Keď sú všetky možnosti otvorené

by Benjamin M Williamson6Pár dní som bola uťahaná, tak sa nechannelovalo, lebo by som bola aj tak zaspala pri tom. Dnes som mala čas, ale vznikli nečakané práce (upratovať po Mačičkách) a dostavila sa aj bolesť hlavy, tak som to odsunula na neskôr. No a to neskôr je teraz. 🙂

Tému zvolil Gabriel: PENIAZE.

Hneď, ako to vyšlo, spomenula som si na štvrtkový webinár k blokádam pri zhmotňovaní hojnosti. Spýtala som sa ho, či preto vybral tú tému (o blokoch som sa tam nedozvedela veľa a nakoniec som to aj predčasne vypla). Potvrdil, že áno.

O PENIAZOCH ROBITE VELA PREDPOKLADOV
CHCETE, ABY BOLI, ALE ODSUVATE ICH DO NENAVRATNA, ABY U VAS STVARALI DOJEM VYSADY

Takže peniaze. Nemám pocit, že by bol prešiel nejaký obraz…

🙂 Ale počula si ma ešte pred kyvadlom.

Okej, to si ale nie som istá, že si to bol ty a nie ja.

🙂 Vždy si to ty. Vždy som to ja. Vždy je to Otec.

Vždy je to slivkový koláč 😛 .

🙂 Presne tak. Uvoľníš sa a ide správa. Je dôležité, kto presne to je?

No a čo keby to bol nejaký ksicht?

🙂 To by znamenalo, že si nastavená frekvenčne na ksichtov.

A ako mám vedieť, že nie som?

🙂 No predsa sa vždy spýtaš a vždy ti poviem, že som to ja.

A nemôže aj ksicht povedať, že je ty?

🙂 Môže. A ty mu neuveríš. Ty vieš, že som to ja, keď sa pýtaš. Sama si odpovieš, že som to ja. Keby som to nebol ja, budeš sa pýtať ďalej, lebo nebudeš mať dobrý pocit. 🙂 Vieš, kedy sme to my. Keby si bola s nejakou inou vibráciou, necítiš sa ako ty.

Ti platí aj o stavoch, kedy sa naštvem? (Toto som sa spýtala kvôli BooBak, dnes sme spolu o tom písali.)

🙂 Presne.

🙂 Takže keď sa cítim nesvoja…

…tak sa k tebe prichytilo niečo, na čo nie si navyknutá a stavaná.

A viem sa toho zbaviť?

🙂

Viem? 🙂

No ako?

Hmmmm… neviem. Nič mi nenapadá.

Spomenieš si, kto si. Usmeješ sa na seba. To ťa dostane do tvojej vibrácie a všetko, čo k nej nepatrí, odpadne samé od seba.

Ty, ale keď hovoríme o „vibrácii“, tak vlastne asi vôbec nehovoríme o vibrácii, nie?

🙂 Nie. Ale ako mám hovoriť o niečom, čo ty nedokážeš pochopiť? Už vibrácia je na kraji tvojho porozumenia.

Entrainment?

🙂 Vibrácia.

Ale mám pocit, že je tam aj niečo viac.

🙂 Tak to sa začínaš chytať. Čo tam je viac?

Ja neviem… je to len pocit… je to ako ten znak jin-jang. Ale neviem, čo presne na ňom, len sa mi to spája s tým obrazom.

🙂 A čo pre teba znamená jin-jang?

Uzavretý systém. Nemôžeš pridať a nemôžeš ubrať, lebo sa to vždy doplní… Počkaj – že by toto?

🙂 Presne. Si vibrácia. Nemôžeš sa zmeniť – nemôžeš pridať ani ubrať – bez toho, aby si nezačala byť iná vibrácia. Potom vzniká otázka, čo z toho si ešte ty a čo už nie si ty.

Hm?

🙂 No?

Kde začína fialová?

🙂 Začína sa to skladať, nie?

Ale keby sa na mňa nalepilo niečo nízke a vydržalo by to so mnou – bola by som to potom ešte stále ja?

Bola, len v inej dimenzii.

Silent Hill?

🙂 Začína … atď. 😉

Toto je haluz, Veliký. Fakt to začína zapadať jedno do druhého.

Vždy v istom stave poznania sa niektoré veci pospájajú a umožnia ti vidieť všetko v trochu inom uhle. Na tom inom uhle potom možno budovať ďalej. Teraz si pochopila, že nemáš hranice „ja“. Že si celý systém a nič viac ani nič menej. Nepochopila si to rozumom, to sa nedá rozumom pochopiť, ale zacítila si to. Odteraz si to tvoja energia bude pamätať ako poznatok. Možno zabudneš na skutočnosť, ale keď sa ten pocit dostaví, budeš vedieť, čo ti hovorí – o iných situáciách a iných súvislostiach.

Oki… Ale to sme dobre odbočili od tých peňazí.

🙂 Myslíš? Práve keď si sa naučila, že všetko je všetko? 😉

🙂 Dostal si ma.

To značí, že si aj peniaze a hojnosť – ak sa dokážeš vibračne trochu posunúť na rovinu, kde je tvoja vibrácia napojená na vibráciu peňazí.

To je také jednoduché?

