Kde začína fialová?

Ráno som si ležkala v posteli, nejaká pokojnejšia a uvoľnenejšia ako obvykle (hoci som mala za sebou už upratovanie a zametanie črepov po nočnom nájazde Mačičiek 😛 ), a moje dlho zavrznuté myšlienky sa znova rozbehli. Tak ponajprv, možno prvýkrát v živote som bola schopná otvorene si priznať, že ešte stále mám strach. Z toho a hentoho, a možno aj zo smrti… Je to uvoľňujúci pocit, keď sa môžete prestať pretvarovať sami pred sebou. No a možno aj vďaka tomu sa zrazu začína lámať tá hrozná linearita môjho vnímania.

Ležím si, premýšľam o anjeloch, o čísle sedem v ľudskom živote, napadá mi, odkedy má vlastne týždeň sedem dní a ako delenie týždňa na sedem dní začalo dodávať štruktúru realite a ako aj veda dodáva štruktúru realite a prehlbuje ju do úžasných podrobností a delí a delí… a delí… Odrazu dostávam obraz dúhy a napadá mi: kde začína fialová?

Aj dúha má sedem farieb. Vieme ich pomenovať. Keď na ňu pozeráme, vidíme ich. A tak sme sa naučili maľovať dúhu ako sedem rôznofarebných pásikov. Tak, ako sme sa naučili, že existuje Boh(ovia), anjeli, Nebo, Peklo, Diabol, ľudia, cirkve, kňazi, budhovia,  vzostúpení, osvietení, majstri a babráci… Ale, keď si vezmete dúhu… kde začína fialová?

🙂

Naša snaha štruktúrovať, aby sme lepšie pochopili, nám vybudovala umelé, neexistujúce hranice, v ktorých sa odvtedy pohybujeme. A tak dokonale poznáme jeden prvok a iný, ale nevnímame, že sú navzájom poprepájané. Hovoríme tomu: pre stromy nevidíme les.

Spomínam si na Kryonovo prirovnanie k polievke:

Predložia ti rajčinovú polievku. Je chutná a výživná. Chutí ti a tak povieš kuchárovi: “Ukáž mi chuť tej polievky.” Nedokáže to! Chuť je integrovaná do polievky, nie je to kúsok, ktorý by mohol vytiahnuť. Nemôžeš vytiahnuť soľ, ani tú rajčinu! Fungujú už ako “polievka” a je z nich teraz “systém”.

Kryon ďalej hovorí, že prvky majú nejaké svoje určité vlastnosti, kým sú “prvky”, ale len čo sa dostanú do systému, ich vlastnosti v kombinácii s vlastnosťami iných prvkov systému vytvárajú celkom nové vlastnosti, ktoré osamote ani nemajú… Dokladá to na automatickej prevodovke a jej súčiastkách.

Z tohto pohľadu potom ale aj naše skúmanie a fascinácia prvkami systému začína vyzerať inak… Kde to teda začína tá fialová? 🙂

A počas všetkého tohto môjho uvažovania sa začína Lassiter nudiť a vyberie sa na obhliadku izby. Vyskočí na skrinky, strčí ňufák do kvetináča so zamiou a ako vždy ho prevrhne… Okamžite zoskočí a prikrčí sa pri dverách. Vyskakujem z postele, navrčím naňho, postavím kvetináč, vyženiem Lassitera z izby a zavriem dvere. Ešte sa poriadne nezavreli, napadá mi: takto nejako vyzerá vyhnanie z Raja. Jeden spoločný priestor som rozdelila na dva a jeho som z časti z neho vymkla.

