Úloha vďačnosti v zhmotňovaní

179738_587231187977061_1290175343_nZ rozhovoru s Natalie Ledwell k tomu, čo pomáha k úspechu:

  1. Naučiť sa znovu byť vďačný za tie drobné veci na svete. Natalie spomína, ako si čítala knižku Oprah Winfrey a tam sa písalo, aká bola Oprah vďačná za ten šťavnatý melón, ktorý práve jedla… a vtedy si Natalie uvedomila, že niekde po ceste stratila schopnosť oceňovať tie drobné veci.
  2. Tak sa vrátila späť k tomu, že si začala viesť Denník vďačnosti. Doňho si treba každý deň zapísať, za čo sme v tom dni boli vďační – aspoň 5 vecí, a každý deň iných 5 vecí.
  3. Ak sme si stanovili cieľ (zhmotňujeme vedome), tak je v našom záujme, aby aspoň 1-2 veci z tých 5 boli smerom k zhmotneniu nášho priania. (Netreba podľa toho vyberať, ale treba v tom,čo sme napísali, hľadať súvis s naším cieľom.) Ide o to, že keď sa usilujeme o dosiahnutie nejakého cieľa, niekedy sa zachytíme v slučke presvedčenia “ešte stále sa nič nedeje”. Vyhľadávanie súvislostí s naším prianím nám pomôže nespadnúť do tejto pasce a začať vnímať, ako sa veci postupne posúvajú želaným smerom.
  4. Natalie pridala k svojmu zoznamu ďalšie denné položky – budúce situácie, na ktoré sa už dnes teší. Keď budúcim udalostiam môžeme vyrobiť prostredie vďačnosti, tak ich vlastne obklopujeme radostným očakávaním, čo je jedna z najsilnejších zhmotňovacích emócií. Je to presne to presvedčenie, že vec nastane – hoci dnes tu ešte nie je, ale už je na ceste.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s