🙂 A prečo by to malo byť zložité? Prečo by čokoľvek na svete malo byť zložité? Zložitým sa veci stávajú až vtedy, keď ich vyberieš z kontextu a skúmaš ako samostatné javy. Vždy ti z toho vypadne nejaká časť, ktorá potom nedáva zmysel. A preto sa dá vždy o „pravde“ dozvedieť niečo iné. Kým nepoznáš celok, vždy existuje nový uhol pohľadu.

Ktoré bariéry mám s peniazmi ja?

🙂 A čo by si povedala?

Viem o tom, že „peniaze kazia charakter“ a že „dobrí ľudia nebývajú bohatí“. A na tom webinári som sa dozvedela, že „neviem s peniazmi narábať“ a „nedokážem sa o seba postarať“. Je to všetko?

🙂 Kým bol webinár, mala si nejaký pocit.

Lenže ja si už nespomínam, čo to bolo… Počkaj… Bolo to poznanie, že u mňa peniaze nie sú negatívne obsadené. Že ich vždy beriem ako “prídu – uspokoja – odídu”. Že ich beriem ako tok, nie ako hmotu alebo udalosť.

Ak máš pocit toku, tak je vibrácia peňazí nablízku alebo je súčasťou tvojej vibrácie.

A je?

🙂 A nie je?

No, moc mi dneska nepomáhaš! Čo to bolo s tým stváraním dojmu výsady?

To je stále tá istá otázka. Peniaze sú zástupný predmet pre hojnosť. To, čo cítiš ako tok, nie sú peniaze, ale hojnosť. Hojnosť nadobúda formu peňazí, aby si ju mohla cítiť ako udalosť a všimla si ju. Registruješ „výsadu“ a máš pocit, že hojnosť prišla. Ale ona je tvojou súčasťou odjakživa.

Počkaj – a potom prečo niekedy mám hlboko do vrecka?

🙂 Najčastejšie si brániš vnímať hojnosť. Máš presné hmotné predstavy, ako sa prejavuje. Keby si sa neorientovala podľa vecí, ale podľa pocitov, mala by si hojnosť?

🙂 Mala.

Ako často? 🙂

Stále. 🙂 Takže hovoríš, že tým, že chceme, aby peniaze boli, vytvárame si pocit, že nie sú, aby sme si navodili dobrý pocit, až zas budú?

🙂 Zložité. Spomeň si, vnímate len rozdiely. Teplo-chlad. Svetlo-tma. Nepeniaze-peniaze. Nejdete na vlastnosť pod nimi, na hojnosť, ale vnímate len prejavy hojnosti.

Lebo sme ľudia?

🙂 Lebo vás k tomu nikto neviedol. Tú schopnosť máte aj ako ľudia, ale keď je svet čierno-biely, oveľa ľahšie je pre vás uchopiteľný, aj keď ho vnímate veľmi skreslene. Ale máte pocit, že veci sú jasné. Keby ste šli na rovinu pod prejavmi, prestali by byť veci jasné. Ako by si nazvala hojnosť v prípade, že nemáš peniaze na zaplatenie účtov?

No, asi „absentér“.

Nie. „Nepravda.“

Počkaj… Neviem to zachytiť…

Dostali by ste sa do stavu, kedy už by sa nedalo povedať, čo je správne alebo pravdivé a čo nie – kedy by začali byť všetky možnosti otvorené.

Ale.. to je ono, nie? To je stav zhmotňovania?

🙂 Nie. To nemá so zhmotňovaním veľa spoločného – okrem toho, že to má so zhmotňovaním všetko spoločné. To, čo si nazvala „zhmotňovaním“, je vlastne stav spokojnosti až vytrženia. Blaženosť. 🙂

To je to „požehnanie“? Bliss?

🙂 Presne tak.

 

23 thoughts on “Keď sú všetky možnosti otvorené

 1. V podstate som sa na základe tohto nič nedozvedel. Všimli ste si, že 99% ezoterikov žije na hranici chudoby? (Ako tak sú na tom trocha lepšie niektorí podvodníci.) Že všetky tie znalosti sú im v tomto smere viac-menej nanič? A viete, prečo je to tak? Lebo nedisponujú funkčným systémom na získavanie (alebo ak chcete zarábanie) peňazí. (Zarábanie je veľmi neefektívny systém, získavanie je efektívny systém.) Tak keď sme pri systémoch, ja by som o jednom efektívnom vedel. Lenže nedokážem ho robiť sám, musia to viacerí – najlepšie traja – lebo človek je pod vplyvom rôznych faktorov, ako sú emócie a podobne, omylný. Keby však traja nezávisle na sebe zisťovali jednu skutočnosť, dokázali by chybu (pri výbere z dvoch možností) eliminovať na 10%, teda systém by bol na 90% správny a to je už veľmi vysoká úspešnosť, na ktorej sa dá reálne stavať – získavať peniaze. Ale na to, aby ste ho mohli využívať, by ste sa najprv museli zbaviť predsudkov. Keď ide o získavanie peňazí, každý človek, čo je v tomto umení úspešný vám povie, že v získavaní peňazí neexistujú predsudky – peniaze nie sú dobré ani zlé, sú neutrálne. Spôsob získavanie peňazí nie je dobrý alebo zlý, je len funkčný alebo nefunkčný, prípadne funkčný len dočasne (formou zločinu, ilegálnych činností a podobne). Peniaze sú potrebné pre život, lebo spoločnosť je na nich vybudovaná. Takže ak by chcel niekto skúsiť spolupracovať na mojom systéme, môže sa pridať (samozrejme bezplatne), musel by to však byť človek, ktorí dokáže získavať informácie z jemnohmotného sveta – z kvantového poľa, v ktorom sa objavia skôr, ako sa stanú skutočnosťou na fyzickom svete – v tom spočíva tajomstvo môjho systému. A nie len môjho – včasné a pravdivé informácie sú kľúčom všetkých finančne úspešných ľudí. Neexistuje úspešnejší systém na získavanie peňazí, ako je systém včasných informácií. To je vše.

