Lucídne snívanie ako nástroj osobnej moci

lucid-dreaming-techniques-for-beginnersHepiiii…. Konečne som dostala dôvod na to, aby som nehádzala svoje snívacie schopnosti “cez palubu” ani v živote, ktorý je zakotvený v realite!

(Ale ešte chvíľu potrvá, než sa do toho znova dám. Najprv potrebujem dostať nohy napevno a nezvratne späť do tej reality, o ktorej si teraz toľko bublem 😛 .)

Čo sa deje počas dňa, ovplyvňuje to, čo sa s tebou deje v noci v spánku – a naopak. Zlý deň môže vyústiť do napätej, bezosnej noci a po vynikajúcom dni spíme ako dieťa. Keby sme dokázali kontrolovať naše sny, predstavte si, čo by to znamenalo pre naše dni…

A čo keby sme dokázali zlepšiť naše myšlienky, zvyky a konanie počas sna?

Lucídne snívanie je schopnosť vedome pozorovať a/alebo riadiť svoje sny. Mení náš vnútorný snový svet na život v alternatívnej realite. K lucidite dochádza počas zmenených stavov vedomia, kedy si uvedomíme, že snívame, a “prebudíme sa v sne”. V tomto stave dokážeme celkom voľne a neobmedzene skúmať svoje vnútorné pochody a podvedomie.

Lucídnym snívaním dokážeme v sne vyvolať hocijakú situáciu z denného života a meniť jej scenár tak, aby vyhovovala našim potrebám. Preto môže byť lucídne snívanie úžasný nástroj osobného rastu, ktorý zvýši našu sebadôveru a pomôže nám prekonať plachosť, vysporiadať sa so žiaľom či trénovať nové zručnosti.

Snový stav je tvárnejší a fluidnejší ako iné stavy vedomia, takže sa v ňom ľahšie vymaníme z rokov programovania a kondicionovania a vytvoríme si nové presvedčenia a návyky.

Počas lucídneho snívania naše vedomie nespí a dokážeme lepšie riešiť problémy. V lucídnom sne prídeme často na veľmi netradičné riešenie situácií, celkom inovatívny postup, ktorý by nám pri plnom vedomí neprišiel na um.

Takže dohodnuté. Lucídne snívanie je dovolené. 🙂 Chodenie za anjelmi nie. 🙂

2 thoughts on “Lucídne snívanie ako nástroj osobnej moci

  1. Dobrý deň, dnes v noci som mala lucídny sen, v ktorom som cítila bolesť. Bola som v tom, že v snoch nemôžem cítiť bolesť, tak ma to dosť vyľakalo. Prenasledovala ma nejaká snová postava, tak som jej chcela uletieť, lenže ma chytila za nohu a nemohla som sa jej striasť, tak ma ťahala k zemi. Pristáli sme na zemi, postava ma držala zozadu a zrazu som cítila silnú bolesť v strede krížov (ako keby ma niečím bodol) a počula som ako hovorí: “dal som ti tam kamene, ktorých sa nezbavíš”. Nič lepšie ma nenapadlo iba sa rýchlo zobudiť. Je možné cítiť v LD bolesť, alebo som tú bolesť cítila v posteli a premietlo sa to do sna? Ďakujem za odpoveď.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s