Jak využít svoji kreativní sílu na maximum?

by Diggie VittAleš Kalina:

Každý z nás stále tvoří, i když si toho nemusíme být vždy vědomi.

Co je to kreativní síla?

Kreativní síla je založena na schopnosti mozku měnit okolí, a to jak vědomým, tak podvědomým úsilím. Vědomě tvoříme např. tak, že si jdeme uvařit jídlo, postavíme dům nebo vyděláme balík peněz, na druhou stranu naše podvědomé tvoření se projevuje např. tím, že si vytvoříme vztah, který později nechceme, anebo se ocitneme s 20 kg navíc, které na sobě nenávidíme a chceme se jich zbavit.

Lidská kreativní síla tvoří stále, ať už chceme, nebo nechceme. Pokud ji ovládneme, bude nám sloužit. Pokud ji nedokážeme ovládnout, bude tvořit bez našeho souhlasu podle matrice uložené v naší hlavě.

Jak poznáme, že tvoříme dobře?

Jednoduše. Cítíme se příjemně. Rádi hledíme na své dílo. Pomyslíme a máme. Pokusím se vám pro lepší představu na jednoduchém příkladu ukázat, jak síla tvoření pracuje. Představte si, že máte chuť na své oblíbené jídlo. Zajdete do prodejny, nakoupíte suroviny a jdete na to. Za pár chvil máte vyrobeno a sliny se vám jen sbíhají…

Jednoduché tvoření. Pomyslím a nasytím se. V ostatních případech tvoření je tomu podobně, jen k němu potřebujeme svoji kreativní sílu nasměrovat správným způsobem tak, aby byla ve shodě s matricí ve vaší hlavě.

A co když nejsem spokojený se svými výtvory?

Tak to asi známe všichni. Odpověď je jednoduchá. Svoji kreativní sílu uvolňujete špatným směrem. Opravdu? A jakým tedy? Uvolňujete ji směrem podle předlohy ukotvené ve své hlavě. A teď byste určitě chtěli vědět, jaká ta předloha vlastně je, že ano? Stačí, když se podíváte kolem sebe a vyhodnotíte si, co jste vytvořili ve svých hlavních 4 oblastech.

V každém z nás je dopředu přesně ukotveno, jaké dílo vytvoříme (u některých z nás je to již od raného dětství). A pokud se z nás nestanou vědomí tvůrci, jsme stejní jako ten pavouk spřádající své sítě.

Tvoříme, ale neuvědomujeme si co. Nemáme nad svými výtvory vládu. Jsme zmítaní sami sebou a okolnostmi, aniž bychom měli možnost je ovlivnit. Tak silná je kreativní síla. Pokud si ji neochočíme, udělá si z nás své věrné služebníky.

Jak nejlépe odhalit svoji matrici tvoření uloženou v podvědomí?

A. Položte si otázku: „Jaké jsou 3 nejdůležitější cíle, které chci dosáhnout?

 • Příklad odpovědi 1: „Najít partnerku podle svých představ.”
 • Příklad odpovědi 2: „Postavit firmu, která bude prosperovat.”
 • Příklad odpovědi 3: „Nasbírat unikátní sbírku motýlů.”

B. Na stupnici 0 až 10 vyhodnoťte, kde se právě nyní nacházíte na cestě k těmto cílům.

 • Příklad odpovědi 1: 8
 • Příklad odpovědi 2: 6
 • Příklad odpovědi 3: 4

C. Čím dále od 10 jste, tím méně svoji kreativní sílu využíváte směrem ke svému důležitému cíli. Váš mozek má jinou představu (matrici) o cílech, kam vás chce dostat. Poněvadž ale tvoříme stále, mrháte ji někde na něco jiného.

D. Jak poznat svou matrici? Položte si otázku: „Proč už nemám své důležité cíle?”

 • Příklad odpovědi 1: „Protože vhodných partnerů je málo.”
 • Příklad odpovědi 2: „Protože stavět firmu je na dlouhé lokte.”
 • Příklad odpovědi 3: „Protože mé druhy motýlů se těžko hledají.”

Upravené odpovědi v odstavci D jsou programy, které staví vaši matrici, podle které váš mozek tvoří:

 • Vhodných partnerů je málo.
 • Stavět firmu je na dlouhé lokte.
 • Mé druhy motýlů se těžko hledají.

Mozek podle matrice vytváří svět, kde vidíte málo vhodných partnerů pro sebe (i když je jich hodně), kde makáte a dřete pro to, abyste stavěli svoji firmu (to ale není potřeba) a na motýly už raději ani nemáte čas (což je škoda).

Toto je už asi môj posledný Kalina. Trochu ma zmagoril, išla som na sebe hľadať niečo, čo podľa neho na mne bolo treba opravovať, ale predtým som sa spýtala. Ihderael je toho názoru, že s tým mám už prestať – prestať ho čítať (a potom o sebe pochybovať a strácať dôveru v ich vedenie) a prestať ho zverejňovať pre iných. 🙂 Anjelský ban. No tak dobre, no veď ja už nič, ja už len… 😉

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s