  Páči sa mi

 2. Zaujimava tema..prave pre mna v tomto obdobi riesim peniaze…ale bohuzial z Gabrielovych odpovedi neviem vydedukovat co vlastne robit aby sme ich mali alebo si ich pritiahli do zivota…jedine co viem ze si mozem vizualizovat hojnost a mysliet na nu..a dufat ze nieco “spadne” ,,z toho..inak z tohto clanku neviem nic….mozno by bolo dobre este pre menej chapavych ludi-ako som aj ja..aby nam ten clanok-hlavne odpovede niekto vysvetlil polopate,co presne sa pod tymi odpovedami ukryva….inak som z toho “pako”.dakujem…

  Páči sa mi

 3. Podľa mňa v tom texte je návod na zhmotňovanie, ale na to aby ste si ho všimli ho musíte najprv zažiť. Odpoveď je vlastne v posledných 4 riadkoch. Zhmotňovanie je neopísateľný, vzrušujúci pocit z toho, že niečo mám ešte pred tým ako to držím v rukách. Je to vážne ťažké opísať niekomu, čo to nezažil ale pokiaľ ste ten pocit už niekedy zažili, tak potom ten channeling dáva kompletne zmysel aj s tou časťou o vibrácii. Jednoducho nastavíte svoju pozornosť (úmysel) na získavanie peňazí, hojnosti, úspechu, čoho len chcete a neustúpite pokiaľ to nedostanete. Možno to nepríde hneď, ale ak sa nevzdám, tak zámer po čase nedostane inú možnosť ako naplniť sa…. Ono to vlastne ani nie je ezoterika. Je to skôr fyzikálny zákon ako napríklad gravitácia. Pokiaľ vyslovím nejaký zámer, tak tento zámer má určitú pravdepodobnosť na uskutočnenie v určitom čase, ktorá sa mení spoločne so situáciou v ktorej sa práve nachádzam. Preto najlepšie čo môže človek urobiť aby dosiahol svoj cieľ, je vidieť ho v predstave a zažiť pocit ( to je to vytrženie , Bliss), že ho dosiahol. Týmto aktivoval svoj zámer a teraz každú situáciu vyhodnocuje z pohľadu dosiahnutia tohto cieľa až pokým sa energia zámeru neminie (vtedy ju treba obnoviť). Pre to je dôležité skúšať veci rôznymi spôsobmi (zmení sa situácia a zároveň sa zmení aj pravdepodobnosť pre dosiahnutie zámeru) A prečo sú teda ezoterici tak často chudobný ? Zhmotňovanie nie je vec ezoteriky, je to vec sily zámeru a vytrvalosti. Jediné čo ezoterici robia je,že danú vec dokola omieľajú ale vo veľkej časti si nevšímajú príležitosti okolo seba a nevytrvajú v ich dosahovaní. Je to ako rozprávať o tom ako uvarím najlepšie kuracie prsia na smotane. Je to síce pekné ale pokiaľ si myšlienky neusporiadam do receptu a recept neuskutočním, tak najlepšie kuracie prsia ani neochutnám. Ak si ich ale navarím tak mám aspoň isté, že nejaké kuracie prsia aspoň ochutnám, nebudú možno najlepšie na svete ale časom kto vie ? Chuť je aj tak vecou osobného gusta.

  Páči sa mi

 4. Lithe – čiastočne máš pravdu v tom, že ezoterikom a nie len im často chýba sústredenosť na cieľ a vytrvalosť, húževnatosť. Čím to asi je, keďže dopracovanie sa k fundovaným znalostiam v niektorej oblasti ezoteriky si predsa vyžaduje tú sústredenosť, vytrvalosť a pracovitosť. No poznám aj ezoterikov veľmi pracovitých a vytrvalých a predsa žijú na hranici chudoby. Podľa mňa je preto hlavný problém v tom, že sa jedná o málo lukratívne povolanie.
  Celkom by ma šak zaujímalo, či sa tebe Lithe podarilo dosiahnuť úspech v hojnosti, v zhmotňovaní podľa návodu, ktorý uvádzaš. Lebo podľa mňa popisované techniky nestačia.
  Čítal som napr. veľmi fundovanú knihu “Eurorestart peníze” (je na stiahnutie na internete) kde autor tiaž popisuje spomínané techniky – vizualizáciu a radosť že danú vec už človek vlastní a teda sa časom musí nutne objaviť, no príliš to nefunguje. A tiaž napr. čo píšeš, že si ezoterici alebo aj iní ľudia nevšímajú príležitosti, ktoré sa im ponúkajú – napadá ma jedna podivná vec – podľa spomínaných techník, by sa do života takto pracujúceho človeka tiež mali časom nutne dostať tí správni ľudia. No často to tak nefunguje – ale si človek takto pritiahne akurát do života tých podvodníkov, na ktorých doplatí – toto napr. je jav, ktorý si neviem vysvetliť – prečo mu osud (alebo ako to nazveme) pošle do života podvodníka, namiesto toho, aby mu poslal toho správneho človeka – tu niekde tiež musí byť skrytá chyba. (Ja hovorím už iba ako konštatovanie, že k takýmto javom dochádza – netýka sa ma to osobne.)
  A keby niekto chcel sa podieľať na mojom pláne, tak môžeme skúsiť – ja získavam informácie z jemnohmotného sveta, no potrebujem tie zistenia overiť ešte dvoma nezávislými osobami, až vtedy bude istota, že budú správne. Teda môj plán je, že by sme zužitkovali iba tie príležitosti, kde všetci traja dôjdeme k zhodnému výsledku. Osobne pracujem so Siderickým kyvadlom – pre mňa je to najrýchlejšia metóda – no ovládam aj iné metódy, sú však veľmi zdĺhavé a pracné, teda neefektívne. Želám všetko dobré – nech sa vám darí.

