Výsledky alebo výhovorky?

Keď sa máme pustiť do niečoho nového, obvykle sa nám veci zdajú veľmi komplikované. To je taký zložitý proces; neviem si predstaviť najbližší krok; je to také ťažké… Nie je.  V realite je to celkom jednoduché: buď máte výsledky, alebo výhovorky. Buď zvládnete, alebo nezvládnete. Buď vyhráte – alebo prehráte.

Ak nedosahujete ten úspech, ktorý by ste chceli, má to pravdepodobne jednu zásadnú príčinu: priveľa o tom premýšľate alebo hovoríte. Tým nahrádzate konanie. Myslenie a hovorenie sú, rovnako ako konanie, energetické akty. Ale myslenie a hovorenie neprodukujú v reálnom svete nijaký výsledok! Ten produkuje jedine naše konanie. Ten zvyšok vás k tomu konaniu jedine vedie, ale nič neprodukuje.

“Keď stráviš priveľa času premýšľaním o niečom, nikdy to neurobíš.”

Ak však nahradíte konanie myslením a hovorením, energiu ste vynaložili a už vám jej nezostáva na to, aby ste zhmotnili výsledok. Vnútorne sa to cíti v pohode, pretože ste sa veci “venovali” – len nanešťastie tou energiou, ktorá nič reálne nedosahuje! Potom sa čudujete, prečo nemáte úspech. Je to jednoduché: vaša energia šla nesprávnym smerom. Nepreklenuli ste priepasť medzi vnútorným a vonkajším svetom, ale ste zostali po celý čas len vnútri.

Konanie nie je naša prekážka; premýšľanie o konaní je naša prekážka!

Takže čo robiť, keď treba konať a zasa sa ozve naša myseľ? Treba si to uvedomiť a začať pozorovať, čo nám hovorí. Pozrite sa, aké slová a argumenty používa na to, aby vás ovplyvnila. Keď sa dokážete odosobniť od džavotu vašej mysle, stačí sa na ňu zamerať: čo mi práve hovorí? Aké ťahy na mňa práve používa? Čoskoro zistíte, že jej argumenty nie sú až také premyslené, že používa to isté znova a znova. Len predtým ste ju poslúchali; teraz ju už pozorujete. A len čo  začujete “Ešte na to nie som celkom pripravený!” , okamžite vám nabehne, že ale nebolo to vlastne číslo19 na našom zozname? 🙂 Nie je to len ďalší kec mysle, ktorému netreba uveriť? A čo ak už ste plne pripravení a stačí sa len do veci pustiť?

Takže zaregistrujte a sústreďte sa na najbližší krok. Skutočne krátky krok. Najbližší nádych. Zostaňte v danom okamihu. Nemyslite na budúcnosť, pretože v budúcnosti sídli strach. Strach nedokáže existovať v danom okamihu. Ak sa teda sústredíte na daný okamih, nebudete cítiť nijaké obavy, napätie ani nervozitu.

Čiže jediné, čo potrebujete na prekonanie strachu, je sústrediť sa na najbližší možný moment, na najbližší možný nádych. A potom ďalší a ďalší. Nesústreďovať sa veľmi ďaleko do budúcnosti, pretože budúcnosť je domov strachu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s