Čo ste si všimli ako prvé?

Našla som pekný malý testík… Patrí do projekčných testov a má za účel odhaliť nám naše skryté strachy.

Pozrite si obrázok – čo je prvá vec, čo vám padla do oka?

Odpovede:

1. Dievčatko

Ak ste si prvé všimli dievčatko, tak s najvyššou pravdepodobnosťou máte v detskom veku potlačené emócie. Môže ísť o traumu ešte pred narodením, počas narodenia alebo v útlom kojeneckom veku.

Veľa vecí v detstve, ak sa správne nespracuje, sa prenáša do dospelosti. Vzťah s matkou je dôležitý pre váš citový vývoj. Ak ste v ranom detstve netrávili dostatok času s matkou, môže sa to prejavovať na strachoch v kontakte s inými v dospelosti.

2. Motýľ

So symbolom motýľa sa spája niekoľko rôznych významov. Podľa interpretácie snov, ak je motýľ farebný a jasný, je symbolom  nádeje, nových udalostí a obdobia šťastia. Nezávisle od týchto interpretácií môže predstavovať príležitosť, o ktorej sme netušili alebo bola mimo nášho dosahu – a teraz by sme ju vedeli využiť.

Niekedy sa motýľ považuje aj za spojku k svetu zosnulých a za ich posla. Ak vašu pozornosť upútal motýľ, pravdepodobne hľadáte spojenie so svojou dušou alebo dušou zosnulých ľudí z vášho života. Takisto môže poukazovať na stratu dôvery a podvedomý strach zo smrti.

3. Jahoda

Jahoda je umiestnená presne v strede obrázku a je nepomerne veľká. Predstavuje srdce. Už od staroveku predstavujú jahody lásku (odkedy Venuša plakala za Adonisom a jej slzy sa menili na jahody).

Ak ste si všimli najprv jahodu, tak to, čo hľadáte, je vo vašom srdci. Možno sa bojíte, že nejaký vzťah nedopadne dobre, alebo že sa zamilujete do toho nesprávneho. Ľudia takto prednastavení si často podvedome vyberajú krátkodobé vzťahy. Dôvodom môže byť komplikovaný vzťah k jednému z rodičov, ale aj spôsob, ako svoj vzťah vyjadrovali vaši rodičia.

4. Lebka

Lebka sa v obrázku vlastne ani nenachádza – je to len optická ilúzia, spôsob, akým sme si ostatné prvky pospájali do jednotného celku. Ak ste si lebku všimli ako prvú, môžete sa báť sklamaní zo vzťahu s inými ľuďmi a predovšetkým smrti seba alebo blízkych osôb. Možno ste boli vystavení bezmocnosti v situáciách, kedy ste nedokázali zasiahnuť (napr. pri rozhodnutiach iných ľudí alebo smrti blízkeho) a zostali vo vás pocity viny a bezmocnosti.

5. Stromy

Jeden z najznámejších psychologických testov je nakresliť strom. Strom symbolizuje naše korene a v tomto prípade dva stromy bez premostenia symbolizujú vnútorný konflikt, ktorý ste ešte nevyriešili. Veľmi často príliš preberáme naše pochybnosti a neistoty – a pre ne nevidíme to najlepšie riešenie. Možno by pomohlo spýtať sa niekoho nezúčastneného a získať jeho odlišný pohľad na náš problém.

🙂 Takže toľko test. Môžete raz hádať, čo som videla ako prvé ja. 🙂

P.S.: Trochu pochybujem o psychologickej relevantnosti testu, ale nechávam to na vás. 🙂

One thought on “Čo ste si všimli ako prvé?

  1. Ako prve som si vsimla nevyvazeny obraz. Potom mi zacal blikat velky tazkopadny agresivne “masity” motyl , ktory nasilu preklapal tazisko kompozicie na lavu stranu. Lebka na pozadi (pretlacajuca sa do centra pozornosti zozadu) to chcela drzat “pokope”, tak tam pribudlo “srdce nasilu” ako bod spojenia v koncentracii rozpadu. Dievcina mi pripadla ako babka na odvedenie pozornosti, ako niekto “kto tam musi byt aby bol vychodzi bod dany za kazdu cenu- drzte sa linie testu”. Stromy ohranucujuce tunel pozornosti tomu davaju stabilnu uzavretost, inak by sme z neho vyklzli skor nez napiseme ktokolvek tolkoto zbytocnych slov))))))

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s