  Páči sa mi

  • Afrodias,

   narábaš s mnohými predpokladmi. To, že ty svojimi očami nevidíš u niekoho hojnosť, ešte zďaleka neznamená, že on ju nemá… “Byť bohatý” je len jeden prejav hojnosti (a “mať peniaze” je len jeden prejav prejavu “byť bohatý” 😉 ). Práve ten pre daného človeka nemusí byť dôležitý. Možno je preňho dôležité rozumieť veciam, mať okolo seba príjemných ľudí alebo byť vo vnútornej pohode… tých definícií “hojnosti” existuje mnoho.

   A teraz sa dostávam k tomu, že sme si nepovedali, čo si definujeme ako “ezoterik”. Podľa mňa totiž ezoterik nie je “povolanie” – a tak nemôže byť ani lukratívne. Alebo je “kresťan” lukratívne povolanie? Je “moslim” lukratívne povolanie? Je “existencionalista” lukratívne povolanie? Ezoterika je v mojich očiach svetonázor, spôsob vnímania a zmýšľania. Viem, že sú aj ezoterici, ktorí si tým zarábajú na živobytie. Ak chceme byť spravodliví (alebo aspoň rozumní), aj títo sa ešte navzájom odlišujú… Jedni hlásajú to, čo sa dá predávať, nezávisle od toho, čo si myslia. Iní sa snažia speňažiť tie schopnosti, ktoré majú.

   A potom myšlienky typu “sú však veľmi zdĺhavé a pracné, teda neefektívne”… Moja posvätná krava logika sa búri, hoci chápem, že zasa záleží na tom, ako si ty vnútorne definuješ slovo “efektívny”. Pre istotu som pozrela do definícií a je tam “účinný”. Účinné je u mňa to, čo vedie k želanému výsledku – nezávisle od zdĺhavosti a prácnosti. Neúčinné je to, čo k výsledku nevedie (=nemá potrebný/očakávaný účinok). Čiže ak to staviaš takto, tak vlastne nútiš ostatných riadiť sa hodnotami, ktoré sú vlastné len tebe… Je na tebe, aby si sa rozhodol, či v tom chceš pokračovať alebo nie. 🙂

   (A teraz pre všetkých, čo sa dočítali až sem: Keď som to po sebe čítala, rozosmialo ma, aká manipulatívna je ľudská psychika… Pozrite, čo som urobila: tým, že som vybrala z Afrodiasovho komentára len časť , ktorá bola napadnuteľná, a dala som ju do protikladu so slovníkom, postavila som jeho mimo všetkých ostatných ľudí /ktorí slovník využívajú/. 😉 Toto patrí presne do tej Ruizovej bezchybnosti slovom. Samozrejme, nebola by som to urobila, keby ma ten bohorovný štýl nebol podráždil 😛 , ale urobila som to podvedome. Všímajte si, ako vás niekedy takto niekto vysunie do “ty si nevyhovujúci, lebo nepoznáš ani…” /definíciu podľa slovníka/. Ale všímajte si aj, či to nerobíte vy. Keby som po sebe nebola čítala, tak na to neprídem a budem sa aj naďalej tváriť ako tá spravodlivá 😛 .)

