Svetlo a tieň v nás

Toto 20-minútové video ma oslovilo. Jednak je kočka pekná 😉 , jednak jej slová sú rozumné. Keby som bola o nej vedela skôr, nebol by vznikol Pathworkingový klub Boslaalu 😉 … (Blbosť. 🙂 Bol by vznikol. Jedna vec je pozrieť si video a iná je mať dennodenne v zadku okovanú čižmu, ktorá vás nakopáva hýbať sa ďalej a lámať bariéry. Z vlastnej skúsenosti. 😳 )

Takže pre všetkých a pre členov Pathworkingového klubu špeciálne o tom, prečo tam robíme to, čo tam robíme (=neplechu 😛 ).

11 thoughts on “Svetlo a tieň v nás

   • Tak som sito pozrela a namiesto 20 minút som to sledovala dvakrát tak dlho. Tá baba rozpráva ako mlynček 😀 Titulky sú urobené bez interpunkcoe. Vždy som musela zastaviť a čítať ich pomaly dookola.
    O.K. Z 20 minútového videa som pochopila jednu vec – od problému sa nemám odvracať a tváiť sa, že neexistuje, ale mám ho spracovať. Toto viem už dávno 😛 Myslela som, že povie niečo z toho AKO s tieňmi pracovať. Takže len ty nechal Boslaal Boslaalom 😀

    Páči sa mi

   • V podstate jediné, čo môžeš urobiť, je odhaliť ho a prijať ho. To, čo bolo zatlačené do tieňa, vyniesť na svetlo, akceptovať a neriešiť. “Aj to som ja.” Nejaký zmysel v tom už len bude; nemusíme všetkému rozumieť. Stačí to vyniesť na svetlo a prestať sa za to hanbiť. Zvyšok sa už udeje sám od seba. 🙂 (Je v tom krásna logika, pretože tma sa na svetle rozpúšťa a stáva svetlom bez toho, aby sme sa museli nejako extra snažiť. 🙂 Je to dobre vymyslené. Aspoň ja im dôverujem. 😛 )

    Boslaal je dobrý na to, aby proces urýchlil a uľahčil. Proces sa už udeje sám – stačí sa mu len venovať. Podľa možnosti každý deň. To sa mi osvedčilo najviac. 🙂 Tam, kde emotívne zareaguješ, sa skrýva poklad. Vykopať – na svetlo – nestarať sa. 🙂 Preto sa tomu hovorí osvietenie. 🙂

    Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s