problém s optikou. Tá, ktorú bežne používame na to, aby nám veci ukázala, totiž nefunguje – dáva “náhodilé hovadiny”. Vyzerá to, ako keby sme stratili orientáciu. Ale nie je to tak – len potrebujeme nájsť uhol pohľadu, z ktorého súčasná situácia dáva zmysel vzhľadom na minulosť i naše očakávania.

Niekedy k tomu dochádza preto, že sa príliš ponoríme do našich očakávaní, a stratíme zmysel pre tu-a-teraz. Boli sme zvyknutí, že náš postoj nám pomáhal. Odrazu prestal – nie preto, že by bol nesprávny, ale situácia sa zmenila a my sme to zabudli zaregistrovať. Miesto toho, aby sme uprostred leta kričali, že chceme klzisko, mali by sme vytiahnuť plavky a ísť si zaplávať. Výsledok za oboma prístupmi je ten istý: budeme sa cítiť dobre. Takže potrebujeme nájsť momentálne taký aspekt nášho života, ktorý nám umožní cítiť sa dobre aj v tejto situácii. (Inými slovami: niečo produkovať budeme; je na nás rozhodnutie, či to bude endorfín alebo adrenalín. 🙂 )

Prečo sme sa dostali do závozu? Pretože človek nevie pracovať priamo s realitou, ale len s významami, ktoré jej pripíše. No a my sme sa držali významov, ktoré sme pripisovali doterajšiemu vývoju – ale realita bola trochu odlišná. Teraz sa potrebujeme uvoľniť od očakávaní, pozrieť sa nazainteresovane na to, čo je, a zistiť, aká veľká odchýlka nastala a čo z nej vieme aj tak pre seba vyťažiť. Učíme sa vyťažovať čokoľvek, čo príde, v náš prospech… pretože to budeme ešte potrebovať. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.