   Liked by 1 person

 5. Ľudia. 🙂 Ja vám chcem dobre, lebo vám dávam na výber. Keby ste si mohli vybrať: môžete žiť život v paneláku na škaredom sídlisku, plnom cigánov, zlodejov, drog a pochybných živlov alebo môžete žiť v bezpečí vo vlastnej vile kdekoľvek na svete, kde sa vám páči, budete mať dosť peňazí pre seba aj pre druhých (môžete pomáhať druhým, robiť charitu alebo čo len chcete) – čo si vyberiete? Chcete byť chudobní a chorí alebo bohatí a zdraví. Ak neveríte mne, možno pre vás bude duchovnou autoritou istý Aivanov Ivanov z Bulharska (už zomrel a vydal približne 30 kníh o ezoterike), a v jednej z nich hovorí: “Ak chcete pomáhať, môžete, to je pekné. No najprv musíte mať, aby ste mali z čoho pomáhať”. Sama píšeš v rozhovore s Gabrielom, že “prečo mám potom tak hlboko do vrecka”. Ale nemusí to tak byť. No ak chcete mať možnosť tejto voľby, musíte mať účinný a funkčný systém na získavanie peňazí – lebo na zemi je toto jediným platidlom (okrem zlata). Toto všetko vám dokážem dať, no nedokážem to sám. Preto hľadám aspoň 2 ďalších schopných ľudí (ktorí vedia získavať informácie z kvantového poľa), lebo predpokladám, že keby sme traja zisťovali jednu vec, dokázali by sme tak eliminovať chybu na približne 10%. Pritom pre efektívny systém nám sačí aj 70% funkčnosť. Jednoducho by sa to len vyskúšalo a buď to bude fungovať, alebo nie – to je celé. Nemusí to byť môj systém, ak príde niekto s niečím lepším a funkčným, rád sa prispôsobím. Poznám ľudí, ktorí čakajú len na to, kedy im predložím kvalitný funkčný systém a zasypú nás peniazmi, že nebudeme vedieť, čo s nimi. Skrátka potrebujem len odskúšať systém a keď bude funkčný, ostatné viem zariadiť.
  Ja som v živote pomohol veľa ľuďom, živým aj tým, čo už opustili tento svet – večšinou takým, ktorím už nikto iný nevedel pomôcť. A často to bolo na úkor môjho spánku a zdravia. Ale o tom tu nechcem hovoriť – môžem sem dať jeden link, ako príklad – je to z diskusného fóra pod videom: https://www.youtube.com/watch?v=HAo7ScuD_nQ A nevypýtal som si za to ani korunu – odmenu za to dostanem potom, keď príde môj čas, lebo vynaložená energia sa nestratí, vráti sa k svojmu tvorcovi. A viem, že môj čas už nie je ďaleko, preto nemôžem plytvať časom a hľadám už len efektívne metódy. No už tej charity z mojej strany bolo aj dosť, teraz sa chcem postarať o vlastné záležitosti, o záležitosti rodiny a aj o vaše ak chcete – no niekto schopný mi s tým musí pomôcť – sám to nedokážem.
  Na zemi fungujú veci inak a na druhom svete zase inak. Zároveň by sme overili, či teda tie ezoterické záležitosti sú prakticky aplikovateľné na život v hmotnej sfére, alebo dáme za pravdu skeptikom, ktorí tvrdia, že to celé je nezmysel – že ezoterika je dobrá akurát tak na oblbnutie ľudí, no na neživé veci, ako ja napr. predpovedanie vývoja cien na burze a podobne, to nefunguje. Ja si ale myslím, že svet fyzický, duševný a duchovný sú prepojené a že poznatky z jedného sveta sú aplikovateľné na iný svet. Predpokladám, že veci, ktoré sa udejú na zemi, sa najprv udejú v informačnom kvantovom poli a odtiaľ sú tie informácie získateľné skôr, ako sa udejú v hmotnej sfére – a o to mi ide. Takýmito technológiami disponujú mimozemšťania, preto sú tak ďaleko, vedia o všetko skôr, ako sa to udeje a to im umožňuje žiť príjemný život a pracovať efektívne bečz veľkej námahy. To čo mimozemšťan dosiahne za 5 minút svojou technológiou,na to pozemžšan potrebuje aj niekoľko dňovú vyčerpávajúcu sústredenú prácu a rozdiel je ešte v tom, že mimozemšťan má výsledok istý, kdežto pozemšťan nie. Žiaľ tieto technológie ešte dlho nbudú na zemi dostupné a ak raz budú, tak zase len pre horných desať tisíc. No zatiaľ žiaľ však musím dať za pravdu skeptikom, lebo nemám hmatateľný dôkaz, ktorý by toto potvrdil – možnosť čerpať informácie v predstihu. Mne neide o dôkazy, mne ide o zvyšovanie životnej úrovne. Skutočne bohatý (majetný) človek urobí jednoduchú vec, kúpi alebo si dá naprogramovať dobré funkčné ATF-ko, a to bude zarábať za neho, on nemusí ani prstom pohnúť, o všetko sa postará softvér, ktorý zarába na burze v milisekundách. Mať túto možnosť, tiež to tak urobím. Menej majetný človek toto urobiť nemôže, lebo ATF-ko je neskutočne drahé a jeho funkčnosť je dočasná – po čase je potrebný upgrade a ten nie je len tak niekde k dispozícii, ten treba znova naprogramovať. Preto ja musím využiť tie schopnosti a možnosti, ktoré mám.
  Ešte by som poopravil porovnanie, ktoré je podľa mňa nesprávne. Ezoterik a kresťan, budhista… sa nedá porovnať. Dá sa porovnať ezoterik a kňaz. Je kňaz povolanie? Je, lebo za to berie plat. Teda aj ezoterik je povolanie – podobne, ako kňaz, pomáha ľuďom. Za vynaloženú energiu patrí aj odmena. Lebo energia sa nestráca. Pravda odmena môže mať rôznu formu a každý uprednostňuje inú formu.

