Ako sa tam dostaneme?

11998855_940893475976330_5898079663931743339_nDnes som našla na fejsbúku citát, ktorý ma upozornil, ako odlišne vnímam niektoré výroky. Na základe toho, ako som sa vyvinula, mám pre ne odlišný kontext. Kedysi som kolabovala, keď som niečo vnímala inak ako vyhlásená “kapacita”, ale dnes už viem, že to musí dávať zmysel práve mne a nikomu inému. Táto nahrávka možno bude presne taká – bude dávať zmysel mne a nikomu inému 😉 … Berte ju ako ponuku na vychádzku mojím vnútorným svetom:

Možno nie všetko prešlo do nahrávky… Ja už som taký človek písania, nie hovorenia 😉 . Tá chyba, ktorú robievame, vyzerá v praxi ako preskakovanie z jednej oblasti spirituality na inú, z jednej techniky na inú – a sľubujeme si od toho spásu… Ale skutočná spása príde v okamihu, kedy sa začneme spájať s tým zvyškom z nás (to je ten môj obraz výťahu; za tento obraz vďačím svojej majsterke reiki Aničke Sádlovej) a naučíme sa preberať zodpovednosť za to, na ktorej úrovni našej existencie sa práve pohybujeme… To nie je zatváranie očí pred realitou. Tá realita, ktorú vidia iní, je aj u vás – ale môžete byť naladení na inú vrstvu reality a túto vnímate len okrajovo. Aj v mojom svete zomierajú ľudia a Afrika sa sťahuje do Nemecka (humorný obraz, keď porovnáme veľkosti 😉 ). Ale realita, v ktorej sa pohybujem, nie je tým podmieňovaná – a zvolila som si ju práve preto, že tie ustavičné drámy mi prestali vyhovovať. Každý máme v sebe niekde priestor tichej vyrovnanosti. Chce to len jediné – hľadať ho tak dlho, až ho nájdete. Veci ako bolesť, utrpenie a zlá vôľa ešte vždy budú existovať, len vy ich už budete vnímať bez zbytočných emócií.

🙂 Tak vám držím prsty, aby ste si ten svoj priestor vyváženosti rýchlo našli, a sebe držím prsty, nech sa tam zas rýchlo dostanem, keď z tej vyváženosti najbližšie vypadnem. 😉

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.