Päť úrovní pripútanosti – výpisky 3, dva typy sna

FiveLevelsOfAttachmentsmVýpisky z 2. kapitoly, Pochopme, čo je Osobný Sen a Sen Planéty.

Hlavným určením našej mysle je snívať – vnímať a premietať informácie do lineárnej reality vymedzenej hmotou (keď bdieme) a do nelineárnej reality bez hmotného obmedzenia (keď spíme alebo snívame s otvorenými očami). Naša existencia sa sústavne pohybuje medzi týmito dvoma typmi sna/vnímania.

Osobný Sen

 • Nikto iný nebude nikdy vedieť, aké je žiť tvoj život cez tvoj uhol pohľadu.
 • Som sám. Narodil som sa sám a zomriem sám. V tomto tele nežije nikto iný a nikto iný sa nepozerá na život mojimi očami. Si ten jediný, kto s tebou je po celý život. Predstav si, že by si sa nemal rád. Bol by to drsný život, pretože sám pred sebou ujsť nemôžeš.
 • Vnímaš a premietaš (projekuješ) svoj život a svoj sen. Tento sen je vytváraný pomocou tvojich myšlienok a tvojho zažívania, čo to značí “byť nažive”. Svoj sen vnímaš cez nervový systém svojho tela, cez svoje oči a uši, cez svoje emócie, cez svoju lásku. To je tvoj Osobný Sen. Môžeš z neho urobiť ten najúžasnejší raj alebo tú najdesivejšiu nočnú moru; všetko sa to bude odvíjať od toho, v čo veríš, čo si myslíš, čo vieš.

Sen Planéty

 • Každá živá bytosť je v zoskupení s inými živými bytosťami.
 • Sen Planéty môže byť taký malý ako sen, ktorý zdieľajú dvaja jedinci, alebo môže byť taký veľký ako sen, ktorý zdieľa takmer každá existujúca bytosť. A hocičo medzitým.
 • Sen Planéty sa skladá z našich “áno” a “nie” – taktiež známych ako zámer. Každé “áno” niečo vytvára.  Každé “nie” nevytvára nič. Našou predstavivosťou vytvárame veci, ktoré môžu byť pekné alebo ohavné, a len čo povieme “áno”, začne sa zhmotňovanie danej veci. Sen Planéty je tvorený našimi kolektívnymi voľbami; je to zhmotnenie nášho zdieľaného zámeru.
 • Sen Planéty vzniká vďaka potrebe komunikovať navzájom a zdieľať. Vstupujeme vzájomne do vzťahov buď na základe vzájomného rešpektu, alebo si podmaňujeme iných na základe ich nerešpektovania, pričom sa snažíme donútiť toho druhého, aby začal napĺňať naše vlastné presvedčenia a ideály.
 • To, čo som dnes, je súbor mojich doterajších “áno” a “nie” – a to platí pre každého jedného z nás.
 • Predstavte si kŕdeľ vtákov. Prekvapivo letia v jednotnej formácii. Keď vták v čele zmení vzor, ostatné povedia “áno” a prispôsobia sa novej formácii. Niekedy sa kŕdeľ rozpadne na dva, pričom každá skupina povie “áno” inému smeru. Vtáky, ktoré nasledujú svojho vodcu, povedali “áno” jeho smeru. Niekedy sa znova spoja do jedného kŕdľa.
 • Ktokoľvek kontroluje “áno”, kontroluje Sen Planéty.
 • V menšom meradle páru, ktokoľvek kontroluje “áno”, kontroluje celý vzťah. Preto sa ľudia snažia tak často vnútiť tomu druhému svoje predstavy, alebo sa naopak podriadia predstavám toho druhého. Harmónia vzniká, keď vzájomne so sebou zaobchádzame s rešpektom, akceptujeme “áno” a “nie” toho druhého a spoločne si budujeme sen našej dvojice.

O snoch

 • Tak Osobný Sen ako aj Sen Planéty sú postavené na tom, čo “vieme”. Toto je nástroj, ktorý nám umožňuje prežiť v svete.
 • Ako rastie naša pripútanosť k tomu, čo “vieme”, znižuje sa tým naša schopnosť vnímať život taký, aký skutočne je – a tým sa zmenšuje náš potenciál.

 

2 thoughts on “Päť úrovní pripútanosti – výpisky 3, dva typy sna

 1. zaujímala by ma väzba medzi tými snami nelinearity a linearity , lebo vidím alebo si tvorím vo vytržení v nelinearite …ale zhmotňujem si to v tzv. linearite. Niečo mi tu nesedí. Jedine, ak by som čas bral ako stabilnú a vibrujúcu veličinu, len v mojej hlave a pohyb ako lineárnu veličinu v čase …v tom prípade, by sa moji snové, mohli plniť v tejto realite hm 😕

  Páči sa mi

  • Asi používame nejako ináč slová, Čiki… Ak berieš čas ako stabilnú A vibrujúcu veličinu, tak ho berieš ako “nemennú” a súčasne “premenlivú” veličinu, či? A potom, ako chceš brať čas ako lineárnu veličinu v čase? Sorry, nevedel by si to povedať inými slovami? Pri týchto ti vôbec nerozumiem.

   K tomu zhmotňovaniu – nie je viazané na linearitu/nelinearitu. Zhmotňuješ non-stop. Len v hmote sa zhmotňuje “lineárne”, teda pred tým, aby bol krok C, musia nastať kroky A a B v tomto poradí, pretože hmota sa mení pomaly – ťahá sa ako karamel. V nelinearite zažívaš všetky okamihy súčasne a závisí len od toho, na ktorý je práve upriamené tvoja pozornosť – takže môžeš zhmotniť okamžite. Takto to chápem ja.

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s