  Páči sa mi

  • Takže sme sa dostali k poznaniu, že slovo “ezoterik” naozaj chápeme celkom odlišne. Predsa len som chytrá teta. 🙂

   A pretože som chytrá teta, ani trochu ti nedôverujem a radšej budem svoj život babrať sama, než aby som doňho púšťala niekoho, komu nedôverujem. Ja viem, som nevďačná, ale už raz je to tak. 🙂 Proste nezosúladiteľná vibrácia. 🙂

   Páči sa mi

  • A hotovo. Chcela som si to precitat, ale tu som skoncila: “Keby ste si mohli vybrať: môžete žiť život v paneláku na škaredom sídlisku, plnom cigánov, zlodejov, drog a pochybných živlov”. Rozhodla som sa zrusit svoje sebanastolujuce obmedzenie, ze treba dat sancu myslienkam inych ludi, aj ked obsahuju veci, ktore su v prudkom rozpore so mnou. Skusim ci fakt treba, takze Afrodias, ak tebe staci, oznacit ineho cigan a vybavene, nuz mne staci, ze ti to staci.

   Liked by 1 person

 6. matrioshka – tak sa presťahuj na Lunik 9 v Košiciach a uvidíš, čo sú to cigáni – je to banda zlodejská. A takých je 90%. No o tých sa tu fakt nebudem baviť, to bolo len na ilustráciu, mne sú ukradnutý.

  Páči sa mi

 7. Osobne si myslím ze to funguje Afroditas.ved takto sa vlastne zaraba.ak mas v niečom talent…napr.si módny navrhar tak tiež ta nieco napadne a stvoris to a zrazu také nieco podobne napadne niekoho na konci sveta a zrazu je tu moooda.tiez to tak citi.a sa mi nieco zapaci tak o tak pol roka je to všade.:)funguje to v dizajne… asi aj s hudbou..to neviem presne som hudobné hlucha.:)ale vidíš.ak si nepochodil tu skus inde.ak sa pokusis o zhotnovanue príde ti správny človek.a možno aj nie…:)

  Páči sa mi

 8. mna zaujalo toto: “Peniaze sú zástupný predmet pre hojnosť. To, čo cítiš ako tok, nie sú peniaze, ale hojnosť. Hojnosť nadobúda formu peňazí, aby si ju mohla cítiť ako udalosť a všimla si ju.” Nemyslite ze sme si vybrali uplne blby zastupny predmet pre hojnost? Neviem ako vam, ale mne to pripada, ze sme ten symblo posunuli uz niekam, kde sa uz cez to velmi tazko napaja na tu vibraciu hojnost. Kedysi, ked to boli zlate mince, viem si to predstavit, je to vzacny kov, vzacny preto, lebo nieco v cloveku vyvolava, nieco, take ze ho to pritahuje, paci sa mu to, chce to mat pri sebe. Potom trapne papieriky. To ma byt hojnost?ved uz to je dost nuda. Ale dobre, boli aspon pomalovane obrazkami, ktore v cloveku nieco evokovali a povedzme dalo sa nimi obsypat 😀 (to robil moj bracho ako decko, rozmenil si stovku na desiny a vyhadzoval do luftu a tesil sa ze ma moc). Ale teraz, uz vobed nic, cisto cisla na bankovom ucte. Sme si tym podla mna celkom zavarili, ved ako sa cez to dostat k hojnosti preboha?Co ma hojnost spolocne s matematikou? Necudujem sa ze su s peniazmi take problemy. Ved to je ziva nuda.

  Liked by 1 person

  • Myslím, že sa to vzťahuje na to, čo mi kedysi vysvetľoval Otec – keď máme dlho rovnaký stav, začneme ho považovať za “normálny” a už si ho nevšímame, teda nevieme, že ho máme. No a hojnosť je taká “nehmotná”, je to len pocit… Lenže keď ho cítiš tretí deň po sebe, prestaneš ho cítiť. A tak aby sme vedeli, že máme hojnosť, musíme si ju odmeriavať niečím, na čo si môžeme siahnuť – napr. na tie papieriky. A nesmieme ich v rukách mať non-stop, inak by sme im prestali pripisovať význam.

   A tu fakt vzniká otázka, ako si budeme uvedomovať hojnosť s tou plastikovou kartičkou, ktorú nosíme so sebou ustavične… 😕 Neviem.

   Liked by 1 person

 9. Redšej vymyslite niečo užitočné, čo bude fungovať – a potom dajte vedieť, ako strácať čas tláchaním o cigánoch. To môže len niekto, kto s nimi ešte nemal do činenia. Asi vám ešte nikdy nič neukradli… A tých 10% je nepovažujem za cigánov, to sú umelci, kšeftári (Olássky cigáni), ale zvyšok je poviem to slušne – keby im to zarábanie peňazí fungovalo, nemuseli by okrádať slušných ľudí, chudákov, dôchodcov a podobne… Nechajme cigánov tak.
  Vymyslite niečo užitočné, čo bude fungovať a dajte mi vedieť. To je to, k čomu vás tu nabádam. Inak bude mať pravdu môj známy – skeptik, inak bohatý človek, ktorý sa vypracoval svojou šikovnosťou – že medzi ezoterikmi nenájdeš ľudí schopných zarábať peniaze. Ja som rozmýšľal nad tým, prečo to tak je. A pravdu má “Lithe”. To čo vám ani Gabriel nepovedal vám teraz zjednodušene poviem ja – je to preto, lebo ezoterici:
  1. Buď používajú svoje schopnosti nesprávnym spôsobom – na nepodstatné veci.
  2. Žiadne schopnosti nemajú. A preto sa do vecí, ako je zarábanie peňazí radšej ani nepúšťajú, lebo by pohoreli – lebo by sa ukázalo, že ich systém nefunguje, že zvláštne schopnosti nemajú. (To je názor toho môjho známeho – skeptika. No nie je úplne zatvrdený v tomto, povedal mi, skús nájsť niekoho takého, kto by nám s tým pomohol a zasypeme ho peniazmi – tak hľadám.)
  Ja chcem veriť v tú 1. možnosť, preto som sa pokúsil hľadať takých ezoterikov, ktorí rozmýšľajú podobne. Kým však nedokážeme, že platí tá 1. možnosť, tak budú mať pravdu skeptici – bude stále platiť tá 2. možnosť. Všetko ostatné sú len výhovorky, lebo každý chce nejako ospravedlniť svoju neschopnosť. Takže som zvedavý, či sa nájde niekto, kto by potvrdil tú 1. možnosť. I am ready.

