Gabrielov prechod 24. – 30. 4. 2017: porozumieť, k čomu práve dochádza

To, čo momentálne potrebujeme najviac, je porozumenie, ako situácia okolo nás vyzerá a čo sú tie nitky, za ktoré môžeme potiahnuť, ak ju chceme meniť. Ak sa z príkorí príliš rýchlo otrasieme ako hus z vody, nedôjde k poučeniu. Jednoducho sa plnou pozornosťou presunieme inak a to, čo sme mohli obrátiť na lekciu, necháme bez povšimnutia za sebou – až kým do podobnej pasce nevlezieme aj nabudúce.

Najrozumnejšie, čo môžeme urobiť, je venovať sa tomu, prečo nám niektoré veci nevychádzajú. Nebojme sa pocitu ľútosti, ktorý nás zaskočí – ľútosť prispieva k porozumeniu. Pomáha nám objaviť, čo sa posunulo vpred napriek tomu, že niečo nevyšlo… Pomáha nám vnútorne uzavrieť jednu skúsenosť a zapamätať si ju, aby sme sa jej v budúcnosti vedeli vyhnúť.

Niekedy sa naša plná sila aktivuje, až keď dosiahneme istú mieru utrpenia. No a na niektoré prelomové zmeny potrebujeme jednoducho svoju plnú silu. Preto tie prieťahy, preto tie neúspechy, preto ten pocit bezmocnosti. To v nás len vyzrieva nový plameň, ktorý dokáže spáliť prekážku. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.