🙂 Idem a otváram znova dvere. Mačičky nebudú vyhnané z Raja. Nepotrebujem deliť. 🙂

(P.S.: Ďalšie poučenie: Lassiter nečakal za dverami. Išiel sa venovať skúmaniu svojho výseku “reality”. Napriek tomu verím, že vie, že som tu a izba je na poschodí a kedy-tedy má aj otvorené dvere. 🙂 Keď môže čakať a dôverovať Otec, kto som ja, aby som sa správala inak? 🙂

P.P.S.: Našiel svoju cestu späť. 🙂 Síce je odutý a predvádza, ako je ukrivdený a aký zlý “Boh” som, keď ho nenechám prevracať kvetináče a zhadzovať keramické šálky zo skrinky, ale sadol si v dverách, aby bolo jasné, že svojho miesta v “Raji” sa nemieni vzdať. 🙂

P.P.P.S.: Miesto kvetináča išiel rozobrať bežecký pás. A Gayča zas blažene žuvá slúchadlá iPodu. Milujem život v jeho nekomplikovanosti. 🙂 Mňau.)

7 thoughts on “Kde začína fialová?

 1. Dobrý deň,
  Ja sa vopred ospravedlňujem, že svoju otázku asi dávam pod nesprávny článok, ale zatiaľ nie som na tejto stránke ešte zorientovaná.
  Mám nepriaznivé obdobie, preto som začala nosiť energetický náramok z tigrieho oka. Veľa som o ňom čítala, všade som našla, že sa má nosiť vtedy, a potrebujeme podporiť zdravie a chrániť pred trápením. Svojmu nositeľovi prináša šťastie. Pomáha v časoch smútku a depresie. Nosila som ho týždeň a v pohode, celkom sme sa zžili..po týždni som ho vyčistila a nabila na slniečku. Preto, že stále bojujem s minulosťou dala som si včera aj náramok z čierneho ónyxu a prívesok z turmalínu. Včera som sa však cítila veľmi zle…celý deň som bola dosť smutná a nemala som žiadnu energiu, veľa ma ničili myšlienky a cítila som sa celkovo veľmi zle.Náramok z ónyxu som si dala na ľavú ruku a turmalín do blízkosti srdca(tak som sa dočítala). Včera ma intenzívne pichalo v ľavej ruke, bolela ma ľavástrana hlavy (intenzívne ma pichalo v spánkovej oblasti), bolelo ma pri srdci a bolesť mi prechádzala až pod ľavú lopatku. Popoludní som si náramok z ónyxu dala dolu, vyčistila som ho a dala som ho nabíja a večer som si ho zasa dala na ruku. Dnes ráno som sa cítila lepšie, ale pri srdci a pod ľavou lopatkou cítim bolesť stále. Tento postup a kombináciu kameňov som zvolila preto, lebo potrebujem vyliečiť staré rany, zbaviť sa smútku a depiek, strachu..a nikkde som čítala, že ónyx a tirie oko sa môžu nosiť spolu a tigrie oko má vraj pomalší účinok, treba ho nosiť dlhší čas., turmalín vraj chráni aj pred nepriaznivými vplyvmi.
  Chcem sa spýtať (do budúcna), ak mám otázku na liečivé kamene, kam ju mám vložiť..ak potrebujem poradiť.
  Ďakujem a prejem všetkým pekný deň a pokoj na duši.
  Ešte raz sa ospravedlňujem

  Like

  • A svoju otázku som nenapísala 🙂 Chcem sa spýtať, či som zvolila správnu kombináciu kameňov a či vlastne mám ónyx a turmalín používať..lebo myslím, že včerajšie ťažkosti mi spôsobil ónyx..ale, ked ho mám na sebe, necítim sa inak nepríjemne, alebo, že by mi ten kameň nejako vadil.
   ďakujem

   Like

 2. Helar ty si naozaj trpezlivá a veľkorysá Bohyňa – kebyže mne náš kocúr takto devastuje veci, už by som ho do Raja len tak nepustila 😀

  Like

 3. Ešte dobre, že mačičky sa nenaučili otvárať si dvere sami, ak sa to naučia, pozor na chladničku.
  Táto cica určite myslela iba na hlad. 😀

  Like

 4. Mne sa páči to prvé P.S. – napadá ma, či sme my ako ľudia tiež nevyviedli niečo podobné po tom, ako nám zabuchli dvere Raja – skúmame a potĺkame sa týmto svetom, ktorý nás zaujal..

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.