  Páči sa mi

 10. Afrodias má svoju pravdu. Ezoterici nedokážu efektívne získavať peniaze a preto sú chudobní. Podľa jeho modelu fungovania sveta: Aby som bol bohatý (a šťastný), potrebujem získať veľa peňazí, najlepšie efektívne. Efektívne = čo najviac peňazí s čo najmenšou námahou.
  No a tu to začína byť zaujímavé. Veľká časť populácie uznáva rovnicu: bohatstvo=šťastie=veľa peňazí, avšak zrovna ezoterici k nej nezvyknú patriť, nakoľko dosahujú šťastie inými spôsobmi (tí úspešní 🙂 ). Takže ich efektívnosť nemožno hodnotiť obvyklými kritériami.
  Druhý zádrhel pri Afrodiasových plánoch môže byť v etike ezoterikov. Peniaze možno získavať dvomi spôsobmi:
  1. Poskytnem niekomu reálny (hoci aj subjektívny) úžitok, za čo mi môj klient zaplatí a rád to zopakuje,
  2. Využijem situáciu a moju šikovnosť (chytrosť alebo chytráckosť) a stiahnem odniekaľ “prebytok” peňazí. Druhá strana ich nezaplatí dobrovoľne, nič nezíska, ale naopak stráca.
  Druhý spôsob býva omnoho efektívnejší, najmä ak som dostatočne “šikovný”; jediným problémom môže byť moja etika či charakter. No a poznanie, že si tým zas… viním svoju karmu a ani hojnosť peňazí mi šťastie neprinesie. Preto zarábam manej efektívne, aj keď sa nerátam medzi ezoterikov

  Páči sa mi

 11. Karma a peniaze. Asi už nemá význam, aby som k tomu ešte niečo hovoril, ale niečo vám sem ešte dám – jeden zaujímavý príbeh.
  Bol to najbohatší muž Florencie prvej polovice 15. storočia. Jeden z prvých bankárov na svete. Zbohatol tým, že požičiaval peniaze na úroky. Keďže veril v Boha, niekedy v 3/3 svojho života začal mať výčitky svedomia zo spôsobu svojho zbohatnutia a obával sa, že jeho duša bude po smrti zatratená. Hľadal teda spôsob, ako zachrániť svoju dušu. Začal financovať stavby kostolov, nemocníc a podobne. Druhý človek z tohoto príbehu bol jedným z najnadanejších maliarov tej doby – bývalý mních Filippo Lippi. Ten bankár ho pozval do Florencie a začala ich spolupráca. Ubytoval ho vo svojom dome, sponzoroval ho, vytvoril mu najlepšie životné podmienky, aké mohol. A dal mu zákazku – namaľovať zvláštny obraz. O obraze diskutovali celé mesiace, ako by mal asi vyzerať. Keď boli všetky náležitosti prediskutované, Filippo Lippi namaľoval asi svoj najslávnejší obraz “Adorácia Ježiška”. Použil taký motív, také techniky a takú majstrovskú prácu so svetlom a tmou, akú predtým nikto ešte nepoužil – mal jednoducho výnimočné nadanie. Jeho obraz sa neskôr stal predlohou – novou školou, podľa ktorej sa učili maľovať ďalší velikáni – Miechelangelo a Leonardo Davinci. Na tomto príbehu vidíte, aký historický význam malo spojenie sily peňazí – mecenáš a sily umenia – nadaný génius. Nebyť tejto “šťastnej náhody” nebol by ani Lippiho obraz, ani Miechelangelo ani Davinci. Na základe uvedeného – čo myslíte – zaťažil ten bankár svoju karmu?
  Takých príbehov by som vám mohol napísať desiatky. Tak ešte jeden.
  Istý chlapík niekde v Južnej Amerike dostal prostredníctvom nejakého tamojšieho jasnovidca – mnícha vnuknutie, že by mal za peniaze, čo mu otec po smrti zanechal postaviť nejaký kostol alebo kaplnku (detaily si nespomeniem). Tak začal za pomoci miestnych robotníkov stavať. No peniaze došli a stavba sa pozastavila. Teda vyslovil želanie k Panne Márii, od ktorej vnuknutie vraj prišlo – Panna Mária, ak chceš, aby som pokračoval v stavbe kostola, pošli mi nejaké peniaze. Neskôr mu ten mních odkázal, že Panna Mária vraví, aby si od nej nepýtal peniaze. No on povedal, že bez peňazí stavba nemôže pokračovať. Nuž “jej” neostávalo nič iné, ako zariadiť ďalšie peniaze. Zariadila to teda nasledovne – istý bohatý moslim prešiel v tom čase na Kresťanskú vieru a toho “ona” poslala vnuknutím do Južnej Ameriky – ten presne vedel kam má ísť a čo má urobiť. S jeho peniazmi bola potom dokončená stavba kostola. To je ďalší príklad toho, že na zemi sa bez peňazí nedá vytvoriť prakticky takmer nič.
  Peniaze sú univerzálna energia, ktorá sa dá zameniť za inú energiu. Peniaze je zbraň, ktorá prebije všetky ostatné zbrane sveta. Peniaze sú sloboda. Peniaze treba hľadať, tam, kde sú, nie tam, kde nie sú. Keď presuniem peniaze z miesta, kde ich je prebytok, na miesto, kde ich je nedostatok – týmto nezaťažím svoju karmu – práve naopak, rozpúšťam ju a ešte tým účinne pomôžem ľuďom, ktorí to potrebujú – ako povedal aj ezoterik Ivanov – keď chcete pomáhať, najprv musíte mať, aby ste mohli pomáhať. A za túto službu si ponechám časť zisku, ktorý tento presun vyprodukuje, aby cyklus mohol pokračovať. V opačnom prípade studňa veľmi rýchlo vyschne – to je zákon obchodu.
  Ja rozmýšľam opačne ako autor predošlého príspevku – od ľudí, ktorí potrebovali moju pomoc a vedel som, že nemajú peniaze, som si nič nevypýtal – ak som vyhodnotil situáciu tak, že tu naozaj nie je nikto iný, za kým by som ich mohol poslať, tak som im pomohol – nezištne, pre dobrý pre dobrý pocit, že som pomohol. No nikto toto nemôže robiť do nekonečna – aspoň nie na zemi. Lebo astrologický symbol Zeme je kríž nad kruhom (opak symbolu Venuše, alebo aj symbolu pre ženské polavie, kto sa nevyzná v astrológii). Na Zemi Hmota vládne nad Duchom – je to v skutku veľmi zlé miesto pre život (keď to porovnám so sférami, nachádzajúcimi sa nad Zemou), no je to tak dané a nedá sa to zmeniť. A buď to človek pochopí a prispôsobí sa tomuto zákonu alebo to nepochopí, a bude žiť v chudobe a núdzi. A k tomu ešte doplním – Slnko svieti rovnako na bohatých aj na chudobných. Mesiac (planéta okrem iného ovplyvňujúca náladu), tak isto ovplyvňuje rovnako bohatých aj chudobných. Prečo sú potom bohatí ľudia častejšie a dlhšie šťastní, zdraví a podobne? Lebo majú večšie možnosti brániť sa negatívnemu vplyvu pôsobenia Mesiaca – kým bohatý sa stane iba nekľudným, chudobný pri rovnakom vplyve chytí silnú depku, z ktorej sa ťažšie dostáva, ako bohatý zo svojho nekľudu. A ešte pridám extrémnejší príklad: Keď prídu zlé časy, ako napr. vojna, hlad a podobne, bohatý prežije a chudobný zomrie – v dejinách tomu vždy tak bolo. Teda keby ste si mohli slobodne vybrať, čo by ste si vybrali? Problém je len ten, že si nemôžeme slobodne vybrať. Môžeme sa však prispôsobiť zákonom, vládnúcim na Zemi tak, aby to bolo pre nás výhodné. Zdravý človek môže vykonať ďaleko viac dobra, ako chorý. A to je jedna z vecí, o ktorú ide aj mne – peniaze a zdravie sú v priamej úmere.
  Čas je asi to najdrahšie (z pohľadu hodnoty) čo na zemi máme k dispozícii, lebo nie je nevyčerpateľný – všetko ostatné dokážeme nejako nahradiť, ale čas nie, ten môžeme len minúť. Preto je taká dôležitá efektivita získavania peňazí, aby sme touto činnosťou nestrácali drahocenný čas, ale ho mohli venovať užitočnejším a ušľachtilejším veciam a činnostiam. A keďže energia sa nestratí, bude pomožené zase mne, keď to budem potrebovať. Toto si veľmi dobre uvedomujú mocní tohoto sveta a tak isto aj mimozemšťania. A podľa toho aj konajú. Ale toto vám nikto z nich nepovie. Preto aj ja hľadám čo najefektívnejšie metódy. No už nedúfam, že medzi ezoterikmi nájdem ľudí, schopných takto rozmýšľať. Len som vám chcel objasniť niektoré princípy – a súvislosť karmy a peňazí.
  Nečakám, že to pochopíte. Majte sa dobre – idem sa venovať jednej zo svojich obľúbených činností – astrálnemu cestovaniu.?

  Páči sa mi

  • 🙂 Máš pravdu… Nemalo význam, aby si k tomu niečo hovoril. Tak prečo si to robil, keď “nečakáš, že to pochopíme”? Priveľmi sa na môj vkus štylizuješ. Zatiaľ si napísal kopec dlhých komentárov, z ktorých som sa nedozvedela vôbec nič. 🙂 Mier s tebou, ale hlavne mier na mojej strane – a preto ťa dávam na čiernu listinu. 🙂 Lepšie ti bude v tom astráli ako na tejto stránke nechápavcov. 😛

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s